آکاایران: انواع جا ادویه ای، ساخت ۵ مدل شیک فقط در یک ساعت!

فقط زمانی که درحال آشپزی کردن هستیم و به دنبال ادویه های لازم می گردیم به اهمیت جا ادویه ای مناسب برای دکوراسیون آشپزخانه مان پی می بریم. ما هر روز از چند ادویه کلیدی استفاده می کنیم و این نیاز را داریم که یک سازماندهی کاربردی و در عین حال دلپذیر برای آن داشته باشیم. منطقی ترین روش انتخاب نمونه هایی است که سبک و کم جا بوده و بتوانیم آن ها را در کم ترین زمان پیدا نماییم. نمونه هایی که در این مطلب برای شما انتخاب کردم، همگی به آسانی در منزل قابل ساخت بوده و زمانی زیادی هم لازم نخواهند داشت. پس با من همراه شوید و آن چه را که مورد نیازتان است بسازید.

 جا ادویه ای شیشه ای

 جا ادویه ای استیل

جا ادویه ای شیشه ای با لوله آزمایشگاه

این یک ایده عالی است برای زمانی که از چند ادویه مشخص به طور مرتب و روزانه استفاده می کنید و نیاز دارید که دسترسی آسان به آن ها داشته باشید. 

وسایل لازم :

  • انواع ادویه به انتخاب شما
  • لوله های آزمایش با درب چوب پنبه ای
  • برچسب برای نام گذاری

مراحل ساخت : ابتدا باید چند شیشه آزمایش به تعداد لازم را تهیه کرده و درب هایی از جنس چوب پنبه برای آن ها تهیه نمایید. سپس یک کاغذ را به شکل قیف درآورده و درون لوله ها بگذارید تا به راحتی بتوانید ادویه ها را درون شیشه ها بریزید. در مرحله آخر، نام ادویه را روی برچسب نوشته و به شیشه بچسبانید.

مطلب پیشنهادی : ۱۰ ایده خلاقانه در کابینت آشپزخانه برای جا ادویه ای!

 جا ادویه ای

انواع جا ادویه ای

جا ادویه ای استیل : خلاقیت با آهنربا

گاهی اوقات باید بتوانیم از فضاهای بیهوده در خانه مان بهترین استفاده را داشته باشیم. درب یخچال معمولا یکی از همین فضاهاست که البته ایده های مختلفی برای کاربردی کردن آن وجود دارد و شاید یکی از بهترین ها همین جا ادویه ای های مغناطیسی است.  

لوازم مورد نیاز :

  • آهنربای ورقه ای  ( نواری )
  • ظرف استیل درب دار و سبک
  • برچسب

مراحل ساخت : ابتدا ظرف مورد نظر خود را بر روی یک نوار آهنربا قرار داده و دورتادور آن را علامت بزنید. سپس از برچسب ها استفاده کرده و نام هر ادویه را بر روی ظرف خودش بچسبانید. به همین راحتی می توانید جا ادویه های نوین خود را بر روی درب یخچال یا هر مکان مناسب دیگری نصب نمایید.  

مطلب پیشنهادی : تزیین خانه با وسایل دور ریختنی، دکوپاژ روی شیشه مربا

انواع جا ادویه ای، ساخت 5 مدل شیک فقط در یک ساعت! خودتان بسازید

 ساخت جا ادویه ای با وسایل وریختنی

 جا ادویه ای چوبی

 جا ادویه ای شیشه ای

جا ادویه ای با وسایل دورریختنی

این ایده بیش تر برای پیک نیک و مسافرت مناسب است. قوطی های آدامس و حتی دارو می توانند بعد از تمام شدن به این شکل دوباره مورد استفاده قرار بگیرند. به راحتی با قرار دادن آن ها در یک جعبه کوچک، مجموعه ای از ادویه ها را در مسافرت به همراه خود خواهید داشت.

مطلب پیشنهادی : ۳ خودتان بسازید جذاب برای آخر هفته

 جا ادویه ای استیل

 جا ادویه ای

انواع جا ادویه ای

جا ادویه ای داخل کابینت

اکثر ما احتمالا ادویه ها را در داخل کابینت نگهداری می کنیم، اما استفاده از فضای کشو هم می تواند بسیار کارآمد باشد. به جای قرار دادن یک دسته از ظروف ادویه در کشو، من ایده استفاده از میله جهت ایجاد قفسه برای ظروف ادویه را پیشنهاد می کنم. همانند تصویر، نصب دو میله درون کشوی کابینت قرا دادن و چیدن ظرف های ادویه را آسان تر، منظم تر و زیباتر خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی : جای گلدان گل را خودتان بسازید

انواع جا ادویه ای، ساخت 5 مدل شیک فقط در یک ساعت! خودتان بسازید

 ساخت جا ادویه ای با وسایل وریختنی

 جا ادویه ای چوبی

جا ادویه ای نوین، از رنگ های آویزان لذت ببرید

بهترین بخش نمایش ادویه ها این است رنگ های دلپذیر و با طراوتشان جلوه ای خاص به آشپزخانه می بخشند. بنابراین خود آن ها می توانند به عنوان یک عنصر دکوراتیو و تزیینی مورد استفاده قرار بگیرند. ایده آخری که برای شما در نظر گرفتم، یک ایده بسیار ساده است که تنها به چند قلاب و سیم نیاز دارد.  

لوازم مورد نیاز : 

  • شیشه ادویه (با اندازه و مدل دلخواه)
  • سیم باریک
  • سیم چین
  • قلاب دیواری

مراحل ساخت : روش کار به این صورت است که بعد از انتخاب ظرف های شیشه ای مورد علاقه تان، ارتفاع سیم برای آویزان کردن را مشخص کرده و مانند تصاویر بالا، آن را برای اتصال به دور دهانه شیشه به صورت حلقه در بیاورید. سپس آن را به دور شیشه محکم وصل نمایید. برای زیباتر و یکنواخت تر شدن ظرف ها می توانید درب آن ها را نیز رنگ آمیزی نمایید. سپس محل آویزان کردن آن ها را مشخص کرده و قلاب ها را به دیوار نصب می کنید. پس از آن هر شیشه را به قلاب خودش آویزان نمایید.

جا ادویه ای های آماده آکا ایران هم می توانند جالب باشند : 

 جا ادویه ای شیشه ای

جا ادویه ای چوبی پادما

 جا ادویه ای استیل

جا ادویه درب چوبی

۳۴,۰۰۰تومان
 جا ادویه ای

جا ادویه ای سری KORKEN IKEA

۲۲,۰۰۰تومان

انواع جا ادویه ای

سرویس جا ادویه ای سارینا بلوط oak

قیمت نامشخص

شلف دیواری ایکیا

قیمت نامشخص

کابینت کشویی رنگین تجارت درین

قیمت نامشخص

تبلیغات
مرکز آموزش های تخصصی معماری
بهترین را به ساختمان بپوشانید
<>
.

منبع : chidaneh.com