آکاایران: چهار رنگ شخصیت شناسی، شخصیت من چه رنگی است؟

از زمان یونان باستان، مردم بر این باورند که افراد در یک فرهنگ با سبک های مختلف شخصیتی عمل می کنند و تقریبا از آن زمان، روش های متنوعی آزمایش شده تا سعی کنند مردم را به یافتن سبک شخصی خودشان تشویق کنند. تشویق کنند و همچنین بتوانند به خوبی با شخصیت های مختلف در جامعه ارتباط برقرار کرده و در کنار آن ها زندگی نمایند. در این بین، روانشناسی رنگ ها یکی از راه هایی است که روانشناسان زیادی به سراغش رفته اند و با خلق تست های گوناگون، رنگ متناسب با شخصیت هر فرد را بررسی کرده اند. بنابر نتایج حاصل از این تست ها، می توان گفت که هر یک از ما ویژگی های برخی از این رنگ ها را در شخصیت مان داریم که با بررسی دقیق می توانیم یک رنگ را به عنوان رنگ غالب شیخصیت خود در نظر بگیریم. من در این مطلب تستی را برای شما در نظر گرفته ام که چهار رنگ سبز، زرد، قرمز و آبی را به عنوان رنگ های پایه در شخصیت افراد می شناسد و شما با انجام آن می فهمید که چه رنگی دارید. 

 روانشناسی رنگ

تست شخصیت رنگ ما را بیازمایید!

روش انجام تست :

در تصویر بالا سه ردیف وجود دارد که هر ردیف شامل چهار قسمت است. شما صفت های موجود در هر قسمت را خوانده و هر کدام را که فکر می کنید جز خصوصیات اخلاقی تان است انتخاب نمایید. بهتر است هر کلمه را تحلیل نکنید و فقط سعی داشته باشید احساستان در همان لحظه را بررسی کنید. در نهایت با توجه به تعداد کلمات انتخاب شده در هر قسمت امتیاز حاصل از آن را حساب نمایید. اگر پنج کلمه از هر قسمت را انتخاب کرده بودید امتیاز ۵، چهار کلمه امتیاز ۴، سه کلمه امتیاز ۳، دو کلمه امتیاز ۲ و در نهایت با انتخاب یک کلمه امتیاز ۱ را برای خود در نظر بگیرید. با توجه به قسمت پایین تصویر، هر یک از بخش های مختلف که با حروف انگلیسی مشخص شد اند، نماینده یک رنگ هستند. شما می توانید با جمع بندی امتیازات حاصل از بخش های هر رنگ به این نتیجه برسید که بیش ترین امتیاز را برای کدام رنگ به دست آورده اید.

شخصیت به رنگ سبز

 رنگ شخصیت افراد
 تست روانشناسی رنگ ها
امیر صادقی
عکاس: 
امیر صادقی

تست رنگ شخصیت افراد
 تست روانشناسی رنگ ها
امیر صادقی
عکاس: 
امیر صادقی

آرام بودن بهترین ویژگی افراد با شخصیت به رنگ سبز است. آن ها اجتماعی هستند و روی روابط خود با دیگران تمرکز می کنند، بنابراین می توانند به خوبی روابطشان را کنترل نمایند. افراد به رنگ سبز، با آرامش عمل کرده و درک بالایی از شرایط خواهند داشت. همیشه از این افراد به عنوان حلال مسائل و مشکلات یاد می شود اما از این که برای انجام کاری تحت فشار قرار بگیرند نفرت دارند. همچنین اصلا مایل نیستند که در کارهای مختلف دیگران برایشان تصمیم گیری کنند. این افراد می توانند برای دکوراسیون خود از رنگ سبز و ترکیب های با طراوت آن در دکوراسیون منزل استفاده نمایند.

شخصیت به رنگ آبی

چهار رنگ شخصیت شناسی، شخصیت من چه رنگی است؟ ترکیب رنگی
رنگ تصفیه کننده...

 شخصیت رنگ قرمز
 شخصیت رنگ سبز
آراز دکور

آبی ها بسیار متفکر بوده و از قدرت تحلیل بالایی برخوردارند. منظم و دقیق هستند و به جزئیات توجه می کنند. افرادی که دارای شخصیت به رنگ آبی باشند این قابلیت را دارند که در شرایط گوناگون اوضاع را مدیریت و سازماندهی نمایند. زیرا دوست دارند با بررسی همه حقایق یک پاسخ منطقی بیاند. اگر با آن ها قرار می گذارید اصلا دیر نکنید زیرا افرادی وقت شناس هستند و از این که در محل قرار منتظر بمانند ناراحت خواهند شد. بهتر است با این افراد احساساتی برخورد نکنید زیرا بیش تر منطقی بوده و در زمینه احساسات ضعیف عمل می کنند. اگر نتیجه تست شما را در دسته افراد آبی رنگ قرار داده پس بهتر است با انواع رنگ آبی، آبی ایرانی یا آبی فرانسوی برای دکوراسیون منزل خود آشنا شوید.

شخصیت به رنگ قرمز

 شخصیت رنگ زرد
 شخصیت رنگ آبی
مجموعه شرکتهای ...

قرمزها رهبرانی قوی، متفکرانی سریع و ریسک پذیر هستند. افراد با شخصیت به رنگ قرمز را می توانیم افرادی هدفمند و با انرژی بدانیم که البته بسیار عجولانه رفتار می کنند. آن ها زمان را ارزشمند می دانند و به اهداف خود اهمیت می دهند. اگر با افراد در ارتباط هستید بهتر است همیشه حقایق را بازگو کرده و از جزییات و مسائل حاشیه ای دوری نمایید. اطرافیان می توانند برای حل مشکلاتشان روی آن ها حساب نمایند زیرا در فکر کردن و رسیدن به یک نتیجه معقول سریع و باهوش اند. ۷ ایده استفاده از رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی منزل به شما برای داشتن دکوراسیونی به رنگ خودتان کمک خواهد کرد.

شخصیت به رنگ زرد

 تست روانشناسی رنگ ها
تست رنگ شخصیت افراد
فروزان رحمانی
عکاس: 
فروزان رحمانی

محمد محسنی
عکاس: 
محمد محسنی

زردها بسیار صمیمی، خوش بین و با قدرت تخیل بالایی هستند. این افراد به جزییات پیچیده علاقه ای نداشته و از این که در مسیرشان سرکوب شوند نفرت دارند. آن ها شخصیتی بسیار اجتماعی دارند و می توانید برای صحبت کردن در زمینه های مختلف و آشنایی با کتاب های گوناگن روی آن ها حساب نمایید. بهتر است در برخورد با این افراد پر شور  انرژی باشید و به راحتی ایده های خود را بیان کنید. اگر جز افراد با رنگ زرد هستید ۷ معجزه رنگ زرد در دکوراسیون داخلی منزل! را از دست ندهید.

این نکته را فراموش نکنید که هیچ رنگی بهتر از دیگری نیست. و شناخت روانشناسی رنگ ها برای شناخت بیش تر و بهتر ویژگی ها و خصوصیات هر فرد است. شما با دانست این ویژگی ها علاوه بر شناخت نقاط قوت و ضعف خود می توانید نسبت به اطرافیان نیز شناخت بیش تری به دست آورده که مسلما بر کیفیت ارتباط و برخورد با آن ها تاثیرگذار خواهد بود. 

اگر به تست های روانشناسی علاقه مندید مطالب زیر را از دست ندهید:

  • تست روانشناسی رنگ ها، رنگ شخصیت شما کدام است؟
  • تست روانشناسی رنگ ها، خانه شما آفتابی است یا مهتابی؟!
  • سبک دکوراسیون شخصیتان را با یک تست بیابید!

​کلام آخر : هیچ کدام از تست های روانشناسی نتیجه صد در صد نداشته و نمی توان پاسح ها را با قاطعیت برای همه اشخاص به کار برد. به خصوص در زمینه روانشناسی رنگ ها پایه علمی و ثابت شده ای موجود نیست ولی می توانیم تنها برای به کارگیری رنگ ها در دکوراسیون منزلمان این تست ها را انجام دهیم. نتیجه تست خود و میزان دقت و صحیح بودن آن را با ما در میان بگذارید.

مترجم : گلنار صفدریان | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
اتاق خوابی متفاوت برای فرزند شما!
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
<>
.

منبع : chidaneh.com