آکاایران: بهترین مبلمان برای فضای اداری شرکت شما کدام است؟

فضاهای اداری : فضاهای اداری که طراحی دکوراسیون داخلی آن بسیار حائز اهمیت است. این فضاها به این دلیل بسیار مهم است که بسیاری از ما زمان زیادی از روزمان را در این فضا سپری می کنیم و بسیار مهم است که در فضای کاری خود احساس راحتی و آرامش داشته باشیم. این احساس راحتی و آرامش به وسیله مبلمان و دکوراسیون داخلی فضای اداری منتقل می شود. با آکا ایران در این مطلب همراه شوید تا یک شرکت و دفتر کار حرفه ای داشته باشید.

مبلمان و عناصر مهم در طراح دکوراسیون داخلی فضای اداری

عکس بالا طراحی داخلی دفتر کاری در خیابان ولنجک است. گروه طراحی داخلی و هوشمند سازی کارا که طراح این پروژه بودند می گویند که کارفرما تاکید بر فضایی لوکس و کلاسیک با استفاده از چوب و همین طور استفاده از تکنوژی های نوین و هوشمندسازی دفتر کارش داشته است. استفاده از مبلمان باعث می شود که افراد احساس راحتی در فضا دارا باشند و در مراجعه کننده حس اعتماد و اطمینان ایجاد می کند. باید به این نکته توجه کرد که در انتخاب مبلمان اداری باید به راحتی و ویژگی های ارگونومی، پاگیر نبودن، قابلیت تمیز شدن آسان و همچنین تناسب با کاراکتر و نوع شرکت توجه کرد.

مطلب پیشنهادی : خودنمایی مکعب ها در طراحی نمای ساختمان نشان در مشهد

رعایت مقیاس انسانی در طراحی دکوراسیون فضای اداری 

 مبلمان

در عکس بالا استودیو ۴*۱۲، طراحی آتلیه معماری در فضایی کوچک که توسط استودیو معماری فضا، رویداد، شهر انجام شده را در کنار مقیاس انسانی می بینید.  یکی از نکات مهم در انتخاب مبلمان فضای اداری توجه به مقیاس انسانی است. این که مبلمان ها به نحوی انتخاب بشوند که افراد برای مدت طولانی در آن راحت باشند تا راندمان کاری فرد نیز بالاتر برود.
مبلمان مناسب حتی می تواند به صرفه جویی در زمان هم کمک کند!

میز و صندلی مناسب برای اتاق کنفرانس در طراحی اداری

 فضاهای اداری

در اتاق کنفرانس میز و صندلی ها باید به گونه ای انتخاب شوند که با سبک دکوراسیون داخلی فضا هماهنگ باشند. صندلی اتاق جلسات باید سبک، کم جا و به راحتی قابل جابه جایی باشد. مانند اتاق جلسات شرکت بایر که در عکس بالا می بینید رنگ هایی مانند نارنجی که خلاقیت و تمرکز ایجاد می کند برای اتاق جلسات مناسب است و نورپردازی نیز باید میز جلسه را به طور کامل روشن کند. استفاده از تکنولوژی های نوین مثل کیبورد های توکار، مانیتور های لمسی کوچک یا استند تبلت برای هر فرد در میز اتاق جلسات بسیار کابردی است. برای هوشمند سازی فضای شرکت و دفتر کارتان می تواند از شرکت های حرفه ای هوشمندسازی در اهالی فن آکا ایران کمک بگیرید.
چیدمان و فضای اطراف میز جلسات نیز باید به گونه ای باشد که حرکت افراد و پذیرایی به راحتی صورت گیرد.

مطلب پیشنهادی : طراحی متفاوت دفاتر اداری شرکت بایر پارسیان در تهران

 طراحی مبلمان

نکته مهم دیگری که باید در انتخاب مبلمان فضاهای اداری در نظر گرفته شود طراحی آن ها متناسب با ارگونومی بدن هست. وقتی شما روی صندلی می نشینید باید نشیمن صندلی و ارتفاع آن از سطح زمین به گونه ای باشد که پاهی شما را اذیت و خسته نکند. این مساله در جلسه های طولانی مدت نمود بیشتری پیدا می کند.

مطلب پیشنهادی : ویدئو:صندلی خاص برای سلیقه های خاص

 طراحی دکوراسیون اداری

بهترین کار این است که از مبلمان های مدرن که قابلیت تنظیم ارتفاع دارند در فضاهای اداری استفاده شود. همچنین باید به جنس متریال انتخابی برای روکش صندلی ها و میز ها نیز توجه کرد. جنس پارچه های مورد مصرف در این مبلمان ها باید از نوعی انتخاب شوند که در اثر نشستن طولانی مدت زود باعث عرق کردن نشود و ایجاد حساسیت نکند.

مطلب پیشنهادی : طراحی داخلی اداری برای جذب مشتری بیشتر

چیدمان مبلمان در دکوراسیون داخلی فضای اداری

 طراحی دکوراسیون

در طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای اداری  یکی از راه های افزایش تمرکز کارکنان و استفاده بهینه از فضای دفتر کار چیدمان میز و صندلی ها رو به دیوار است.

نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی فضای اداری

 دکوراسیون فضای اداری

برای تاکید بر اهمیت یک فضا یا جدا کردن فضاهای داخلی می توانید طراحی سقف و نورپردازی مناسب و کافی بسیار موثر است.

مطلب پیشنهادی : طراحی داخلی و نورپردازی منحصربه فرد شرکت فیلیپس

کفپوش های مناسب برای طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای اداری

دکوراسیون داخلی

گرچه برای تفکیک فضایی می توان از مبلمان ها و پارتیشن ها استفاده کرد.  اما با استفاده از کفپوش هایی با رنگ های مختلف هم می توان این کار را به روشی متفاوت انجام داد. طراحی داخلی فضای اداری عکس بالا که توسط دفتر معماری حبیبه مجد آبادی، معمار زن برجسته ایرانی طراحی شده است از کف پوش های که شما را به فضاهای مختلف هدایت می کند و همچنین باعث تزریق انرژیی نیز می شوند و فضا را از یکنواختی خارج می کنند.

مطلب پیشنهادی : فضای کار رنگی کمکی به جسم و ذهن

پارتیشن ها نیز به نوعی جزو مبلمان فضاهای اداری محسوب می شوند. بهتر است این پارتیشن ها مانند عکس بالا که طراحی دفتر کار رنجبر توسط هومن بالازاده است از نوع نیمه شفاف یا کوتاه باشند تا افراد در حین کار کردن با هم تعامل بیشتری دارا باشند.

اهالی فن پیشنهادی: مبلمان اداری محیط آرا

مبلمان اداری هیوا چوب

فضاهای VIP یکی از مهمترین فضاها در دفاتر اداری هستند. بیشتر جلسات مهم در اینجا برگزار می شوند پس بهتر است تعبیری اندیشه شود تا سر و صدا مزاحم برگزاری جلسات نشود. در عین حال این فضاها که پذیرای مهمان هاست باید بسیار جذاب و راحت باشند. نکته مهم دیگر در طراحی این فضاها حفظ حریم و ایجاد مانع برای صدا در ملاقات با مهمان ها می باشد. مبلمان فضای VIP باید راحت بوده و فضا و امکانات مناسب برای پذیرایی از مهمان در آن فراهم باشد.

مطلب پیشنهادی : طراحی یک دفتر کار موفق فقط در ۶۵ متر!

طراحی فضاهای سرگرمی در دفاتر اداری

 ترفندهای دکوراسیون

در بسیاری از شرکت های بزرگ در دفتر شرکت  برای کارمندان فضاهایی برای بازی و سرگرمی در نظر گرفته می شود. این مبلمان ها و عناصر جذاب به روحیه کارکنان کمک می کند و باعث بالا رفتن انگیزه در آن ها برای انجام هرچه بهتر کار می شوند.

مطلب پیشنهادی : لذت سرسره بازی در بزرگ ترین شرکت های دنیا

 مبلمان

یادمان باشد که طراحی دکوراسیون فضاهای اداری تاثیر زیادی در رشد شرکت دارد. پس بهتر است در انتخاب مبلمان و طراحی دکوراسیون این گونه فضاها کمی سخت گیر باشیم و به کارآیی آن ها بیشتر توجه کنیم. مبلمان ها به فضای اداری شما روح و جان می بخشند پس از آن ها غافل نشوید زیرا موفقیت شرکت شما در گرو طراحی دفتر کارتان!

اگر مشغول ساخت آپارتمان یا ویلا، بازسازی یا تغییر دکوراسیون خانه خود هستید یا به دنبال افراد حرفه ای برای انجام این کار می گردید به اهالی فن آکا ایران مراجعه کنید. در آنجا می توانید تصاویر مربوط به افراد یا شرکت های مختلف را ببینید و نمونه کارهای قبلی آنها را بررسی کنید. مناسب ترین افراد را با توجه به بودجه و نیاز هایتان در اهالی فن آکا ایران بیابید.

مطالب پیشنهادی : طراحی داخلی هوشمند فضای اداری

طراحی داخلی اداری و تاثیر آن بر روانشناسی کار

آوردن حال و هوای خانه به طراحی داخلی اداری

 ۷ راه حل برای حفظ شادابی و سلامت در محل کار!

نویسنده : شمیم آقازاده | گرداوری شده توسط تحریریه آکا ایران

تبلیغات
نگاه حرفه ای به دکوراسیون داخلی!
معماری را حرفه ای بیاموزید!
<>
.

منبع : chidaneh.com