آکاایران: نگهداری سگ در خانه، برای تابستون باید مراقبشون بود!

تقریبا هر کسی که به نگهداری سگ در خانه می پردازد این را می داند که متوسط دمای بدن سگ ها بیشتر از انسان هاست. این مسئله در فصل تابستان و گرمای ناشی از آن اهمیت بیشتری پیدا می کند؛ بنابراین افراد باید به فکر مهیا کردن شرایط مناسبی برای سگ هایشان باشند تا در فصل تابستان کمتر اذیت شده و بتوانند به راحتی به بازی و شیطنت بپردازند. ناگفته نماند که خداوند متعال در خلقت سگ ها امکانی را فراهم آورده که بتوانند تا حدودی با گرما مقابله کنند؛ اما با این حال شما هم باید در این مسیر به آنها کمک کنید. این را بدانید که شما در رابطه به جان و سلامت سگ و یا هر حیوان خانگی دیگری که نگهداری می کنید مسئول هستید.

در این مطلب از وب سایت آکا ایران تصمیم داریم در این رابطه بیشتر صحبت کنیم تا بتوانید دکوراسیون منزل خود را برای رسیدن فصل گرما برای سگ دوست داشتنی تان آماده کنید.

آماده کردن آب آشامیدنی در خانه

یکی از اولین کارهایی که باید در فصل تابستان برای حیوان خانگی تان رعایت کنید در دسترس بودن آب آشامیدنی است. این مسئله در رابطه با نگهداری سگ در خانه هم اهمیت بسیاری پیدا می کند. پیشنهاد ما این است که با انداختن چند قطعه یخ در ظرف آب سگ دوست داشتنی تان، آب را تا جای ممکن خنک نگه دارید. حواستان باشد و ظرف آب را تند تند چک کنید تا خالی نماند.

مطلب مرتبط: پارچه رومبلی ضد خراشیدگی، اگر حیوان خانگی دارید!

روشن گذاشتن کولر در منزل

سعی کنید تا جای ممکن کولر منزل خود را روشن بگذارید تا هوا به خوبی در جریان افتاده و خنک شود. نباید انکار کرد که گاهی مواقع گرمای تابستان را فقط با روشن گذاشتن کولر می توان کنترل نمود. اجازه دهید که این رفیق باوفا در هوای خنک خانه کیف کند.

مطلب مرتبط: چه کنیم گربه مبلمان منزل را چنگ نزند؟

نگهداری سگ در خانه، برای تابستون باید مراقبشون بود! حیوانات خانگی

استفاده از پنکه در خانه

اگر در منزل خود کولر آبی و یا گازی ندارید می توانید پنکه ای تهیه کنید. در این صورت پنجره ها را باز گذاشته و پنکه را روشن بگذارید. اجازه دهید هوا در خانه به جریان بیفتد. فراموش نکنید که شما در برابر سلامتی و نگهداری از حیوان خانگی خود مسئول هستید، پس اصلا کوتاهی نکنید.

مطلب مرتبط: دور نگهداشتن گربه ها از باغچه، خاک بازیشون و دردسراش!

 نگه داری حیوان خانگی

استفاده از استخرهای خانگی در حیاط

پیشنهاد دیگری که برایتان داریم آن است که به سراغ استخرهای بادی بروید و از آنها در حیاط و یا حیاط خلوت خود استفاده کنید. مسلما سگ شما از داشتن چنین چیزی بی نهایت خوشحال شده و به سرعت به سمت آن می رود. بهتر است استخر خود را در زیر سایه قرار دهید.

نکته: اگر از استخرهای ثابت برای خنک کردن سگتان استفاده می کنید حتما حواستان را حمع کنید، همه سگ ها شناگران خوبی نیستند!

مطلب مرتبط: چگونه حیوانات خانگی را در منزل نگهداری کنیم؟

 سگ

انتخاب سنگفرش مناسب

به احتمال زیاد دیده اید که به محض گرم تر شدن هوا سگ دلبند شما بر روی سنگ می آید و همانجا را برای خواب خوش خود انتخاب می کند. پس اگر به نگهداری سگ های دوست داشتنی و باوفا می پردازید و از حیوانات خانگی نگهداری می کنید حتما باید در هنگام انتخاب کفپوش منزل خود این نکته را مدنظر داشته باشید!

مطلب مرتبط: گیاهان آپارتمانی سمی، برای حیوانات خانگی چی خطرناکه؟

حیوان خانگی

کنار زدن پرده ها در منزل

سعی کنید در زمان اوج گرما در طی روز تا جای ممکن پرده ها را کنار نزنید. بگذارید سایه و البته خنکی از خانه خارج نشود و حیوان خانگی دوست داشتنی شما هم احساس راحتی بیشتری داشته باشد. این را یادتان باشد که وجود سایه در خانه در فصل تابستان بهترین چیز است. این هم یکی از شرایط نگهداری از حیوان خانگی است دیگر!

مطلب مرتبط: خانه ای دنج و راحت برای حیوانات خانگی در دکوراسیون داخلی

استفاده از اسپری آب در خانه

یکی از راه های ساده دیگری که برای خنک کردن حیوان خانگی در خانه و در فصل تابستان وجود دارد استفاده از اسپری  آب است. شما می توانید این اسپری را بر روی دست و پای آنها و البته پشت گردن و زیر شکمشان بزنید تا خنک شوند.

مطلب مرتبط: موی حیوانات خانگی را به راحتی از سطوح مختلف پاک کنید!

خانه چوبی برای سگ در حیاط

اگر سگ شما در بیرون از خانه و در خانه کوچک خودش زندگی می کند پیشنهاد ما این است که علاوه بر رعایت بسیاری از این نکات سعی کنید به سراغ خانه و کلبه هایی چوبی بروید. این کلبه ها گرمای کمتری را به خود می گیرند و به مراتب خنک تر خواهند بود. فقط حواستان باشد خانه ای که برایشان آماده می کنید با رنگ های سمی رنگ نشده باشد تا سلامت حیوان خانگی دلبندتان به خطر نیفتد.

مطلب مرتبط: نگهداری از حیوانات خانگی در آپارتمان، این عشق تقدیم به شما!

اگر شما هم به فکر نگهداری از حیوانات خانگی در آپارتمان خود هستید اهالی فن وب سایت آکا ایران می توانند یاری دهنده شما باشند!

نویسنده: طلوع حقیقت | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
خانه ای دلپذیر با مبلمانی متفاوت
<>
.

منبع : chidaneh.com