آکاایران: نحوه چیدمان پذیرایی به شکل مستطیل، پاسخ آکا ایران به مخاطب!

از ما بپرسید در هر مطلب به پرسش یکی از مخاطبان به صورت ارائه ایده ها و تصاویر مختلف پاسخ می دهد. در این مطلب نیز یکی از همراهان آکا ایران سوالی را در مورد نحوه چیدمان مبلمان در نشیمن خود داشته اند که سعی کردم با جستجو در نمونه های مشابه مدل چیدمان مبلمان مناسب برای خانه آن ها را پیدا نمایم. در ادامه می توانید راه حل ها برای قسمت های مختلف خانه را به همواه تصاویر مشاهده نمایید.

آکاایران: نحوه چیدمان پذیرایی به شکل مستطیل، پاسخ به مخاطب!

چیدمان مبل در پذیرایی مشتطیل شکل

دو تصویر بالا، تصاویر منزل مخاطب آکا ایران هستند که برای من ارسال شده اند و همان طور که مشاهده می کنید، سالن اصلی خانه به طورت یک مستطیل کشیده طراحی و ساخته شده است. با توجه به عرض کم قسمت نشیمن، فضای زیادی برای چیدمان مبلمان موجود نیست. اما در همین فضا نیز با کمی دقت و حوصله می توان ترکیب مناسبی را به دست آورد. ابعاد و اندازه مبلمان ها بسیار اهمیت داشته و نکته حائز اهمیت این است که مسیرهای رفت و آمد مسدود نشوند.

مطلب پیشنهادی : چیدمان مبلمان در پذیرایی مستطیل شکل آپارتمان

نحوه چیدمان پذیرایی به شکل مستطیل، پاسخ  به مخاطب! ترفندهای دکوراسیون

 چیدمان پذیرایی کوچک

اولین نکته انتخاب مبلمان ظریف و متناسب با فضاست. سپس بهتر است در این قسمت مبلمان به صورت ال شکل چیده بشوند. زیرا فضای کافی برای قرار گرفتن مبل ها رو به روی هم موجود نیست. با توجه به قرار گرفتن درب اتاق در سمت چپ سالن، بهتر است مبل ال شکل در همان سمت راست قرار گرفته و تلویزیون رو به روی آن در نظر گرفته شود. البته این چیدمان ال شکل می تواند با دو مبل جدا از هم نیز به وجود بیاید. همان طور که در تصاویر مشاهده می شود، مبل ها تکی و حتی به جای آن ها دو پاف و یا یک نیمکت می توانند به صورت کج و در کنار مبل اصلی قرار داده بشوند. 

 چیدمان مبل در پذیرایی مستطیل شکل

 چیدمان مبل در دکوراسیون نشیمن

 چیدمان مبل

کمد دیواری مخفی 

از سوالات دیگر مخاطب، نحوه حذف و یا مخفی کردن کمد داخل سالن است. به دلیل کمبود جا، حذف کمد منطقی به نظر نمی رسد. بنابراین باید به دنبال ایده هایی برای پنهان کردن آن گشت. نمونه درب هایی که در تصاویر زیر مشاهده می کنید، روش بسیار دلپذیر و ایده آل برای این کار هستند. البته در این مورد عرض کمد بسیار مهم است و باید به اندازه کافی برای ایجاد طبقه روی درب فضای کافی وجود داشته باشد.

مطلب پیشنهادی : بهترین چیدمان مبلمان در دکوراسیون منزل

دکوراسیون هال کوچک

نحوه چیدمان پذیرایی به شکل مستطیل، پاسخ  به مخاطب! ترفندهای دکوراسیون

 چیدمان پذیرایی کوچک

کمد مخفی دیواری با درب آینه 

 چیدمان مبل در پذیرایی مستطیل شکل

 چیدمان مبل در دکوراسیون نشیمن

 چیدمان مبل

کمد مخفی دیواری

یکی دیگر از راهکارها این است که شما بتوانید کمد را با دیوار سالن هماهنگ و یکنواخت نمایید. در این حالت معمولا از درب کمد به عنوان یک تابلوی هنری بزرک استفاده می شود. ( تصویر زیر ) البته رنگ آمیزی و یا استفاده از کاغذ دیواری هم راه دیگری خواهد بود. به این ترتیب که شما با درب کمد همانند سایر قسمت های دیوار برخورد کرده و همان رنگ و کاغذ دیواری که برای دیوار استفاده می کنید، در این قسمت نیز به کار می برید.  

مطلب پیشنهادی : بهترین چیدمان مبلمان در نشیمن ال شکل آپارتمان

دکوراسیون هال کوچک

می توانید در صورت نیاز مطالب زیر را نیز دنبال نمایید:

  • ۱۵ چیدمان مبلمان در ۱۵ پلان آپارتمان دوخوابه!
  • چگونه با چیدمان مبلمان قناسی دیوار خانه را بپوشانیم؟
  • چیدمان خانه فاقد مبل، ۱۰ ایده شیک و امروزی!
  • راهنمای دکوراسیون منزل، پیشنهاد آکا ایران برای خانه نوین مریم!
  • جدیدترین دیزاین دیوار، پیشنهاد آکا ایران برای مخاطبش را ببینید!

شما هم اگر برای دکوراسیون منزل خود به مشاوره و ارهنمایی نیاز دارید می توانید با ارسال تصاویر با کیفیت بالای خود به شماره تلگرام ۰۹۰۳۵۵۵۰۱۴۸، از مشاوره رایگان آکا ایران بهره مند شوید.

نویسنده : گلنار صفدریان | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
میز ناهار خوری چوبی ،متناسب با هرسبک از دکوراسیون
<>
.

منبع : chidaneh.com