آکاایران: دکوراسیون شیک منزل ایرانی، عطر بهار شیراز در خانه آیه و رضا

رنگ دل داشت خانه خانم و آقای حمداوی. حسی که از بودن در خانه آنها داشتیم درست شبیه همان حسی بود که همه آدم ها هنگام ورود به خانه آشنای چندین ساله خود دارند، خودمانی و پر از رنگ و نور. خانم حمداوی بیشتر از آنکه مطیع مد و تب وتاب بازار باشد، سبکی را انتخاب کرده بود که به قول خودش بر پایه سلیقه و دلخواه خود و خانواده بود.

فروزان رحمانی

خانه آیه و رضا در یک نگاه

 • تعداد افراد ساکن: ۳ نفر
 • شغل آقا: کارمند
 • شغل خانم: مدیر بخش ایتالیایی آژانس هواپیمایی
 • موقعیت: شیراز
 • متراژ: ۱۰۶متر
 • ملک شخصی
 • اتاق خواب: ۲ عدد
 • سرویس: ۲عدد
 • رنگ غالب: سبز و قرمز

دکوراسیون شیک منزل ایرانی، عطر بهار شیراز در خانه آیه و رضا فضاهای مسکونی
فروزان رحمانی

 دکوراسیون منزل ایرانی شیک
فروزان رحمانی

غوغای رنگ را دست کم نگیرید!

گفتگوی ما از رنگ شروع شد؛ دکوراسیون خانه ما کاملاً دلی انتخاب و چیده شد. زمینه رنگی از ابتدا این گونه نبود و در آن رنگ قرمز و قهوه ای وجود داشت؛ اما بعد گذشت چند سال احساس کردیم به تغییر نیاز داریم؛ به همین دلیل با مشورت هم تصمیم بر این شد که رنگ های غالب منزل را تغییر دهیم. مسلماً اولین انتخاب ما سبز بود! چراکه همه ما طبیعت را دوست داریم و دلمان می خواست فضای منزلمان آرامش طبیعت را برایمان تداعی کند. بعدازاینکه مبلمان را تغییر دادیم احساس کردیم چیزی در خانه کم است. این شد که رنگ دیوارها را هم تغییر دادیم و نتیجه مطابق سلیقه مان شد.

 دکوراسیون شیک منزل ایرانی
فروزان رحمانی

 خانه شیک ایرانی
فروزان رحمانی

عجله نکنید

خانم حمداوی درباره انتخاب وسایل منزل شیوه صبر و حوصله را معرفی می کند:

«همه ایده هایی که در خانه ما به اجرا درآمده، کم کم به این مرحله رسیده است. همه چیز مانند تکه های پازل به مرورزمان کنار هم چیده شده تا به یک دکور کامل تبدیل شده است. من وقتی قصد خرید وسیله ای را دارم باید حتماً رابطه ای ذهنی با آن برقرار کنم؛ به همین دلیل است که اصولاً خیلی دیر وسایلم را تعویض می کنم و یا حتی به سختی تغییر و جابه جایی دکوراسیون می دهم».

 تورهای خانه گردی
فروزان رحمانی

تور خانه گردی
فروزان رحمانی

خانه، منبع آرامش ما

خانم حمداوی ادامه می دهد:

«سالن پذیرایی فضای موردعلاقه من است. دلیل آن هم این است که پنجره های بزرگ و نور خوبی دارد. به اصطلاح دل باز و دنج است و آرامش را به من انتقال می دهد. همسرم فضای نشیمن را دوست دارد؛ زیرا معتقد است بودن در این مکان خستگی روزانه را از ذهنش بیرون می آورد. همان آرامشی را دارد که از یک خانه انتظار داریم».

فروزان رحمانی

 زیباترین خانه های شیراز
فروزان رحمانی

استفاده از گیاهان انرژی بخش

آقای حمداوی یکی از دوستداران پر و پا قرص گل و گیاه است. آیه درباره این حس گیاه دوستی همسرش می گوید:

«ما هر دو گل و گیاه را دوست داریم.؛ اما همان طور که گفتم برخورد من با اجزای خانه کاملاً حسی است؛ به همین جهت اگر گلدانی شروع به پژمردن کند ناخودآگاه روی من تأثیر می گذارد؛ اما چون من از حضور آنها در خانه لذت می برم با همفکری همسرم یک شفلوریا و یک بامبو خریدیم که هم در روحیه و هم در دکور ما بسیار تأثیرگذار بوده است».

 دکوراسیون منزل ایرانی
فروزان رحمانی

اتاق کار کوچک من!

یکی از جذاب ترین بخش های خانه، میز کار کوچکی بود که در گوشه فضای پذیرایی قرار داشت. گویی که آن فضا جدا از همه فضاهای دیگر منزل آیه و رضا بود. خانم خانه می گوید:

«من به خاطر کارم ناچارم زمان زیادی از روز را صرف کار در منزل کنم؛ به همین دلیل به شدت به فضایی دنج مخصوص کارم احساس نیاز کردم، البته به خاطر داشتن بچه هم باید جایی را انتخاب می کردم که به بخش های دیگر خانه هم مسلط باشم و از وظایف مادری ام دور نشوم. همان طور که گفتم فضای پذیرایی را به خاطر نور خوبی که داشت دوست داشتم، ضمن اینکه در قسمتی از پذیرایی فرورفتگی در دیوار وجود داشت که عملاً فاقد استفاده بود. این بهترین جا برای میز کارم بود، جایی که هم خلوت بود هم پرنور و علاوه بر آن به فضاهای موردنیازی مانند نشیمن و آشپزخانه هم نزدیک بود. برای اینکه فضای کارم متفاوت باشد دیوار پشت میز را رنگ آمیزی کردیم. چون حوزه کاری من گردشگری است در نظر داشتیم در بالای میز کار نقشه قدیمی را پیدا و نصب کنیم؛ اما من بازهم صبر کردم تا نهایتاً این آینه های دکوراتیو را پیدا کردم. اینجا در حقیقت بخش بزرگ و دوست داشتنی از دنیای من است».

 دکوراسیون شیک
فروزان رحمانی

 تورهای خانه گردی چیدانه
فروزان رحمانی

ایده نو محصول صبر است!

برای ایجاد تغییرات در دکوراسیون عجله نکردیم. به نظر من باید برای رسیدن به نتیجه خوب ایده های خام را پرورش داد. شاید ایده ای در ذهن داشته باشد؛ اما برای اینکه دقیقاً آن را پیدا کنم ممکن است در بازار چند سال هم صبر کنم. برای کامل کردن دکور خیلی از بخش های خانه خودم دست به کار شدم؛ مثلاً رنگ پاخورهای کابینت را دوست نداشتم؛ به همین خاطر خودم همه آنها را رنگ کردم یا کاشی های حمام را خودم به کمک یک کاشی کار تغییر دادم. هم تمیز از آب درآمد و هم خرج زیادی نداشت. می توانم با قاطعیت بگویم می توان بسیاری از بخش های منزل را با هزینه کم تغییر داد.

 تور خانه گردی چیدانه
فروزان رحمانی

فروزان رحمانی

لیست محصولات

 • فرش دستبافت سبز پذیرایی برند ذوالانوار - ۷میلیون تومان
 • جا مجله ای قرمز از فروشگاه اکسیر - ۱میلیون تومان
 • آینه های دکوراتیو از فروشگاه اکسیر - حدود ۱۰۰ هزار تومان

شما هم اگر منزل خود را با جان و دل دکور کرده اید و تمایل دارید قصه های شنیدنی آن را برای ما بگویید، تصاویر منزلتان را به شماره تلگرام و واتزاپ ۰۹۳۸۸۵۴۷۱۴۰ بفرستید تا میزبان بعدی تورهای خانه گردی آکا ایران باشید.


تبلیغات
میز ناهار خوری چوبی ،متناسب با هرسبک از دکوراسیون
الان چی می چسبه !
<>
.

منبع : chidaneh.com