آکاایران: انواع چوب و کاربرد آن ها، کدام چوب به دکوراسیون شما می آید؟

استفاده از تزیینات چوبی راه و رسم خودش را دارد. برخی سفت هستند، گروهی نرم. نقش و شکل هایشان نیز با هم تفاوت دارد. به دلیل همین ویژگی ها هر چوبی را در دکوری ویژه استفاده می کنند. این راهنمای کوتاه که با همکاری طراحان داخلی آبنوس تهیه شده است را بخوانید تا اطلاعات تان درباره ی دنیای چوب بیشتر شود.

آکاایران: انواع چوب و کاربرد آن ها، کدام چوب به دکوراسیون شما می آید؟

 چوب گردو در دکوراسیون

چوب بلوط (Oak Wood)

چوب بلوط برای مبلمان مدرن و کفپوش جان می دهد. با دوام است و با رنگ های قرمز و طیف های مختلف سفید هم هماهنگی خوبی دارد. از این چوب برای الگوهای کلاسیک و مدرن در دکوراسیون داخلی استفاده می کنند.

 بهترین چوب

انواع چوب

چوب راش (Beech Wood)

چوب راش همه فن حریف است، دوام زیادی دارد و دلپذیر هم هست. رنگش معمولا زرد خامه ای یا قهوه ای مایل به زرد است که به محیط گرما و روشنی می دهد. از این چوب معمولا در دکوراسیون های مدرن استفاده می شود. انعطاف پذیر است و در مبلمان هایی که قرار است زیاد توی چشم باشند، استفاده می شود.

چوب کاج (Pine Wood)

چوب کاج ارزان است و تنوع فراوانی هم دارد. در تزیینات داخلی و برای دکور کردن از آن استفاده می شود. چوب کاج عطر خوبی به فضا می دهد و در عین حال برای طراحی فضاهای دنج و گرم مناسب است.

انواع چوب و کاربرد آن ها، کدام چوب به دکوراسیون شما می آید؟ مواد و مصالح

 چوب گردو در دکوراسیون

چوب گیلاس (Cherry Wood)

به گفته طراحان داخلی آبنوس چوب گیلاس را معمولا برای دکوراسیون های لوکس انتخاب می کنند. این چوب دلپذیر برای ساخت مبلمان و درها استفاده می شود و به آنها جلال و جبروت خاصی می بخشد. چوب گیلاس گران اما بسیار زیباست ، رنگ تیره ای دارد و روی هم رفته، ارزشش به قیمتی که برای آن پرداخت می کنید، می ارزد.

 بهترین چوب

انواع چوب

چوب گردو (Walnut Wood)

چوب توسکا (Alder Wood)

طراحان داخلی آبنوس معتقدند مبلمان هایی که از چوب توسکا ساخته شده باشند، همین طور درها و پنجره های چوبی حالت طلایی رنگ و روشنی به خانه می بخشند. این چوب برای استفاده در اتاق کودک ایده آل است و رنگ گرمی دارد، در عین حال فضای راحت و دلنشینی را فراهم می کند.

انواع چوب و کاربرد آن ها، کدام چوب به دکوراسیون شما می آید؟ مواد و مصالح

 چوب گردو در دکوراسیون

چوب افرا (Maple Wood)

چوب افرا به دو صورت نرم و سفت طبقه بندی می شود. هر دوی آنها از بیشتر انواع دیگر چوب ها راحت تر پاک و تمیز می شوند و در عین حال می توانند یک دکور ایده آل باشند که آن قدرها هم گران نیست.

 بهترین چوب

انواع چوب

چوب کاج اروپایی (Larch Wood)

چوب کاج اروپایی بافت و ساختار منحصربه فردی دارد که باعث می شود برای دکورهای لوکس و گران قیمت گزینه ی مهمی باشد. برای تیرهای چوبی سقف ها، مبل یا ساخت تزیینات دیواری مناسب به نظر می رسند. این چوب رنگ روشن و فضای منحصر به فردی را به مجموعه ی شما می بخشد.

چوب زبان گنجشک (Ash Wood)

چوب درخت زبان گنجشک کم وبیش به رنگ سفید پهلو می زد. چوب بادوام است برای مصرف به عنوان چوب کف و سازه هایی بادوام و محکم ایده آل به نظر می رسد. با این چوب می توانید رنگ طلایی روشن را به دکورهای مدرن تان وارد کنید.

انواع چوب و کاربرد آن ها، کدام چوب به دکوراسیون شما می آید؟ مواد و مصالح

 چوب گردو در دکوراسیون

چوب درخت توس یا غان (Birch Wood)

چوب درخت غان به رنگ های زرد و سفید و طیف های مختلف این رنگ ها دیده می شود. معمولا چندان گران نیست و برای ساخت سازه های محکم از آن بهره می گیرند. ظاهرش شبیه میپل است و برای دکورهایی که قرار است هیجان انگیز و دلپذیر باشند، استفاده می شود.

 بهترین چوب

انواع چوب

چوب ماهون (Mahogany Wood)

چوب ماهون برای مبلمان و درهای ورودی یک انتخاب درجه یک است. از این چوب و رنگ های قرمز و زیبایش برای ساختن درها یا دکورهای داخلی استفاده می شوند. رنگ خاصی به فضا می بخشد و طوری است انگار قیمت بالایی داشته باشد.

چوب صنوبر یا سپیدار (Poplar Wood)

چوب صنوبر یکی از ارزان ترین و همه گیرترین چوب هاست که معمولا نرم است. این نوع چوب برای ساخت مبل ها یک انتخاب خوب است و معمولا ارزشمندتر از ظاهرش به نظر می رسد.

برای دیدن نمونه پروژه های طراحان داخلی آبنوس می توانید به پروفایل این گروه در آکا ایران سر بزنید، اطلاعات تماس آن ها را ببینید و برای بهترین انتخاب ها اقدام نمایید.


نویسنده: اشکان خسروپور | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
مبلمانی متفاوت داشته باشید
خاص و هماهنگ با سلیقه شما!
<>
.

منبع : chidaneh.com