آکاایران: چیدمان گل و گیاه در تراس نقلی، بهشت کوچک خانه زیباتر می شود!

آکاایران: چیدمان گل و گیاه در تراس نقلی، بهشت کوچک خانه زیباتر می شود!

 چیدمان گل درخانه
استودیو معماری ...

 چیدمان گل در منزل

استند گل

قیمت نامشخص

گل و گیاه های مناسب تراس کوچک

چطور بهترین گیاهان را برای تراس انتخاب کنیم؟ گل و گیاه مناسب تراس شامل گیاهان گلدار، بوته ها و درختچه ها می شود. گیاهان گلدار مسئول دلپذیر نشان دادن بهشت کوچکتان هستند. بوته ها پیوستگی و نظم بین اجزای تراس ایجاد می کنند و در ختچه ها می توانند سایه ایجاد کنند. اما در یک تراس نقلی نمی توان تمام این گیاهان را استفاده کرد. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید!

قبل از اینکه گل هایتان را جابه جا کنید، بهتر است با کمک مطلب شستن کفپوش چوبی تراس، حیاط را برق بیاندازید! تراستان را تمیز کنید.

 چیدمان گل

چیدمان ۴ گیاه گلدار در تراس نقلی

معروف ترین و محبوب ترین گیاه گلدار در ایران شمعدانی است. شمعدانی تنها یک گل نیست بلکه آینه ای تمام قد از کودکانه های ما در خانه مادربزرگ است. علاوه بر داشتن تنوع رنگ، بسیار با آب و هوای ایران سازگار است. در کنار شمعدانی ها بهتر است چند گل رز مینیاتوری بگذارید. چیدمان شمعدانی و رزهای مینیاتوری ترکیبی از گل و گیاه های کلاسیک و مدرن را به شما می دهد. رزهای مینیاتوری سفید در کنار شمعدانی های رنگارنگ نمای تراستان را دلربا و دیدنی می کند.

 دکوراسیون بالکن های کوچک

گباهان گلدار تابستانی و پاییزی را فراموش نکنید! گل هایی مانند لاله عباسی و نیلوفر تا اواسط پاییز گل می دهند و شما را تا اواسط پاییز خوشحال می کنند. نیلوفر یک گیاه رونده است. می توانید با نیلوفر تراستان را قاب بگیرید یا یک دیوار سبز با گیاه رونده نیلوفر درست کنید.

 دکوراسیون بالکن

قابِ گلِ طـلوع

۱۸۰۰۰۰تومان

 تزیین دکوراسیون بالکن با گیاهان

باکس گل چوبی

۳۹۰۰۰۰تومان

گلدان های مناسب چیدمان گیاهان گلدار در تراس نقلی

  • شمعدانی: گلدان های سفالی و سرامیکی، با این گلدان ها حس خوش گذشته را در تراستان به جریان می اندازید.
  • رز مینیاتوری: محدودیتی در انتخاب گلدان ندارید ولی بهتر است گلدان مدور انتخاب کنید تا در شکل گلدان با شمعدانی ها سازگاری دارا باشند.
  • نیلوفر: گلدان های آویز و دیواری بسیار انتخاب خوبی هستند.
  • لاله عباسی: لاله عباسی ها به صورت تک تک زیبایی چندانی ندارند. فلاور باکس ها بسیار مناسب هستند تا چند لاله عباسی را در خود جای دهند.

چطور است مطلب انواع گلدان، بیا ببینیم کدوم به دکوراسیون تو میاد! را نیز در این زمینه مطالعه کنید!

 تزیین بالکن با گیاهان

چیدمان گیاهان بوته ای در تراس نقلی

گیاهان بوته ای بسیار مناسب برای تراس با سبک مینیمال هستند. این گیاهان در عین زیبایی، می توانند بسیار ساده هرس شوند و در محدوده تعیین شده شما رشد کنند. بعضی از گیاهان بوته ای گونه گلدار نیز دارند. انواع شمشادها بسیار مناسب آب و هوای ایران هستند البته شمشادها سایه دوست هستند و خیلی از آب پاشی روی برگ هایشان خوششان نمی آید. شمشاد ها را به هر شکلی که بخواهید می توانید هرس کنید.

 تزیین بالکن با گلدان

با کمک هنر توپیاری گیاهان بوته ای را هرس کنید و یک ورودی دلپذیر برای تراستان بسازید. این کار تراستان را بزر تر نشان می دهد. از بوته های گلدار مانند یاس زرد  و پیراکانتا هم می توانید استفاده کنید اما مثل شمشاد های توپی، شکل نمی گیرند.

تزیین بالکن
گروه معماری KCW

چیدمان درختچه ها در تراس نقلی

درختچه ها برایتان سایه فراهم می کنند و آسایش حرارتی شما را در روزهای گرم تضمین می کنند. قبل از خرید درختچه ها حتما از میزان رشدش اطمینان حاصل کنید. درختچه ها را نمی توانید مانند بوته ها زیاد هرس کنید. اگر تراستان مسقف نیست و سایه زیادی ندارید، درختچه ها را پشت صندلی ها قرار دهید تا سایه ایجاد شده کاربردی باشد. سایه دختچه ها در اواسط تابستان به درد گل ها و گیاهان دیگر هم می خورد! با چیدمان گل ها نزدیک درختچه ها در تراس از گرمای طاقت فرسا نجاتشان می دهید.

 چیدمان گل درخانه
استودیو معماری ...

در طراحی تراس مهم است که چه گلی را کنار چه مصالحی می گذارید؛ پس با مطلب طراحی باغ و باغچه، گل هایتان در کنار این مصالح دلرباتر می شوند! همراه باشید و یادتان باشد یک تراس ایده آل ترکیبی از گل ها و گیاهان است که در سازگاری باهم قرار دارند. گیاهان در کنار هم زیبایی، نظم و سایه را برایتان فراهم می آورند.

نویسنده: فاطمه مرادی(کیمیا) | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
خاص و هماهنگ با سلیقه شما!
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
<>
.

منبع : chidaneh.com