آکاایران: مدل خانه ویلایی ایرانی، ویلای سحر و فرشاد در قلب مزرعه!

سحر و فرشاد در این خانه زندگی را حس می کنند. دیدن بعضی از خانه ها می تواند شما را به جایی ورای زمان و مکانی که در آن قرار دارید پرتاب کند، جایی شبیه رویاها و آرزوها. انگار که این خانه همان چهاردیواری است که برای آرامش روحت، بودن در آن را از ته دل آرزو می کردی. در نگاه اول به ویلای این خانواده سه نفره خانه ای شبیه رویاها برایمان تداعی شد، ویلایی ساده در قلب مزرعه ای در شهریار که به سادگی می شد نبض زندگی را در آن احساس کرد.

آکاایران: مدل خانه ویلایی ایرانی، ویلای سحر و فرشاد در قلب مزرعه!

 طراحی ویلای ایرانی
امیر صادقی

تورخانه گردی در یک نگاه:

 • متراژ : کل باغ ۷۶۶۰ متر / زیربنا ۱۱۰
 • سال ساخت : ۹۵
 • تعداد خواب :  ۲ عدد
 • تعداد سرویس : ۲ عدد
 • رنگ غالب : کرم و آبی
 • تحصیلات آقا : لیسانس عمران و فوق لیسانس mba
 • تحصیلات خانم : مهندسی معماری
 • مالکیت : شخصی
 • طراح : خانم خانه
 • هزینه کل دکوراسیون : ۳۰ میلیون تومان

 طراحی ویلا
 طراحی ویلای ایرانی
امیر صادقی

جایی برای آرامش

از نمای بیرون می شد فهمید که فضای درونی خانه پر از زندگی است. ترکیب رنگ ها ملایم؛ اما چشم نواز بودند و در لحظه ورود، حس مثبتی را در مهمان ایجاد می کردند. این خانه تداعی واضحی از یک خانه مزرعه واقعی بود و حتی مدرن ترین اسباب منزل هم به حال و هوای خاص آن لطمه وارد نمی کرد. سحر می گوید:
 «از همان ابتدا برای ساخت این خانه، همه تلاشمان را کردیم تا شبیه به فضای شهری نباشد. دوست داشتیم هرازگاهی، بودن در این فضا را تجربه کنیم تا خستگی های زندگی آپارتمانی را از تن به در ببریم. همه فضاها برایمان بدیع است و برای اینکه این آرامش را ایجاد کنیم نهایت دقت را در انتخاب دکوراسیون به کار بردیم. تلاشمان هم نتیجه داد و اینجا گوشه ای است که فارغ از همه آلودگی های شهری به آن پناه می آوریم و انرژی هایمان را نو می کنیم».

 دکوراسیون خانه ایرانی
 طراحی ویلای ایرانی
امیر صادقی

ملایم؛ اما خوش رنگ!

بهترین تعریف از تصویر اولیه خانه این جمله ساده بود: «همه چیز به هم می آمد». خانم تاجیک درباره انتخاب رنگ ها می گوید: 
«رنگ غالب را کرم و آبی انتخاب کردیم. دلیلش، هم علاقه بود و هم اینکه دوست داشتیم فضایی به دور از شلوغی داشته باشیم؛ اما من عاشق رنگ هستم؛ به همین خاطر سعی کردیم از اکسسوری های رنگی در گوشه و کنار خانه یا روی دیوارها استفاده کنیم؛ به عنوان مثال در گوشه ای از کوزه سفالی استفاده کردیم تا هم رنگی به آن هدیه دهیم و هم حس زندگی غیر شهری را در آن جای دهیم. تابلوهای آبی رنگ و جعبه تی بگ ست آن را خودم رنگ کردم و در آن از رنگ طلایی استفاده نمودم تا تنوعی را در فضا ایجاد کند، البته رنگ های انتخابی ام بیشتر ملایم بودند؛ اما به نظرم همین موضوع باعث منحصربه فرد شدن دکوراسیون شد».

 تورهای خانه گردی چیدانه
 طراحی ویلای ایرانی
امیر صادقی

نقشه راه را بکش!

خانم خانه از پیش فکر همه چیز را کرده بود: 
«دکور کردن اینجا زمان زیادی از ما نگرفت، چراکه از قبل همه چیز را در ذهنم چیده بودم. دقیقا می دانستیم چه چیزی باید در کجا قرار بگیرد و حتی چه چیزی باید خریداری شود. نقشه راهمان مشخص بود و حالا فقط باید زمانی برای خرید و ساخت وسایل می گذاشتیم. این کار هم وقت گیر نبود. برای خرید مبلمان به کارگاهی در شهریار رفتیم و طرح و رنگ موردنظر را برای ساخت دادیم. راستش برای خرید وسایل سخت نگرفتیم. طرح ذهنی داشتن می تواند برای خرید بسیار راهنما و کمک کننده باشد. پرده ها تور ترک است؛ اما یک تور ساده. نحوه نصب آن بود که کمی خاصش کرد. فضایی که حالا شومینه و تلویزیون روی آن قرار دارند بادبند بود و فرورفتگی داشت. از آن فرورفتگی ها استفاده نمودیم و با قرار دادن تعدادی صفحه MDF آن را به جای دکور تبدیل کردیم. بعد از قرار دادن شومینه برقی برای اینکه حس زندگی و رنگ چوب در خانه جاری شود فضای پایین آن را با قرار دادن چوب طراحی کردیم. همه چیز به همین سادگی؛ اما با ذوق و دقت در این خانه شکل گرفت و خودمان معتقدیم دلیل حال خوب آن هم همین است».

تور خانه گردی
 طراحی ویلای ایرانی
امیر صادقی

 طراحی ویلای ایرانی
امیر صادقی

قلب خانه، ساده و تأثیرگذار

آشپزخانه درعین حال که زیاد بزرگ نیست فضای مفید زیادی دارد. علاوه بر آن ترکیب رنگ سفید کابینت ها با کانتر چوبی فضایی پر از آرامش را ایجاد کرده است. سحر آشپزخانه را بسیار دوست دارد و درباره آن می گوید:
 «به نظر من فضای آشپزخانه، زیبایی خاصی را به دکوراسیون کلی بخشیده است. سادگی رنگ ها از نظرم شیک است. علاوه بر آن همه ظروف آن را از سفال انتخاب کردم، چراکه می خواستم حتی در جزئیات هم احساس خانه مزرعه وجود داشته باشد. به طور کلی فضای این قسمت اصلا مرا خسته نمی کند».

 معماری داخلی ویلا
 طراحی ویلای ایرانی
امیر صادقی

 طراحی ویلا
 طراحی ویلای ایرانی
امیر صادقی

لوکیشن های دوست داشتنی

سحر ادامه می دهد:
 «انتخاب یک محیط خاص دشوار است. همه فضاها برای ما مهم است؛ اما به طورکلی چون سقف خانه بلند است برایم دوست داشتنی است. از دیدن فضای باز خانه احساس خوبی می گیرم. لوسترها را هم به دلیل خاص و متنوع بودنش دوست دارم. از ابتدا دلم می خواست لوستری انتخاب کنم که به راحتی و در هرجایی پیدا نشود. فرشاد؛ اما قسمت شومینه و تلویزیون را دوست دارد. فکر می کنم دلیلش همان چوب هایی است که زیر شومینه کار شده است؛ به این دلیل آرامش و راحتی آنجا را دوست دارد».

 دکوراسیون خانه ایرانی
 طراحی ویلای ایرانی
امیر صادقی

 تورهای خانه گردی چیدانه
 طراحی ویلای ایرانی
امیر صادقی

ردی از طبیعت در خانه

کنار در ورودی، دو گلدان بزرگ و دلپذیر قرار گرفته است. در قسمت های دیگر خانه مانند بالای چراغ آشپزخانه و روی میز هم می توان جادوی رنگ ها را دید. سحر، علاقه به گل و رنگ را با شکل متفاوتی به خانه دعوت کرده است:
 «گلدان های جلوی در را به این خاطر گذاشتم که دوست داشتم از همان ابتدای ورود ردی از طبیعت وجود داشته باشد. بعد هم به سبب ترس از یکنواختی رنگ ها جعبه های گل را به دکوراسیون اضافه کردم. استفاده از گل مصنوعی به دلیل علاقه ام به رنگی بودن آن ها بود و البته در کنار آن ها از شمع هم استفاده کردم، چراکه به انرژی بخش بودن این ترکیب معتقدم».

تور خانه گردی
 طراحی ویلای ایرانی
امیر صادقی

لیست وسایل ویلا : 

 • مبل و میز ناهارخوری کرم : ۴میلیون و نیم از شهریار
 • مبل ال : ۲میلیون از شهریار
 • فرش پرز بلند : ۶۰۰هزار تومان
 • فرش کرم : ۴۰۰هزار تومان
 • میز چوبی، کانتر و کابینت ها : حدود ۱۰ میلیون تومان شرکت Arc wood factory

آخرین شماره مجله منزل را از دست ندهید :

شماره ۱۱۵ اردیبهشت و خرداد ۱۳۹۷

۷۰۰۰تومان

روش های خرید مجله منزل:
◉ خرید اشتراک مجله منزل (نسخه چاپی): https://goo.gl/8rRgML
◉ خرید نسخه الکترونیکی از اپلیکیشن طاقچه: https://goo.gl/aDI9kB
◉ خرید نسخه الکترونیکی از اپلیکیشن فیدیبو: https://goo.gl/PvFvQc
- همچنین شما می توانید شماره نوین ماهنامه منزل را هفته اول هر ماه از کیوسک های روزنامه فروشی سراسر کشور تهیه نمایید.

تبلیغات
هنری ماندگار از جنس چوب
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
<>
.

منبع : chidaneh.com