برای بسیاری افراد، انتخاب و خرید یک سرویس مبلمان، کاری نگران‌کننده و پر‌استرس است. توصیه ما این است که ابتدا به‌خوبی برای خود روشن سازید چه چیزی می‌خواهید و باید به‌دنبال چه بگردید. امروزه وجود مبل و کاناپه در خانه یک ضرورت و تا حد زیادی تعیین‌کننده سبک دکوراسیون است؛ در این مطلب نکاتی درباره خرید یک کاناپه راحت و کاربردی به شما ارائه می‌شود.


,کاناپه برای اتاق‌ نشیمن کاناپه,مبل,مبلمان,دکوراسیون،دکوراسیون منزل،دکوراسیون خانه،دکوراسیون


پارچه روکش

انتخاب یک سبک نقطه آغاز کار شماست. زمانی‌که برای انتخاب و خرید مبل به بازار می‌روید، با صدها نوع پارچه در طرح و رنگ‌های مختلف مواجه می‌شوید که هریک از آنها دارای سبک و تاثیر مخصوص خود هستند. قیمت این پارچه‌ها نیز تنوع بسیار دارند و گاهی در برخی موارد قیمت برخی از پارچه‌های رومبلی از قیمت خود مبل بیشتر می‌شود. همچنین توجه کنید که جلوه یک پارچه در فروشگاه، ممکن است در خانه شما به ‌صورتی دیگر باشد. بنابراین با آوردن نمونه‌هایی از آن به خانه و اطمینان از جلوه پارچه در خانه‌تان، انتخاب کنید.


,کاناپه برای اتاق‌ نشیمن کاناپه,مبل,مبلمان,دکوراسیون،دکوراسیون منزل،دکوراسیون خانه،دکوراسیون

رنگ پارچه‌ها و الگوها

اگر قرار است کاناپه را مقابل دیوار قرار دهید توصیه می‌کنیم از کاناپه‌هایی با روکش‌های ساده و بدون طرح استفاده کنید، زیرا در این صورت می‌توانید به‌راحتی برای دیوار و همچنین پارچه پرده از هر رنگ و طرحی بهره گیرید. اما اگر کاناپه و مبل‌ها را در وسط اتاق و دورتر از دیوار قرار می‌دهید، می‌توانید به‌راحتی از پارچه‌های طرح‌دار استفاده کنید.

رنگ‌های خنثی همواره امن‌ترین و بی‌دردسرترین رنگ‌ها برای روکش مبلمان هستند؛ می‌توانید رنگ‌های متعدد و زنده را با کمک کوسن‌های رنگانگ به مبلمانی با رنگ خنثی اضافه کنید. علاوه بر این، ایجاد تغییرات در جلوه دکوراسیون‌هایی که مبلمان و کاناپه‌های خنثی از قبیل بژ یا عاجی دارند به مراتب آسان‌تر است. رنگ سبز ملایم نیز از جمله رنگ‌های پرطرفدار برای پارچه کاناپه است. برای زیباتر شدن جلوه و احساس دکوراسیون، می‌توانید از پارچه‌های بدون طرح اما بافت‌دار مانند داماسک استفاده کنید (این نوع پارچه دارای بافت ساده و جلای زیادی است و به صورت تک‌رنگ و گل‌دار موجود است).

وقت بگذارید

هرگز برای صرفه‌جویی در وقت، از آوردن نمونه‌های انتخابی خود به داخل خانه و اطمینان از نحوه جلوه آن در نورپردازی خانه و هماهنگی آن با دیگر عناصر دکوراسیون اجتناب نکنید؛ زیرا اگر از هر لحاظ مطمئن نشده باشید و سفارش بدهید، احتمال پشیمان شدن شما پس از تحویل جنس بسیار زیاد است. در حقیقت وقت گذاشتن برای حصول اطمینان و انتخاب بهترین و مناسب‌ترین گزینه، به نوعی صرفه‌جویی در وقت و هزینه است.

داشتن مقداری اطلاعات لازم است

داشتن اطلاعات و دانشی مختصر و ناچیز درباره کاناپه و مبلمان به شما کمک می‌کند تا با اعتماد به نفس بیشتری قدم در فروشگاه بگذارید و با پرسیدن سوالات کلیدی از فروشنده، راهنمایی‌هایی از او بگیرید که می‌تواند در انتخاب مناسب‌ترین گزینه به شما کمک کند. بنابراین توصیه می‌کنیم قبل از رفتن به بازار برای خرید، قدری اطلاعات و دانش خود را در این زمینه بالا ببرید.

,کاناپه برای اتاق‌ نشیمن کاناپه,مبل,مبلمان,دکوراسیون،دکوراسیون منزل،دکوراسیون خانه،دکوراسیون

جبران سنگین یک اشتباه

اگر خریدی عجولانه داشته باشید و مبلمانی را بخرید و پس از آوردن به خانه دریابید جلوه آن مطابق با انتظار و خواسته شما نیست، می‌توانید با عوض کردن روکش آن تا حدی این اشتباه را جبران کنید که البته بسیار هزینه‌بر و وقت‌گیر است؛ بنابراین توصیه می‌کنیم تمام تلاش خود را به کار گیرید تا این اشتباه از اول رخ ندهد.

,کاناپه برای اتاق‌ نشیمن کاناپه,مبل,مبلمان,دکوراسیون،دکوراسیون منزل،دکوراسیون خانه،دکوراسیون

آسایش و راحتی مهمتر از هرچیزی است

مهم‌ترین ویژگی یک کاناپه راحتی آن است. زمانی که روی کاناپه می‌نشینید نباید هیچ‌گونه احساس ناراحتی کنید. راحتی و استاندارد بودن کاناپه، از تمام ویژگی‌های آن، حتی سبک آن نیز مهم‌تر است. بنابراین برای انتخاب یک کاناپه حتما روی آن بنشینید و میزان راحتی آن را بیازمایید و از استاندارد بودن و نیز استحکام آن مطمئن شوید.

,کاناپه برای اتاق‌ نشیمن کاناپه,مبل,مبلمان,دکوراسیون،دکوراسیون منزل،دکوراسیون خانه،دکوراسیون

سایر گزینه‌ها

فوم پلی اورتان بسیار محکم ولی نرم و خوشایند است و شکل خود را پس از قرار گرفتن در معرض فشار حفظ می‌کند. کاناپه‌های تمام فوم ارزان‌تر هستند و تنها بین 8 تا 10 سال عمر می‌کنند. این نوع کاناپه‌ها به‌راحتی انواع دیگر نیستند اما بسیار کاربردی هستند. جالب است بدانید که هرجا برای خرید مبل بروید با تنوع قیمت گسترده‌ای برای مبل‌های تمام فوم روبه‌رو می‌شوید. توصیه می‌شود مرغوب‌ترین و بهترین گزینه‌ای که توانایی خرید آن را دارید انتخاب کنید. 

کاناپه‌ها حرف می‌زنند!

یک کاناپه بسته به شکل ظاهری که دارد می‌تواند بگوید که چه سبکی دارد و برای چه نوع دکوراسیونی مناسب است. کاناپه‌های بزگ و گوشتالو یک چیز می‌گویند و کاناپه‌های خشک و رسمی یک چیز دیگر. دکوراسیون اتاق‌نشیمن شما می‌تواند به شما دیکته کند که چه نوع کاناپه‌ای برای خانه شما مناسب است. چنانچه اتاق‌نشیمنی مدرن یا با سبک روستایی دارید، کاناپه‌های تمام پارچه و راحت گزینه مناسبی برای شما هستند اما اگر دکوراسیونی رسمی و کلاسیک دارید، توصیه می‌کنیم کاناپه‌های شیک و لوکس یا کاناپه‌های چرمی را انتخاب کنید.

اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha.ir

,کاناپه برای اتاق‌ نشیمن کاناپه,مبل,مبلمان,دکوراسیون،دکوراسیون منزل،دکوراسیون خانه،دکوراسیون