آکاایران: پوستر دیواری در دکوراسیون منزل، ۸ مدل خلاقانه برای نصب!

افراد زیادی هستند که از بچگی به نگهداشتن پوسترهای گوناگون علاقه زیادی دارند و حتی تا زمان بزرگسالی نیز آن ها مانند خاطرات گذشته حفظ می کنند. این پوسترها موضوعات گوناگون از خواننده های مورد علاقه گرفته تا پوسترهای گرافیکی و هنری را شامل می شدند و مهم این بود که خاطرات زیادی را برای ما تداعی می کردند. حالا، شاید بعد از گذراندن سنین نوجوانی و جوانی، فکر کنیم که دیگر نمی توانیم آن ها در خانه مان داشته باشیم. یا این که برای دکوراسیون منزلمان مناسب نباشند. اما من ۱۰ روش استفاده عالی از انواع پوسترها را به شما معرفی می کنم تا بتوانید به بهترین و شیک ترین شکل ممکن از آن ها لذت ببرید.

آکاایران: پوستر دیواری در دکوراسیون منزل، 8 مدل خلاقانه برای نصب!

 پوستردیواری سه بعدی

 پوستر دیواری در دکوراسیون خانه

پوسترهایتان را قاب بگیرید

زمانی که شک دارید و نمی دانید که باید با پوسترتان چه کاری انجام دهید تا خود را به بهترین شکل در دکوراسیون نشان دهید، آن را قاب بگیرید. دقیقا مانند کاری که درمورد یک تابلوی نقاشی و یا عکس خانوادگی انجام می دهید، یک قاب مناسب انتخاب کرده و سپس آن را روی دیوار نصب نمایید. انتخاب این قاب باید متناسب با سبک و رنگ بندی پوستر شما باشد، به طور مثال اگر ترکیب بندی پوستر شلوغ است از یک قاب بسیار ساده استفاده نمایید، و برعکس با داشتن پوشترهای ساده تر قاب های رنگی را انتخاب نمایید.

پوستر دیواری

پوستر دیواری در دکوراسیون منزل، 8 مدل خلاقانه برای نصب! ترفندهای دکوراسیون

 چیدمان قاب روی دیوار

استفاده از نگهدارنده پوستر (ریل پوستر)

یکی از جذاب ترین روش ها برای نصب پوستر به کار بردن ریل نگهدارنده پوستر است. این ریل ها که معمولا چوبی هستند جلوه ای خاص به پوسترها بخشیده و باعث می شوند که روی دیوار نمایی دلپذیر به وجود آورند. تصاویر بالا نمونه هایی از این مدل آویز را تلاش می کنند. این نکته را فراموش نکنید که خودتان هم به راحتی می توانید در خانه آن ها را ساخته و استفاده نمایید.

مطلب پیشنهادی : چیدمان قاب عکس روی دیوار، ۷ مدل راهگشا!

 پوستردیواری سه بعدی

 پوستر دیواری در دکوراسیون خانه

پوستر دیواری

ست کردن رنگ پوستر ها با دکوراسیون

اگر به دنبال یک راه حرفه ای برای استفاده از پوسترها در دکوراسیون خود هستید، باید به رنگ ها توجه بیش تر نشان بدهید. برای این کار می توانید رنگ های موجود در پوسترها را با اکسسوری های دکوراسیونتان ست کنید. کوسن ها، مبلمان، گلدان، فرش، پرده و ... همگی از جمله وسایلی هستند که رنگ را وارد دکوراسیون می کنند و شما با توجه به آن ها پوسترها را انتخاب می نمایید. در این حالت حتی از رنگ قاب پوستر نیز می توانید کمک گرفته و این ترکیب را بهتر جلوه دهید.

مطلب پیشنهادی : ۸ چیدمان چشم نواز تابلوها در دکوراسیون منزل!

پوستر دیواری در دکوراسیون منزل، 8 مدل خلاقانه برای نصب! ترفندهای دکوراسیون

 چیدمان قاب روی دیوار

 پوستردیواری سه بعدی

مینیمال طراحی کنید

یک از پر طرفدارترین سبک ها در دکوراسیون، سبک مینیمال است که از طراحی کوچک ترین وسایل خانه گرفته تا دکوراسیون کلی را شامل می شود. بنابراین پوسترها نیز به عنوان یک عنصر دکوراتیو در دکوراسیون، از این قاعده مستثنی نبوده و می توانند مینیمال کار شوند. این پوسترها اغلب زمینه سفید داشته و طرح بسیار ساده ای را در خود جای داده اند. قاب آن ها نیز باید یک قاب مدرن و ساده در نظر گرفته شود. بهتر است موقع نصب بر روی دیوار، آن ها را به صورت تک و جدای از بقیه وسایل به کار ببرید.

مطلب پیشنهادی : قاب عکس را به مغز دیوار نکوبید!

 پوستر دیواری در دکوراسیون خانه

پوستر دیواری

پوستر دیواری در دکوراسیون منزل، 8 مدل خلاقانه برای نصب! ترفندهای دکوراسیون

آویزان کردن پوستر را فرموش کنید

این تصور که پوسترها، قب عکس ها و حتی تابلوهای هنری حتما باید بر روی دیوار نصب شده و حالت آویز دارا باشند، یک تصور کاملا اشتباه است. گاهی اوقات چیدن آن ها بر روی شلف ها و یا میز و کنسول جلوه بهتری پیدا کرده و جذاب تر خواهد بود. البته فراموش نکنید که در این حالت نیز پوستر باید قاب گرفته شود تا ایستایی لازم را داشته باشد.قرار دادن یک گلدان کوچک با جا شمعی دلپذیر این ترکیب را کامل تر خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی : چیدمان عکس های خانوادگی روی دیوار، ۹ ایده چشم نواز!

 چیدمان قاب روی دیوار

 پوستردیواری سه بعدی

 پوستر دیواری در دکوراسیون خانه

پوستر دیواری

نصب پوسترها به صورت گروهی

گاهی اوقات کنار هم قرار دادن پوسترها، موجب خلق یک اثر هنری زیاب و جالب می شود. این که شما پوسترها با یک موضوع مشخص و یا حتی چند موضوع غیر مرتبط را در کنار یکدیگر قرار می دهید، دکوراسیون خانه تان را از حالت یکنواحتی خارج کرده و مانند یک گالری هنری نشان می دهد. فضاهای مختلفی را می توانید برای این کار انتخاب نمایید. مانند سالن نشیمن، دیوارهای خالی راه پله، راهرو ها و حتی اتاق غذاخوری. ابعاد و اندازه پوسترها نیر می توانند متفاوت بوده و حتما لازم نیست که یک شکل و یک اندازه باشند. همه چیز به سلیقه خود شما وابسته است.

مطلب پیشنهادی : پوستر دیواری، این کاغذ دیواری متفاوت!

پوستر دیواری در دکوراسیون منزل، 8 مدل خلاقانه برای نصب! ترفندهای دکوراسیون

 چیدمان قاب روی دیوار

 پوستردیواری سه بعدی

 پوستر دیواری در دکوراسیون خانه

نصب پوستر با گیره آویز

یکی دیگر از روش های جذاب برای نصب پوسترها روی دیوار، به کار بردن گیره آویز مانند تصاویر بالا است. این مدل یه سبک فانتزی و خاص را برای پوستر شما به وجود می آورد. بنابراین ممکن است برای پسترهای هنری و یا خیلی رسمی مناسب نباشد. اما در هر صورت یک ایده نوین و جذاب در دکوراسیون شما خواهد بود. 

پوستر دیواری

تصاویر بالا نوع دیگری از گیره های آویز را نشان می دهدن که نسبت به مدل قبلی ظریف تر بوده و برای پوسترهای رسمی تر نیز قابل استفاده اند. اگر دوست ندارید که پوسترهایتان را قاب بگیرید و دلتان می خواهد به همان حالت طبیعیشان دیده شوند، استفاده از این گیره ها، مانند گیره های کاغذ، می تواند گزینه ایده الی برای شما باشد. سعی کنید با دیدن تصاویری که برایتان انتخاب کردم، ایده های مختلف را به ذهنتان بسپارید و از خودتان خلاقیت نشان دهید.

گاهی اوقات پوسترها در ابعاد بسیار بزرگ تر به عنوان کاغذ دیواری در دکوراسیون استفاده می شوند، اگر به این کاربرد آن ها علاقه دارید مطالب زیر را دنبال نمایید:

  • کاغذ دیواری در دکوراسیون، ۶ نکته باریک تر از مو اینجاست!
  • کاغذ دیواری سه بعدی، در این مدل ها گم می شوید!
  • کاغذ دیواری، پیش از خرید توصیه متخصصان را بخوانید!

نویسنده: گلنار صفدریان | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
میز ناهار خوری چوبی ،متناسب با هرسبک از دکوراسیون
<>
.

منبع : chidaneh.com