آکاایران: دکوراسیون کلاسیک و مدرن، خانه پر رمز و راز سارا و امیر!

در بین همه ساختمان های سر به فلک کشیده شهر، چندی پیش به خانه ای رفتیم که از ابتدای ورود، اصالت و هنر را به نمایش گذاشته بود و همه عناصر آن از تاریخ سخن می گفت. معماری خانه، تفکیک فضاها و انتخاب وسایلی با دقت هرچه تمام تر، نظرم را به خود جلب کرد. حتی در انتخاب خود، سبک مبلمان نشیمن و پذیرایی را به خوبی از هم تفکیک کرده بودند. در این خانه زوجی دوست داشتنی و خوش سلیقه، زندگی شیرینی دارند. در ادامه همراه ما باشید تا صحبت ها و تجربیات این زوج جوان را بشنویم.

آکاایران: دکوراسیون کلاسیک و مدرن، خانه پر رمز و راز سارا و امیر!

 دکوراسیون کلاسیک و مدرن
امیر صادقی

خانه کلاسیک-مدرن امیر و سارا در یک نگاه

 • تعداد افراد ساکن: ۲ نفر
 • شغل صاحب خانه: خانم: معمار/ آقا: مهندس عمران
 • موقعیت شهر و محله: تهران، بلوار کاوه
 • متراژ فضا: ۱۴۵ مترمربع
 • سال ساخت: ۱۳۸۲
 • ملک شخصی یا اجاره ای: اجاره ای
 • تعداد اتاق خواب: ۳ عدد
 • تعداد سرویس: ۳ عدد
 • سبک دکوراسیون: تلفیقی مدرن و کلاسیک
 • رنگ های غالب: سبز،کرم، قهوه ای
 • ویژگی برجسته طراحی: فضای کلاسیک و سبک قدیم
 • طراح: سارا و امیر
 • مدت زمان: ۳ سال
 • نوسازی یا بازسازی: نوسازی
 • هزینه نوسازی و خرید وسایل: حدود ۱۰۰ میلیون

 دکوراسیون کلاسیک منزل
 دکوراسیون کلاسیک و مدرن
امیر صادقی

کلاسیک یا مدرن؟

وقتی در مورد دلیل انتخاب سبک کلاسیک با سارا صحبت کردیم، در جواب گفت: «من همیشه از فضاهایی که به گذشته های دور، تاریخ و آدم های برجسته آن ربط پیدا می کرد لذت می بردم و دلم می خواست خانه ام را به همان شکل، دکوراسیون کنم. امیر هم نظر مرا داشت و به همین دلیل هم تصمیم گرفتیم خانه مان را به این شکل بچینیم، اما ازآنجاکه فضای دیگری نداشتیم نتوانستیم بخشی دیگر از منزلمان را به سبک مدرن دکوراسیون کنیم».

 دکوراسیون کلاسیک
 دکوراسیون کلاسیک و مدرن
امیر صادقی

دوست داشتنی ترین جای خانه!

سارا از تمامی فضاهای خانه اش با ذوق و هیجان حرف می زند، اما فضایی که بیش از هرجایی به او آرامش می بخشد و ترجیح می دهد اوقات مطالعه کتاب موردعلاقه اش را در آن سپری کند، فضایی است که مبلمان آجری رنگ و میز کناری اش قرار دارند.

درباره گوشه های دنج در خانه های ایرانی بخوانید: گوشه دنج من، اینجا بهشت همراهان آکا ایران است!

 خانه کلاسیک ایرانی
 دکوراسیون کلاسیک و مدرن
امیر صادقی

فقط کلاسیک؟!

سارا برایمان می گوید که باوجودی که علاقه بسیاری به فضایی کلاسیک و تاریخ و گذشته آن دارند، اما نمی خواهند فضای خانه خود را تنها به این حس اختصاص دهند؛ به همین دلیل هم سبک های دیگری را نیز مهمان خانه خود نمودند. در نشیمن از سبک مدرن استفاده کردند تا تلفیقی از مدرن و کلاسیک را در منزلشان دارا باشند، چراکه ادغام هر دو سبک در کنار هم به آنها آرامش می دهد؛ درواقع تمامی وسایل چه کلاسیک و چه مدرن با وسواس هرچه تمام تر چیدمان شد و در بازه زمانی تقریبا طولانی، دکوراسیون منزلشان سروسامان یافت.

ترکیب سبک کلاسیک و مدرن
 دکوراسیون کلاسیک و مدرن
امیر صادقی

نکته مهم در طراحی سبک کلاسیک!

سارا می گوید: «موضوعی که در هنگام خرید وسایلی مثل مبلمان، میز ناهارخوری، لوستر و صندلی ها برای من و امیر بسیار مهم بود این بود که همه آنها مربوط به یک دوره باشند؛ به همین دلیل وسایل خود را از دوره گوتیک و رنسانس بین ۱۰۰ تا۱۵۰ سال پیش کشور فرانسه انتخاب کردیم که در زمان خرید نیز به طور کامل رعایت شد.»

 دکوراسیون کلاسیک و مدرن
امیر صادقی

انتخاب رنگ ها بر چه اساسی بود؟

ازآنجایی که ما ۲ سبک کلاسیک و مدرن را برای دکوراسیون خانه مان در نظر گرفتیم انتخاب و ترجیحمان این بود که برای چیدمان کلاسیک بیشتر از رنگ های سبز، کرم و قهوه ای استفاده کنیم، چراکه رنگ سبز برای این فضا مناسب تر از بقیه رنگ ها بوده و اقتدار و اصالت چیدمانمان را چند برابر می کند. در بخشی دیگر نیز از فضای دکوراسیون خانه مان از سبک مدرن استفاده کردیم و سعی نمودیم رنگ های سفید، صورتی و زرد به کار ببریم تا به اصطلاح فضای خودمانی تری داشته باشیم.

 دکوراسیون کلاسیک و مدرن
 دکوراسیون کلاسیک و مدرن
امیر صادقی

کنسول، بهترین انتخاب!

یکی از رویاهای کودکی ام در کارتون دیو و دلبر بوده است که توانستیم آن را در دکوراسیون خانه مان به واقعیت برسانیم. کنسولی که انتخاب کردیم درست مثل کمدی بود که در کارتون دیو و دلبر دیده بودم.

کنسول زیبای وحیده در دکوراسیون خانه بی نظیرش را یادتان است؟ اگر ندیده اید، در دیدن گزارشش شک نکنید: دکوراسیون منزل دیدنی این خانواده ۴نفره، از زبان خودشان بشنوید!

 دکوراسیون کلاسیک خانه
 دکوراسیون کلاسیک و مدرن
امیر صادقی

جزئیات در انتخاب

برای اکسسوری ها و آباژورهایی که خریدیم فروشگاه های زیادی را بررسی کردیم؛ ازجمله فروشگاه اکسیر و جمعه بازار که وسایل قدیمی بسیاری دارد. آیینه ای که در بالای پیانو قرار دارد مربوط به ۱۰۰ سال پیش است از دوران گوتیک در فرانسه.

 دکوراسیون داخلی کلاسیک
 دکوراسیون کلاسیک و مدرن
امیر صادقی

توصیه سارا درباره دکوراسیون کلاسیک

انتخاب وسایلی که درنهایت، دکوراسیونی کلاسیک به شمار می آید خیلی آسان نیست، به خصوص اگر که بخواهیم در کنار کلاسیک بودن چیدمان، اصالت، زیبایی و هنر را یکجا داشته باشیم. افرادی که می خواهند برای دکوراسیون منزل خود از این سبک استفاده کنند باید همه جوانب را بسنجند؛ زیرا نگهداری از این وسایل کار آسانی نیست و ممکن است افرادی که وارد خانه تان می شوند چنین سبکی را نپسندند و همین امر نیز باعث ناراحتی شما می شود. اگر بخواهم کوتاه بگویم باید عاشق این سبک، وسایل عتیقه و این چیدمان باشید تا از فضای خانه خود لذت ببرید.

 خانه کلاسیک
 دکوراسیون کلاسیک و مدرن
امیر صادقی

 دکوراسیون کلاسیک و مدرن
امیر صادقی

برای دیدن سایر تورهای خانه گردی آکا ایران و مجله منزل می توانید بر روی عبارت بنفش کلیک کرده و از خانه های ایرانی دلپذیر ایده بگیرید. ضمنا اگر فکر می کنید خانه زیبای شما می تواند سوژه بعدی تورهای آکا ایران باشد، تصاویر منزل خود را به شماره تلگرام ۰۹۳۸۸۵۴۷۱۴۰ ارسال نمایید.


تبلیغات
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
خانه ای دلپذیر با مبلمانی متفاوت
<>
.

منبع : chidaneh.com