آکاایران: کابینت ام دی اف، چرا گزینه اول آشپزخانه ام است؟

باوجود تولید متریال های مختلف برای کابینت سازی ولی همچنان ام دی اف محبوبیت خود را در میان مردم از دست نداده است. تنوع بالا در رنگ و طرح، همچنین سازگاری با طبیعت ازجمله علت های محبوبیت این عنصر است. شما می توانید مناسب با هر سبکی، ام دی اف هماهنگ با آن را انتخاب کنید.

مزایای کابینت ام دی اف

آکاایران: کابینت ام دی اف، چرا گزینه اول آشپزخانه ام است؟

 تجهیزات آشپزخانه
گروه معماری مکعب

مقاومت بالای این محصول در برابر رطوبت استفاده آن را در فضای آشپزخانه تضمین می کند. همچنین نگران استفاده از آن در شرایط آب و هوایی مرطوب نباشد. بخصوص که در حال حاضر ام دی اف های نوین که کاملاً رویه آن پرس است، تولیدشده است که اجازه عبور ذره ای رطوبت را به داخل چوب نمی دهد. از دیگر مزایای ام دی اف عایق صدا بودن و مقاومت بالا در برابر حرارت است.

طراحی صحیح کابینت

کابینت ام دی اف، چرا گزینه اول آشپزخانه ام است؟ دکوراسیون و طراحی آشپزخانه | کابینت آشپزخانه
 کابینت ام دی اف آشپزخانه
نوین ساختمان

کابینت ها از کمد و کشوهایی تشکیل شده اند که لوازم آشپزخانه را در دل خود جای می دهند. شما باید مناسب با میزان لوازمی که در فضای آشپزخانه تان نیاز دارید، ابعاد و اندازه کابینت ها را سفارش دهید. درصورتی که در یک خانواده پرجمعیت زندگی می کنید، باید به فکر طراحی و سفارش کابینت های جادار باشید. ناگفته نماند منظور از کابینت های جادار، کابینت با عمق زیاد نیست! عمق زیاد در کابینت ها آشفتگی ایجاد می کند و دسترسی شمارا به لوازم انتهایی کابینت مشکل می کند.

کابین، کشو یا شلف دیواری، کدام بهتر است؟

 کابینت ام دی اف
 کابینت MDF
نوین ام دی اف "...

در قسمت هایی که امکان دارد از کابینت های قدی استفاده کنید. همچنین می توانید ارتفاع کابینت های بالایی را بلندتر در نظر بگیرید. استفاده از کشو به جای کابینت طبقه ای، در بعضی قسمت ها مانند زیر گاز، ایده خلاقانه ای است. درصورتی که اهل طبخ وپز روزانه هستید، بهتر است از شلف و طبقاتی که فاقد در هستند در فضای آشپزخانه کمتر استفاده کنید. لازم به ذکر است که تمیز کردن چربی از این قسمت ها به سختی صورت می گیرد.

مطلب پیشنهادی: انواع سینک ظرفشویی، با کدومتون ظرف بشورم؟

کدام جنس و طرح کابینت ام دی اف را انتخاب کنید؟

 ام دی اف آشپزخانه
ام دی اف
کابینت بارمان چوب

در جنس و بافتی که انتخاب می کنید، دقت کنید. حتماً از جنس مقاوم در قسمت هایی مثل ظرف شویی که رطوبت بیشتری دارد، استفاده کنید. تا جایی که امکان دارد از کمترین بافت در سطح رویه کابینت ها استفاده کنید. ناهمواری ها محل مناسبی برای جمع شدن میکروب هستند. بخصوص جنس سطح رویه کابینت را صاف و صیقلی انتخاب کنید.

کدام انتخاب به صرفه است؟

دفتر معماری سرای

کابینت از بدنه، در و صفحه رویه تشکیل شده است. شما برای بدنه کابینت دو انتخاب دارید. یکی استفاده از ورق ام دی اف برای ساخت بدنه و دیگری انتخاب نئوپان با روکش ملامینه است. معمولاً برای بدنه از نئوپان باروکش ملامینه استفاده می کنند چون هزینه ام دی اف خیلی بالاتر می شود و اصلاً مقرون به صرفه نیست.

مطلب پیشنهادی: نظم دهنده آشپزخانه، ۳۳ پیشنهاد برای کدبانوهای خوش سلیقه!

صفحه کابینت از جنس ام دی اف

 مواد و مصالح
 تجهیزات آشپزخانه
گروه معماری مکعب

در آشپزخانه صفحه رویه کابینت بیشترین تماس را با رطوبت و خیسی دارد. دقت داشته باشید جنس مقاومی برای این قسمت انتخاب کنید. نباید از نئوپان استفاده کنید. همچنین روکش های ملامینه هم به دلیل خش پذیری بالا مناسب نیستند. روکش های اچ پی آل هم به دلیل مقاومت بالا در مقابل آب و خراشیدگی می توانند گزینه خوبی برای صفحه رویه باشند. یکی از پیشنهادهای خوب برای صفحه کابینت انتخاب صفحات ۳۲ میلی متری ام دی اف با روکش اچ پی ال است. البته محصولات نوین دیگری هم تولیدشده است که مقاومت بالایی هم دارد. یکی از آن ها صفحه پلی وود است که از ترکیب چوب و پلاستیک است که باضخامت ۳۲ تا ۴۵ میلی متر تولید می شود. 

برای سفارش طراحی کابینت می توانید به بخش کابینت در قسمت اهالی فن در آکا ایران سر بزنید. همچنین شرکت های نوین ام دی اف "Novin Mdf" و  طراحی چوب از جمله تیم هایی هستند که میتوانند شما را برای اجرای پروژه تان همراهی کنند. 

نویسنده: سمیه منوچهری | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
خاص و هماهنگ با سلیقه شما!
دانستن حق شماست
<>
.

منبع : chidaneh.com