آکاایران: دیزاین اتاق نوزاد، پاسخ به ۵ پرسش متداول والدین!

راستش را بخواهید من تجربه مادر شدن را ندارم اما این روزها با پدر و مادر های بسیاری در بخش مشاوره صحبت می کنیم. والدینی که هم خوشحال و هم نگران هستند چون به زودی صاحب یک فرشته دوست داشتنی می شوند. این ماه بیشتر سوالات شما در مورد آماده سازی دکوراسیون اتاق نوزاد بود. با آکا ایران تا انتهای این مطلب همراه باشید، می خواهیم به تمام سوالات پاسخ دهیم!

آکاایران: دیزاین اتاق نوزاد، پاسخ به 5 پرسش متداول والدین!

دغدغه شما در تیر ماه: برای اتاق نوزاد فرش بخریم یا موکت؟

بیش ترین سوالی که در زمینه آماده سازی اتاق نوزاد پرسیده شد، مربوط به کفپوش یا پوشش مناسب کف اتاق است. اتاق نوزاد یکی از جاهاییست که باید به راحتی بیش تر از زیبایی اهمیت داد. نوزاد شما در طول پنج سال اول زندگی خود شاهد بیش ترین میزان رشد خود خواهد بود و فقط در سال اول به چهار دست و پا راه رفتن، غلتیدن و کم کم راه رفتن عادت می کند. حتی بعد از مدتی متوجه علاقه او به روی زمین بازی کردن، خواهید شد. با این تفاسیر کف اتاق نوزاد باید با موکت های پرز بلند یا فرش پوشیده شود. هرچه بافت کف نرم تر باشد کودک احساس راحتی بیش تری خواهد کرد و آسیب کم تری می بیند.

یک موکت خوب مقرون به صرفه تر از فرش است! برای خرید خوب مطلب خرید موکت، با ترفندهای آکا ایران درست انتخاب کنید! را مطالعه کنید.

اتاق نوزاد

سوالات پر تکرار شما در زمینه دکوراسیون اتاق نوزاد

۱- به زودی صاحب فرزند پسر می شویم. در منزل جدیدمان رنگ دیوار اتاق خواب کودک صورتی روشن است. حتما باید رنگ اتاق را آبی بزنیم؟

فرزندان ما فاقد هیچ پیش زمینه ای نسبت به رنگ ها متولد می شوند و این جامعه یا محیط است که یک سری اصول فرضی را به او می آموزد. رنگ صورتی احساس عشق و دوستی را در روحیه فرزندتان تقویت می کند. صورتی ترکیبی از قرمز و سفید است و هیجان رنگ قرمز را تعدیل می کند و خاصیت آرامبخشی به فضا می بخشد.. در کنار این رنگ دلپذیر می توانید از رنگ های سفید، آبی روشن و سبز نیز استفاده کنید.

مبلمان اتاق کود...

دیزاین اتاق نوزاد، پاسخ به 5 پرسش متداول والدین! اتاق کودک
 چیدمان اتاق نوزاد
مبلمان اتاق کود...

تعویض دکوراسیون کاری پر هزینه است. شما حق دارید! برای این مشکل راه حل هایی در نظر گرفته شده است. می توانید یک مقدار تخت خواب را بزرگ تر تهیه کنید. البته توجه کنید! حتما محافظ داشته باشد. راه بهتر، خرید تخت خواب با امکان تغییر سایز است. این تختخواب ها صفحه ای کشویی دارند که در صورت نیاز طول تخت را بلند تر میکند و به این زودی ها شما را به خرج نمی اندازند.

مطلب دکوراسیون اتاق نوزاد، این دکور هزار سال عمر می کند! بیش تر راهنماییتان می کند.

 طراحی داخلی اتاق نوزاد
 طراحی اتاق نوزاد
مبلمان اتاق کود...

 دیزاین اتاق نوزاد

کاغذ دیواری کودک

قیمت نامشخص

۳- برای اتاق نوزاد استفاده از کاغذ دیواری با طرح انیمیشن درست است؟

شخصیت کودک شما در پنج سال اول شکل می گیرد. از طرفی نوزاد تازه متولد شده درکی از انیمیشن و شخصیت های آن ها ندارد. بهتر است با استفاده از این کاغذ دیواری ها به طور ناخواسته در شخصیت و خلاقیت کودکتان اخلال ایجاد نکنید. هرچه دکوراسیون اتاق نوزاد غنی تر از رنگ و شکل های متفاوت هندسی باشد؛ کودک خلاق تر رشد می کند.

برای جلوگیری از اشتباهات ناخواسته در طراحی اتاق نوزاد لطفا مطلب طراحی اتاق نوزاد، ۹ راز مهم که والدین نمی دانند! را مطالعه کنید.

 دکوراسیون اتاق نوزاد پسر
 دکوراسیون اتاق نوزاد دختر
ساعت های ۸ | ۸Clocks

۴- به زودی صاحب فرزند می شویم. می خواهیم یک اتاق خواب به منزلمان اضافه کنیم. مکان اتاق نوزاد کجا باشد؟

ابتدا توجه کنید حتما اتاق دلبندتان از نورگیری مناسب بهرمند شود و امکان تهویه روزانه و سالم وجود داشته باشد. بهترین مکان برای اتاق نوزاد رو به روی اتاق والدین است، به طوری که والدین به راحتی به اتاق نوزاد اشراف دارا باشند. می توانید قسمتی از دیوار را با پارتیشن های شفاف شیشه ای کارآمد تر کنید. اگر تنها از طریق درب دو اتاق خواب بهم دید دارید بهتر است چیدمان لوازم اتاق کوک به گونه ای باشد که تخت خواب در دید والدین باشد.

 دکوراسیون اتاق نوزاد

قفسه اتاق کودک و نوجوان

۱۸۰۰۰۰۰تومان

 تزیین اتاق نوزاد
 طراحی اتاق نوزاد
مبلمان اتاق کود...

مطلب چیدمان اتاق نوزاد، شاید لازم باشد بچه شویم! اطلاعات بیش تری را در زمینه چیدمان اتاق نوزاد در اختیارتان می گذارد.

اتاق نوزاد

لوستر کودک

قیمت نامشخص

 چیدمان اتاق نوزاد
مبلمان اتاق کود...

۵- با توجه به نیازهای کودک، نورپردازی اتاق نوزاد به چه شکل باشد؟

نوزاد شما حتما در طول شب یک یا دوبار برای شیر از خواب بلند می شود و اگر هر دفعه لامپ اصلی اتاق را روشن کنید، خواب از سرش می پرد. بهتر است یک چراق خواب کوچک با نور ملایم را در اتاقش همیشه روشن بگذارید تا در صورت بیدار شدن به خاطر تاریکی گریه نکند و شما هم به راحتی بتوانید به او شیر بدهید.

از اینکه سوالات دکوراسیونی خود را از ما می پرسید، خوشحالیم! برای ارتباط با بخش مشاوره سوالاتتان را به شماره تلگرامی ۰۹۳۶۱۸۱۰۹۱۶ بفرستید و یا سوالات خود را زیر همین مطلب در بخش دیدگاه ها برای ما بنویسید.


نویسنده و مشاور دکوراسیون: فاطمه مرادی(کیمیا) | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
نگاه حرفه ای به دکوراسیون داخلی!
راحت تکیه کنید!
<>
.

منبع : chidaneh.com