آکاایران: جدیدترین دیزاین دیوار، پیشنهاد آکا ایران برای مخاطبش را ببینید!

از ما بپرسید : من همیشه به این اعتقاد داشتم که دکوراسیون داخلی پر از جزییات و ظرافت های خاصی است که باعث می شود آن را از مرز قوانین بسته و بایدها و نبایدهای اجباری برهاند و این امکان را به طراح و دکوراتور بدهد که هر فضایی را با توجه به شرایط و متناسب با پارامترهای گوناگون طراحی و اجرا نماید. در همین راستا تصمیم گرفتم به کمک مخاطبان آکا ایران بیایم و با ارائه راه حل هایی به صورت مشاوره، پیشنهادهایی برای بهبود دکوراسیون منزلشان بیابم. سعی بر این است که با در نظر گرفتم سلیقه و همچنین شرایط موجود ایده هایی متناسب با دکوراسیون کل منزل داده شود. با من همراه شوید تا اولین مشاوره مجازی آکا ایران را ببینید!

تزیین دیوار 

اولین مخاطب ما خانم فروزان امام دادی از شهر زیبای بندرعباس هستند. ایشان با ارسال دو تصویر بالا این سوال را مطرح کردند که :

 • به نظر آکا ایران برای دکوراسیون این قسمت چه راهکاری برای دیوار و گوشه وجود دارد؟

من برای پاسخ دادن به سوال خانم فروزان سه ایده متفاوت را انتخاب کردم که در ادامه با استفاده از سایر تصاویر منزلشان توضیح می دهم. 

​ایده اول : تزیین دیوار با شلف دکوری

تزیین دیوار

جدیدترین دیزاین دیوار، پیشنهاد برای مخاطبش را ببینید! طراحی دیوار

 رنگ آمیزی دیوار

 دیزاین دیوار

 تزیین دیوار پذیرایی

 تزیین دیوار خانه

یکی از ایده هایی انتخابی من با توجه به ابعاد دیوار مدنظر، نصب شلف های باز است که البته تصاویر بالا برای درک بهتر و ایده گرفتن در نظر گرفته شده اند. نکته ای که قبل از هر انتخاب باید در نظر داشت، این است که از هرگونه شلوغی و هرج و مرج جلوگیری شود که این شلف ها به خوبی این کار را انجام می دهند. اگر بخواهیم فقط برای گوشه دیوار طرحی ارائه کنیم، از شلف هایی که در کنج قرار می گیرند استفاده می کنیم که مطابق تصاویر می توانند مدل های متنوع و حتی مدرنی دارا باشند. اگر هم بخواهیم دیوار را بپوشانیم باید از شلف های با طول بیش تر استفاده نماییم. برای تزیین روی شلف ها نیز می توان از انواع دکوری ها، گلدان های کوچک، قاب عکس و حتی کتاب ها بهره برد.

اگر به استفاده از این شلف ها علاقه ندارید، می توانید از نمونه های آویزان استفاده کنید. این نمونه های مد روز، می توانند یک جلوه خاص و شیک را به این قسمت دیوار ببخشند.

برای این که بتوان مشاوره و طراحی بهتری ارائه داشت، حتما باید تصاویری از سایر قسمت های خانه و دکوراسیونی کلی آن نیز مشاهده کرد. این کار در رعایت سبک کلی حاکم بر فضا و همچنین انتخاب مناسب رنگ ها و طرح ها و نقش ها بسیار با اهمیت و مهم خواهد بود.

من در این زمینه مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می کنم :

 • کشویی جادویی برای نگهداری وسایل ارزشمند
 • ۱۲ شلف و طبقه بندی فوق العاده در دکوراسیون منزل
 • شلف های دکوری در ۱۰ جای غیر معمول خانه!

 تزیین دیوار با تابلو

 تزیین دیوار با بشقاب

تزیین دیوار

با توجه به تصاویر سایر قسمت های منزل خانم فروزان، می توانیم رنگ و نوع شلف ها را بهتر مشخص کنیم. اول از همه به دلیل این که دکوراسیون منزل ایشان یک سبک امروزی دارد، مدل های ما می توانند تنوع بیش تری دارا باشند و دستمان در انتخاب باز خواهد بود. من سه پیشنهاد برای انتخاب مدل شلف، چه ساده و چه آویزان، دارم :

 • اول : یکی شلف های رنگ طوسی که بر روی رنگ سفید دیوار جلوه خوبی پیدا می کنند.
 • دوم : به رنگ قهوه ای، همانند دیوار آشپزخانه، که می توانند در راستای همان شلف ها و با کمی فاطله روی دیوار مد نظر قرار بگیرند.
 • سوم : به رنگ چوب هایی که در وسایل دیگر منزل مانند میز و صندلی غذاخوری و یا میز تلویزیون وجود دارد، انتخاب شوند.

برای چیدمان روی شلف ها نیز هم می توانید از نمونه های هماهنگ با شلف دیوار آشپزخانه استفاده نمایید و هم دکوری هایی به رنگ کوسن های روی مبلمان انتخاب کنید.

ایده دوم : تزیین دیوار با قاب عکس

جدیدترین دیزاین دیوار، پیشنهاد برای مخاطبش را ببینید! طراحی دیوار

 رنگ آمیزی دیوار

 دیزاین دیوار

 تزیین دیوار پذیرایی

 تزیین دیوار خانه

 تزیین دیوار با تابلو

ایده ای دیگری که می توان برای تزیین دیوار منزل خانم فروزان درنظر گرفت، نصب قاب عکس ها و یا حتی بشقاب های قدیمی و هنری بر روی دیوار است. همان طور که در تصاویر بالا مشاهده می کنید، قاب ها می توانند در حالت های بسیار متنوعی روی دیوار قرار بگیرند و شامل عکس های خانوادگی و یا هر عکس یا تابلوی هنری دیگری باشند. گاهی اوقات می توان در لابه لای قاب عکس ها، از عناصر تزیینی دیگری مانند آینه ها و یا آویزهای عتیقه نیز استفاده کرد. خوشبختانه همه این موارد با سبک دکوراسیون حاکم بر کل خانه تناسب پیدا می کنند، پس انتخاب آن ها بستگی به سلیقه خانم فروزان خواهد داشت. دو ایده خاص در میان تصاویر بالا وجود دارد : یکی مدل قاب عکسی که در کنج و گوشه دیوار قرار می گیرد و دومی قاب های خالی هستند و روی دیوار نصب می شوند. این مورد نسبت به سایر موارد بیش تر مد روز محسوب می شود.

در این قسمت هم برای دیدن ایده های بیش تر حتما مطالب چیدمان عکس های خانوادگی روی دیوار، ۹ ایده چشم نواز!، ۸ ایده منحصربه فرد برای به نمایش گذاشتن عکس ها در خانه مطالعه نمایید.

ایده سوم : رنگ آمیزی دیوار 

 تزیین دیوار با بشقاب

تزیین دیوار

و در نهایت ایده سوم می تواند رنگ آمیزی دیوار مورد نظر باشد. این ایده به راحتی می تواند با دو ایده قبلی نیز ترکیب شود. یعنی این که همزمان دیوار را به یک رنگ متناسب با دکوراسیون، به طور مثال طوسی خیلی روشن، رنگ آمیزی کرده و سپس از شلف ها و یا قاب عکس ها برای تزیین روی آن استفاده نمایید. در این حالت قاب عکس های خالی مانند تصاویر بالا یک دیزاین بسیار شیک خواهند بود. پیشنهاد من برای رنگ آمیزی این است که دیوار کنار پنجره تا وسط دیوار اصلی رنگ آمیزی شود ( مانند تصویر بالا ). سپس شلق یا قاب عکس بر روی مخالفش نصب گرددو به طور مثال شلف سفید راروی قسمت طوسی رنگ و شلف طوسی رنگ را روی قسمت سفید دیوار قرار دهید.

انتخاب هر کدام از ایده های بالا به نوع قرارگیری مبلمان نیز بستگی دارند. این که شما تلویزیون را در کنار دیوار مورد نظر قرار دهید و یا یک مبل را در آن نقطه بگذارید، بر این تصمیم گیری تاثیرگذار خواهند بود. 

اگر ایده هایی بیش تر از موارد گفته شده نیاز دارید می توانید مطالب زیر را نیز مشاهده نمایید :

 • دیزاین دیوار، با این ۹ ایده دیگه دیوارتون خالی نیست!
 • جدیدترین تزیینات دیوار، گلیم و فرش فقط برای زیر پا نیست!
 • تزیین دیوار با ۷ راه حل سریع و ارزان!
 • تزیین دیوار پذیرایی، از این ۲۰ خانه ایده بگیرید!

با امید به مفید بودن مطلب، شما هم اگر به مشاوره و راهنمایی نیاز دارید، می توانید در سری مطالب از ما بپرسید شرکت کرده و عکس های خود را به شماره تلگرام ۰۹۰۳۵۵۵۰۲۴۸ ارسال نمایید. منتظر پاسخ های من باشید.

نویسنده : گلنار صفدریان | تحریریه آکا ایران 

تبلیغات
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
نگاه حرفه ای به دکوراسیون داخلی!
<>
.

منبع : chidaneh.com