آکاایران: پرطرفدارترین ایده های طراحی آشپزخانه!

به دلیل وجود وسایل بسیار زیاد و مختلف آشپزخانه همیشه فضایی است که سازمان دهی و نظم دهی به آن کار بسیار پیچیده ای است. وسایل بسیار زیاد، ظرف های مختلف غذا، جعبه ها، کیسه ها، و قوطی ها به سادگی هر فضایی به ویژه یک آشپزخانه نه چندان بزرگ را شلوغ و بی نظم می کنند.افراد مختلف تکنیک های نظم دهی مختلفی را به وجود آورده اند که به نظم دهی و حل مسائل آشپزخانه کمک می کند. در این مطلب به ۱۵ نکته مهم در حل مسائل مربوط به آشپزخانه اشاره می شود و امیدواریم که حداقل یکی از آن ها به کار شما بیاید.

 

۱. کمدهای فراتر از یک کمد. بیش از هر چیز دیگری معولا افراد برای نظم بخشیدن به آشپزخانه خود به یک کمد بزرگ نیاز دارند. حدود ۲۲۳۰۰۰ کاربر اینترنتی این عکس را در کامپیوترهای خود ذخیره کرده اند و شاید استقبال بیش از حد از این اتاقک کوچک سبدهای کشویی، درهای کشویی، و قفسه های جادار آن باشد.ماریا نیتون طراح این فضا می گوید: «مردم عاشق این عکس هستند زیرا همه چیز را در خود جای می دهد. شما می توانید همه وسایل خود را در این فضاها یک جا ببینید و این مسئله باعث می شود تا وسیله ای تکراری نخرید.»

 

۲. کابینت لوازم آشپزخانه. این کابینت توکار هوش مندانه قاشق ها و چنگال ها را به طور منظم در خود جای می دهد. ۱۳۲۰۰۰ نفر از کاربران اینترنتی این عکس را در کامپیوتر خود ذخیره کرده اند. اگر به چنین فضایی نیاز دارید اما توان مالی برای سفارش آن را ندارید می توانید با قرار دادن ظروف گود از جنس استیل در درون کابینت های خالی خودتان آن را بسازید.   

 

 ترفندهای دکوراسیون

۳. کابینت کنج. استفاده از کابینت های کنج راه حل بسیار خوبی برای گوشه های نامتناسب آشپزخانه ها است و به همین دلیل است که ۱۲۹۰۰۰ نفر این عکس را در کامپیوتر خود ذخیره کرده اند. این کابینت ها به طور مورب باز می شوند که این مسئله باعث ایجاد فضایی عمیق تر و در نتیجه کارایی بیش تری می شود.

 

 طبقه بندی و نظم دهی

۴. کابینت تخته های شیرینی پزی. ۱۱۹۰۰۰ نفر از کاربران اینترنتی موافق هستند که این کابینت تقسیم شده راه حل بسیار خوبی برای نگهداری از قالب های مافین، ماهی تابه ها، میله های خنک کننده، و سینی های شیرینی پزی است. اگر چنین فضایی در آشپزخانه شما موجود نیست می توانید از کشویی در نزدیکی اجاق گاز استفاده کنید و یا تقسیم کننده های چوبی یا فلزی به کابینت بالای یخچال اضافه کنید.

 

 تجهیزات آشپزخانه

۵. کابینت زیر سینک. این کابینت عمیق زیر سینک فضای بسیار زیادی در خود دارد و به همین دلیل است که ۱۰۹۰۰۰ نفر از این عکس را در رایانه خود ذخیره کرده اند. این کابینت از وسایل شستشو به خوبی نگهداری می کند. هم چنین می توانید با خریدن و نصب یک کشوی چوبی در این فضا خودتان چنین امکانی را در آشپزخانه به وجود بیاورید.

 

پرطرفدارترین ایده های طراحی آشپزخانه! دکوراسیون و طراحی آشپزخانه | کابینت آشپزخانه

۶. سطل آشغال کشویی. بیش از ۱۰۸۰۰۰ نفر از سادگی این سطل آشغال کشویی استقبال کرده اند. این نوع سطل آشغال اشیای بی مصرف را در خود پنهان می کند و باعث استفاده بیش تر از کف آشپزخانه می شود. 

 

 کابینت آشپزخانه

۷. کابینت های نظم دهنده جادار. این کابینت کشویی جادار مورد علاقه ۷۰۰۰ کاربر اینترنتی بوده است. اکثر آشپزخانه ها فضای کافی برای ساخت یک آبدارخانه بزرگ ندارند، به همین دلیل از چنین کابینتی استفاده می کنند که همه وسایل را در خود جای می دهد و در عین حال دسترسی به آن ها بسیار راحت است.» 

 

 نظم دهی

۸. کابینت وسایل برقی. قطعا در هر آشپرخانه ای فضای خالی بر روی کابینت ها پیدا می شود و از این فضا می توان برای نگهداری از وسایل برقی استفاده کرد. تقریبا ۵۸۰۰۰ کاربر اینترنتی چنین طراحی را دوست داشتند که یک مخلوط کن، تُستر، و یک گوشت کوب برقی را در درون خود جای داده است.

 

 طبقه بندی

۹. کابینت متحرک. چنین کابینت هایی هم می توانند یک پیش خان و هم یک فضای نگهداری از وسایل آشپزخانه باشند. هم چنین در آشپزخانه های کوچک می توان از آن ها به عنوان جزیره استفاده کرد. تقریبا ۴۳۰۰۰ کاربر اینترنتی این عکس را در کامپیوتر خود ذخیره کرده اند.

 

تجهیزات آشپزخانه

۱۰. کابینت ادویه جات. نزدیک ۳۹۰۰۰ نفر تاکنون عکس این کابینت کشویی باریک مخصوص ادویه جات را به دلیل کاربردی بودن آن ذخیره کرده اند. سازندگان به جای ساخت یک فضای مشابه در همه آشپزخانه ها باید فضای آشپزخانه را با نیازهای مالک آن انطباق دهند. در عکس بالا مشتری از آشپزی لذت می برد و مطمئن است که وجود انواع متخلف ادویه جات در کنار دستش کار او را راحت می کند.

 

۱۱. کابینت مخصوص ظروف آشپزخانه. حدود ۲۸۰۰۰ نفر این کابینت جادار و مستحکم را دوست داشته اند. کابینتی که بشقاب ها را در خود نگه می دارد و همه اعضای خانواده، حتی کوتاه قدترین آن ها، می تواند به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشد. چنین کابینتی ۳۵ تا ۴۵ کیلوگرم وزن را تحمل می کند و استوانه های چوبی قابل تنظیم به شما این امکان را می دهد تا فضای داخلی این کابینت را براساس ابعاد ظرف ها تغییر دهید.

 

۱۲. قفسه های باز. این عکس یکی از محبوب ترین عکس های سایت های دکوراسیون داخلی است و ۲۸۰۰۰ نفر آن را دوست داشته اند. این قفسه ها که از جنس استیل ضدزنگ هستند فضایی بسیار خوب برای نمایش وسایل تزئینی یا نگهداری از ظروف پرمصرف هستند.

 

 ترفندهای دکوراسیون

۱۳. میز آشپزخانه. حدود ۱۹۰۰۰ نفر عاشق چنین میزی بودند که در فضای بالایی خود دارای کتاب خانه، جای نامه، و چند کشو است. چنین فضایی از به هم ریختن کاغذهای موجود در آشپزخانه جلوگیری می کند و فضای بسیار خوبی برای انجام کارهای روزانه در حین آشپزی مهیا می کند.

 

 طبقه بندی و نظم دهی

۱۴. قفسه های کشویی. ۱۸۰۰۰ نفر این عکس را در کامپیوتر خود ذخیره کرده اند. این قفسه ها فضای بسیار خوبی برای نگهداری از قابلمه ها و ماهی تابه ها هستند. طراحی این کشوها به گونه ای است که دسترسی به همه ظرف ها آسان و بودن مشکل است.

 

 تجهیزات آشپزخانه

۱۵. ظروف مخصوص حیوانات خانگی. حیوانات خانگی یکی از اجزای مهم زندگی بسیاری از افراد هستند و حدود ۱۸۰۰۰ کاربر فکر می کنند وجود ظروف مخصوص حیوانات خانگی ویژگی منحصربه فردی برای یک آشپزخانه است. برای این که حیوانات خانگی هنگام آشپزی مزاحم کار شما نشوند می توانید یک تخت خواب مخصوص حیوانات خانگی به آشپزخانه اضافه کنید.

ما دوست داریم بدانیم که: کدام یک از ایده های این مطلب به شما در طراحی آشپزخانه یتان کمک کرده است؟
 

تبلیغات
هنری ماندگار از جنس چوب
الان چی می چسبه !
<>
.

منبع : chidaneh.com