آکاایران: دکوراسیون آشپزخانه نوین،۵ کار کوچک برای یک تغییر بزرگ!

خیلی از شما مانند من عاشق این هستید که دکوراسیون آشپزخانه خود را هراز چندگاهی تغییر داده و تنوع ایجاد نمایید، اما گاهی اوقات یا زمان کافی برای انجام این کار موجود نیست یا هزینه ها مانع از آن می شود تا به هدف برسیم. اما بهتر است سریعا کنار نکشیم و به راه های آسان و ارزان فکر کنیم. اولین گام برای این کار این است که ضرورت های یک آشپزخانه کامل را بدانیم تا از انجام کارهای بیهوده مانند خرید وسایل اضافی و حتی تغییرات غیرضروری جلوگیری نماییم. سپس در مرحله دوم به دنبال ایده های ساده بگردیم. اکثر طراحان و دکوراتورها از تزیین آشپزخانه با وسایل روی اپن و یا میز جزیره استفاده می کنند در حالی که دیوارها به راحتی نادیده گرفته می شوند. پس کافی است کمی به دیوارهای آشپزخانه تان نگاه کنید، خسته کننده هستند؟ یا بیش از اندازه بی روح و ساده به نظر می رسند؟ پس وقت آن رسیده که با این ۵ ترفند برای تزیین دیوار آشپزخانه، یک طرح هوشمندانه و دلپذیر خلق نمایید.

 تزیین آشپزخانه

 بازسازی و دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه

تزیین آشپزخانه با رنگ، راز طراحان داخلی

رنگ یکی از سریع ترین و ارزان ترین روش برای به روز رسانی یک آشپزخانه و حتی فضاهای دیگر است. اما زیبایی در آشپزخانه های بزرگ و یا کوچک رنگارنگ به طور تصادفی اتفاق نمی افتند. راز در سه پالت رنگی موجود در یک آشپزخانه است که شما حتما باید از آن ها اطلاع داشته باشید :

 • رنگ اول : رنگ و یا مجموعه رنگ هایی است که در آشپزخانه موجود است و قابل تغییر نیست. ممکن است رنگ کابینت باشد و یا سقف و کف و ... .
 • رنگ دوم : رنگ های خنثی هستند که در کنار رنگ های پالت اول قرار می گیرند و شما می توانید به عنوان رنگ پس زمینه از آن ها بهره ببرید. این رنگ ها به دلیل خنثی بودن بیش تر از پالت اول به کار می روند. 
 • رنگ سوم : رنگی که آشپزخانه شما را منحصر به فرد می کند. این پالت اغلب یک رنگ شارپ و غیر منتظره است که به میزان کم تر از سه پالت دیگر به کار می رود و می تواند یا بر روی یک دیوار رنگ آمیزی شود و یا برای وسایل و اکسسوری ها، پرده ها آویز و... به کار رود.

بهترین راه برای پیدا کردن سه پالت رنگ مناسب این است که نمونه های رنگی که دوست دارید را در کنار یکدیگر بگذارد تا به ترکیب دلخواهتان برسید. 

مطلب پیشنهادی : چگونه آشپزخانه را تزیین کنیم؟

دکوراسیون آشپزخانه جدید،5 کار کوچک برای یک تغییر بزرگ! دکوراسیون و طراحی آشپزخانه | کابینت آشپزخانه

 دکوراسیون آشپزخانه مدرن

 دکوراسیون آشپزخانه ایرانی

 تزیین دیوار آشپزخانه

بهترین ایده تزئین آشپزخانه، با یک نقطه کانونی آغاز کنید

برای این کار بهتر است که یک مرتبه وارد آشپزخانه تان بشوید و سعی کنید اولین دیوار یا نقطه ای را که دیده می شود شناسایی نمایید. دقیقا همین مکان محل مناسبی برای ایجاد نقطه کانونی خواهد بود. ممکن است در یک آشپزخانه شما در لحظه ورود یک دیوار بزرگ را ببینید و یا ممکن است با گاز و هود و یا سینک مواجه شوید، اما تفاوتی ندارد زیرا همه آن ها بر روی یک دیوار یا سطح قرار می گیرند و شما می تواند یکی از تکنیک های زیر را انتخاب نمایید:

 • رنگ آمیزی دیوار برای ایجاد نقطه کانونی، در این روش از سه پالت رنگی توضیح داده شده در اولین ایده استفاده نمایید. 
 • یک تابلو و یا تصویر بزرگ هنری بر روی محل مورد نظر نصب نمایید.
 • با استفاده از کاغذ دیواری، کاشی کاری، استیکرهای دکوراتیو و .. بافت و الگوی متفاوت خلق کنید.

مهم ترین نکته این است که در هنگام ایجاد نقطه کانونی ترس خود ار کنار گذاشته و سعی کنید تا جایی که می توانید دیوار را خاص و جذاب طراحی نمایید.

مطلب پیشنهادی : ۶ ویژگی یک آشپزخانه معاصر و امروزی

 تزیین آشپزخانه با وسایل ساده

 تزیین آشپزخانه

 بازسازی و دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه جدید،5 کار کوچک برای یک تغییر بزرگ! دکوراسیون و طراحی آشپزخانه | کابینت آشپزخانه

شلف باز در دکوراسیون آشپزخانه

یکی دیگر از روش هایی که می تواند به سادگی و با صرق هزینه خیلی کم، در دکوراسیون آشپزخانه شما تغییر ایجاد نماید، اضافه کردن شلف های باز و ساده است. با این روش آشپزخانه از لحاظ دیداری و بصری دلبازتر و روشن تر نشان داده می شود، اما فراموش نکنید که چون در این روش همه وسایل و ظروف دیده می شوند، باید وسایل ناهماهنگ و نامتناسب را در کابینت های درب دار مخفی نمایید. بنابراین گاهی بهتر است به جای کابینت، این شلف ها را نصب کرده و بر روی آن ها از دکوری های ساده و مینیمال با رنگ های شاد بهره ببرید. مطلب مدل شلف آشپزخانه، در این ۱۱ مکان خودی تلاش می کنند! می تواند راهنمایی خوبی در این زمینه برای شما باشد.

مطلب پیشنهادی : چگونه آشپزخانه مرتب داشته باشیم؟

 دکوراسیون آشپزخانه مدرن

 دکوراسیون آشپزخانه ایرانی

 تزیین دیوار آشپزخانه

 تزیین آشپزخانه با وسایل ساده

 تزیین آشپزخانه

تزیین دیوار آشپزخانه

یکی از ترفندهایی که همیشه به بهترین شکل جواب می دهد، این است که آشپزخانه را با توجه به شخصیت و سلیقه خودتان تزیین نمایید. این کار به راحتی می تواند دیوار کسل کننده و خسته کننده شما را جذاب کرده و یک گالری هنری تبدیل نماید. جمع آوری اشیا مورد علاقه و استفاده از آن ها به عنوان دکور آشپزخانه یکی از این روش های اما ایده هایی دیگری نیز وجود دارند:

 • نصب عکس های قاب گرفته  بر روی دیوار
 • نصب سبدهای حصیری و چوبی یا هر صنایع دستی دیگری که این قابلیت را دارند.
 • دیوارکوب ها و تزیینات پارچه ای
 • ظروف قدیمی و عتیقه
 • قاب های خالی از اشکال و اندازه های مختلف
 • انواع آینه ها

باید این را یادآوری کنم که قوانین مطلقی برای ایجاد این گالری بر روی دیوار وجود نداشته و روش های متداول و الگوهای زیادی را می توانید با سلیقه خودتان خلق کنید. اما برای صرفه جویی در وقت و این که جلوگیری از سوراخ شدن بیش از اندازه دیوار ها بهتر است گالری را از قبل بر روی زمین بچینید وبا جابه جا کردن آن ها ترکیب مورد نظرتان را بیابید. سپس آن ها را روی دیوار نصب نمایید. 

مطلب پیشنهادی : پرطرفدارترین ایده های طراحی آشپزخانه!

 بازسازی و دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه

آشپزخانه شخصی شما با رنگ تخته سیاه

تخته سیاه تخته سیاه رنگی ارزان و یک راه عالی برای پوشاندن یک دیوار است. سیاه به عناون یک رنگ جسورانه می تواند به اندازه محدود به کار رفته و بر روی دیوار به عنوان پس زمینه یک اثر هنری که خودتان خالقش هستید، رنگ آمیزی شود. با این کار هرچیزی را که دوست دارید بر روی ان می نویسید و یا ترسیم می کنید، می تواند جمله های انرژی بخش باشد و یا پیام های خانوادگی و حتی لطیفه های خنده دار! اگر نمی خواهید یک دیوار کامل با این رنگ پوشیده شود، پس از سطوح کوچک تر کمک بگیرید. درب کابینت، میز اپن و یا جزیره، حتی یک تابلو روی دیوار همگی میت وانند همین نقش را برای شما ایفا نمایند. فراموش نکنید که این نیز می تواند به یک اثر هنری از شما در آشپزخانه تان تبدیل شود.

مطالب زیر در زمینه دکوراسیون آشپزخانه را به شما پیشنهاد می کنم:

 • بهترین مکان برای وسایل برقی کوچک در آشپزخانه
 • چیدمان آشپزخانه، ۷ سلیقه ایرانی برای ۷ آشپزخانه!
 • عکس دکوراسیون آشپزخانه، ۲۰ طرح اجرا شده در خانه های ایرانی!
 • آویز هایی برای زیبایی آشپزخانه

تبلیغات
بهترین را به ساختمان بپوشانید
بهترین را به ساختمان بپوشانید
<>
.

منبع : chidaneh.com