به نقل از آکاایران: آشپزخانه ها را می توان مرکز زندگی نامید. جایی که همه اعضای خانواده در آن جمع می شوند تا بپزند، بخورند، حرف بزنند و دور هم باشند. با ما همراه شوید تا مطالبی درمورد اصول دکوراسیون مطالعه کنید.

چند اصل دکوراسیون

آکاایران:  آشپزخانه را می توان مکانی برای مشارکت افراد خانواده در استفاده از امکانات کل خانه تلقی کرد. شاید به همین خاطر است که برای دکوراسیون آشپزخانه باید خیلی از نکات را در نظر بگیرید.نکته اصلی که در دکوراسیون آشپزخانه های اپن باید رعایت شود این است که باید دکور آن مطابق با کل خانه و یا اتاق مجاور آن باشد.

در تصویر فوق، کابینت های دیواری دارای درهای شیشه ای هستند. درهای شیشه ای باعث وسیع تر شدن فضای داخلی آشپزخانه می شوند. به کابینت های پایینی پیشخوان نیز دقت کنید که پوششی از درهای شیشه ای دارند. قرار دادن ظروف تزیینی در داخل آنها، فضایی دلپذیر را برای اتاق و آشپزخانه به وجود می آورد.
به پرده این آشپزخانه نگاه کنید. برای اینکه نور کافی از بیرون به درون آشپزخانه بتابد، تنها قسمت بالایی پنجره با پرده ای بسیار کوتاه پوشش داده شده و به علاوه، شیشه ها نیز از نوع مات انتخاب نشده اند. طرح پرده نیز ترکیبی از رنگ آبی و سفید است که هماهنگ با کاشی های دیوار آشپزخانه است.

استفاده از کابینت هایی به رنگ روشن باعث می شود نور تابیده شده از پنجره و چراغ، تشدید شود. هالوژن های سقفی که در تصویر دیده می شوند، نورهای موضعی ایجاد می کنند. چینش این هالوژن ها به گونه ای است که نوری مساوی و دلپذیر بر تمامی پیش خوان ها تابیده می شود. وجود نور کافی در آشپزخانه، از خستگی، جلوگیری می کند.
نکته دیگر این است که وسایل تزیینی ای که باعث شلوغی بصری شود، در آشپزخانه به کار گرفته نشده است. با اینکه فضای کافی برای تزیین وجود دارد ولی طراح، آرامش را بر شلو غی های بصری ترجیح داده است. با پرهیز از شلوغی های بصری در محیط می توانید به آرامش روحی بیشتری دست پیدا کنید. وجود وسایل تزیینی متعدد روی پیشخوان ها، پس از مدتی تاثیر نامطلوبی بر آرامش اعضای خانواده می گذارد. 

گردآوری: بخش خانه داری آکاایران