آکاایران: ماکسیمالیسم در طراحی داخلی، وقتی نمی تونین از چیزی دل بکنین!

حتما برای شما هم پیش آمده که به وسیله یا وسیله های خاصی در منزلتان تعلق خاطر پیدا کرده اید اما نمی دانید با آن ها باید چیکار کنید. از طرفی ترس از شلوغ شدن و تنوع زیاد و شاید کم بود جا اجازه استفاده از همه آن ها را به ما نمی دهد، از طرفی دیگر هم دلمان نمی آید آن ها را دور بریزیم و یا برای همیشه در کمد بمانند. سبک ماکسیمالیسم یا حداکثرگرایی سبکی در طراحی داخلی است دقیقا برای رفع همین مشکل! این سبک که در مقابل دکوراسیون مینیمال یا حداقل گرایی قرار دارد طرفداران خاص خود را پیدا کرده است  و ما می خواهیم در ۸ گام به شما بگوییم چطور از قواعد آن استفاده کنید. اصلا ببینید آیا شما تمایلی به این سبک دارید یا نه.

- ۸ گام طراحی به سبک ماکسیمالیسم

۱-دیوار سفید و رنگ های خنثی 


دیوار سفید در طراحی ماکسیمالیسم


 سبک های طراحی داخلی

استفاده از مبلمان ها با رنگ خنثی

اگر در ابتدای راه هستید و هنوز ترس از شلوغ شدن بیش از اندازه را دارید بگذارید دیوارهایتان سفید بمانند. با این کار به سایر وسایل اجازه می دهید که خود را به بهترین شکل نشان دهند.البته اگر از چند مبلمان با رنگ خنثی هم استفاده کنید به این کار کمک خواهید کرد. فقط کافی است بدانید چه چیزی قرار است خود را بیش تر از بقیه در فضای خانه نشان دهد.

۲- دیوار گالری

سبک مینیمالیسم در دکوراسیون داخلی

ماکسیمالیسم در طراحی داخلی


ماکسیمالیسم در طراحی داخلی

قاب های دوست داشتنی خود را از پایین دیوار تا بالا نزدیک سقف بچینید و نگران نباشید که هم اندازه نیستند یا متفاوت اند. با این کار یک گالری دلپذیر از لحظات زیبای زندگیتان خلق می کنید.

۳- نقش و نگار 


نقش و نگار در طراحی ماکسیمالیسم

ماکسیمالیسم در طراحی داخلی، وقتی نمی تونین از چیزی دل بکنین! سایر سبک های دکوراسیون

نقش و نگار در طراحی ماکسیمالیسم

نقش و نگار ها را به عنوان اتفاق اصلی در خانه خود در نظر بگیرید.از تصاویر پهن، کاشی کاری و حتی نقوش روی منسوجات استفاده کنید. نقش و نگاره  را با یک داستان یا طرح رنگی انتخاب کنید تا مطمئن شوید با وجود تنوع، یک اتحادی در آن ها وجود دارد. 

۴- لایه بندی و توجه به جزییات

 ماکسیمالیسم در طراحی داخلی

لایه بندی در ماکسیمالیسم

 سبک های طراحی داخلی

لایه بندی در طراحی ماکسیمالیسم

سبک مینیمالیسم در دکوراسیون داخلی
استودیو پر

لایه بندی در طراحی ماکسیمالیسم

لایه بندی مهم ترین عنصر در این سبک است. به این معنا که رنگ ها یا نقش های خود را در ابتدا انتخاب می کنید. سپس به اضافه کردن جزییات می پردازید. مثل اضافه کردن تور یا چین به مبلمان ها، گذاشتن وسایل مانند شمع و کتاب روی میزها و خیلی جزییات دیگر که همان ها باعث زیبایی خانه می شوند.

۵- نمایش کلکسیون


طراحی ماکسیمالیسم

این سبک برای افرادی که کلکسیون دارند بسیار مناسب است و به راحتی می توانند تمام کلکسیوت خود را در خانه به نمایش بگذارند.

۶- عدم تطابق رنگ ها و نقش ها

ماکسیمالیسم در طراحی داخلی، وقتی نمی تونین از چیزی دل بکنین! سایر سبک های دکوراسیون

طراحی ماکسیمالیسم

 ماکسیمالیسم در طراحی داخلی

طراحی ماکسیمالیسم

اگر نمی دانید که دقیقا رنگ مورد علاقیتان چیست و یا در انتخاب نقش های مختلف دچار تردید می شوید اصلا نگران نباشید. در این سبک قوانین ترکیب رنگ ها موجود نیست و به راحتی از رنگ های جیغ و تند استفاده می کنید.هم چنین در انتخاب نقش دیوار و پارچه مبلمان می توانید تنوع زیادی را به کار بگیرید.

۷- افزایش لوازم روشنایی

 سبک های طراحی داخلی

افزایش نورپردازی

این سبک در واقع برای افرادی که سلیقه التقاطی و ترکیبی دارند و انتخاب کردن از بین چند مورد برایشان دشوار است، بسیار عالی است. برای مثال وقتی که می توانید یک دسته چراغ داشته باشید چرا باید صرفا به یک چراغ آویز سقفی بسنده کنید؟ از لوازم روشنایی مختلف استفاده کنید تا جذابیت های بصری را در ارتفاع های متفاوت اضافه کنید و آباژورهای ایستاده، لامپ های رومیزی و چراغ های خاص و ویژه را در ترکیب با هم و در رنگ ها، الگوها و مدل های مختلف وارد کنید.

۸- ترکیب سبک های مختلف

سبک مینیمالیسم در دکوراسیون داخلی

ترکیب سبک های مختلف

اگر دوست دارید منزلتان هم سبک روستایی داشته باشد و هم کمی کلاسیک و یا هر سبک طراحی دیگیری، ماکسیمالیسم ایده بسیار خوبی به نظر می رسد.در این حالت می توانید مبلمان ها در سبک های گوناگون را در کنار یکدیگر بچینید و قدرت ریسک خود را بالا ببرید.

ترکیب سبک ماکسیمال و مینیمال


ترکیب سبک مینیمال و ماکسیمال


ترکیب سبک مینیمال و ماکسیمال

شاید تصاویر بالا در وهله اول یک ویرایش در فتوشاپ و چسباندن دو عکس کنار هم به نظر بیاید. اما اگر این طور فکر کردید سخت در اشتباهید.این تصاویر یک فضا را تلاش می کنند و حاصل خلاقیت یک معمار اوکراینی هستند. این طراح فضای خود را از وسط به دو قسمت مساوی تقسیم کرده در یک قسمت از طراحی های گرافیتی شلوغ و پررنگ استفاده کرده و سمت دیگر را سفید و مینیمال نگه داشته است. از نظر او زندگی با این سبک طراحی باعث تجربه هم زمان دو نوع فضای متفاوت می شود و در عین حال شما می توانید در سمت مینیمال به آرامش لازم خود برسید.

کلام آخر : این سبک پیام آور جنب و جوش و تکاپو در منزل شماست و فضای خانه را هیجان انگیز می کند. القا کننده حس گرما است و مانند انفجار رنگ ها و بافت ها به نظر می رسد. حس دعوت کنندگی بالایی دارد و مهمان شما در این فضا همیشه موضوع برای صحبت کردن پیدا می کنند.

نویسنده : گلنار صفدریان | تحریریه آکا ایران

 

تبلیغات
خانه ای دلپذیر با مبلمانی متفاوت
خاص و هماهنگ با سلیقه شما!
<>
.

منبع : chidaneh.com