آکاایران: کشتی دزدان دریایی را در اتاق خود تجربه کنید

استیو کوهل (Steve Kuhl) سازنده این پروژه، در کنار پسر برادر شش ساله اش به نام زَک نشست و به او گفت: «ما هر کاری بخواهیم می توانیم در اتاقت انجام دهیم. می تونی یک فضاپیما، یک کشتی جنگی، یک قلعه، یک ماشین مسابقه، یک کشتی دزدان دریایی، و ... داشته باشی.» زَک هیجان زده شد، حرف استیو را قطع کرد و کشتی دزدان دریایی را انتخاب کرد.

کوهل سال های زیادی از زندگی اش را مشغول طراحی و ساخت وساز بوده است و به خاطر داشتن توانایی و مهارت و نیز قوه تخیل می داند که قادر به انجام هر کاری است. او خلاقانه از یک زندان فرار می کند، از پلی عبور می کند، از کنار بدنه کشتی رد می شود، از دیده بانی بالا می رود، از یک مسیر مخفی گذر می کند و به کمد می رسد و به سمت یک سرسره مارپیچ می رود و به زیرزمین می رسد.
در این مطلب شما را به سفر در خانه ای پر از سرگرمی، لذت، و شگفتی می بریم.

اگر به خلاقیت فاقد حد و مرز اعتقاد دارید احتمالا شما سبک تلفیقی در دکوراسیون را می پسندید. توصیه می کنیم با کلیک بر این قسمت نگاهی به عکس های سبک تلفیقی در گالری عکس سایت بیاندازید.

آکاایران: کشتی دزدان دریایی را در اتاق خود تجربه کنید

 

 دکوراسیون داخلی اتاق خواب

وقتی به اتاق زک نزدیک می شوید، با یک نگاه زیرچشمی متوجه می شوید که این اتاق یک اتاق خواب معمولی نیست؛ اولین چیزی که با آن مواجه می شوید یک زندان سنگی است که همان طور که کوهل می گوید «برای زندانی کردن پسرهای بد و شاید خواهرهای کوچک ساخته شده است.»

از زندان یک پل به سمت کشتی دزدان دریایی امتداد می یابد. بدنه کشتی به قسمتی متصل است که پیش از تصمیم آن ها به بازسازی بی استفاده بوده است. این پل می تواند وزن چهار فرد بزرگ سال را تحمل کند.

 

بازسازی اتاق کودک

کوهل تمام این کارها را به تنهایی انجام داد. او می گوید: «من هیچ گاه کودک درونم را رها نمی کنم. وقتی وارد اتاق شدم با خودم گفتم بذار کمی سرگرم شویم و رویاپردازی کنیم. بنجامین فرانکلین بود که می گفت بعضی از مردم در ۲۵ سالگی می میرند اما تا ۷۵ سالگی خاک نمی شوند. من هرگز نمی گذارم چنین چیزی برایم اتفاق بیافتد. من هنوز در درونم یک کودک هستم.»

 

 

 کوهل بدنه کشتی را مانند کشتی های دریایی سنتی و از جنس تخته های سه لایی لمینیت شده ساخت. او می گوید: «برای بریدن قطعه های بدنه از CNC (کنترل عددی توسط کامپیوتر) استفاده کردم.» به عبارت دیگر شما اندازه های مورد نیاز خود را به کامپیوتر می دهید و آن تخته ها را برای شما می بُرد. مصالح بدنه کشتی از چوب مازونیت به قطر ۹ میلی متر است که ماده ای مستحکم و در عین حال انعطاف پذیر است.  
دهانه های مربعی که زیر عرشه اصلی قرار دارند فضاهای کوچکی برای نگه داری از وسایل هستند.

 

 بازسازی فضاهای داخلی

 

کشتی دزدان دریایی را در اتاق خود تجربه کنید اتاق کودک

چالش بعدی روکش بدنه کشتی بود. کوهل می گوید: «ما به دنبال چیزی بودیم که شبیه الوارها و تخته های دنیای کهن بود و در برابر ناخن بچه ها مقاوم بود. ما مانند داشمندان دیوانه مغازه ها را می گشتیم و در نهایت اپوکسی، دیوار خشک، و رنگ افرای قهوه ای را با هم ترکیب کردیم تا به ترکیب دل خواه رسیدیم. پس از این که این ترکیب را بر روی سطح اعمال کردیم برای ایجاد بافت خشن آن را شانه کشی کردیم.» دیده بان کشتی در بالای کشتی قرار گفته و برای ایجاد حس دریانوردی دیوارهای پشت کشتی به رنگ آسمان و اقیانوس درآمده است.
 

 دکوراسیون داخلی اتاق خواب

کوهل در این عکس مشغول هدایت کشتی است.

 

بازسازی اتاق کودک

کوهل می گوید: «این حفره یک راه فرار است که به کمد زیر کشتی برای تعویض لباس در مواقع اضطراری می رسد. ما با سازمان ساخت وساز محلی مشورت کردیم تا از مسائل ایمنی خیال مان راحت شود. برای مثال، دیواره های کشتی کاملا براساس استانداردهای ایمنی ساخته شده است.»
 

 

در طبقه پایین سه در چوبی فضاهای نگهداری از وسایل هستند اما وقتی در چهارم را باز می کنید شگفت زده می شوید. کوهل می گوید: «در این جا سه کمد قفل دار وجود دارد و یک سوپرایز.»

 

 

 بازسازی فضاهای داخلی

 حفره ای که در عکس قبل دیدید و شبیه یک ماشین لباس شویی عجیب و غریب است راه جای گزینی برای رسیدن به زیرزمین است. کوهل به این سرسره «لوله تنبلی» می گوید.

 

کشتی دزدان دریایی را در اتاق خود تجربه کنید اتاق کودک

این سفر مارپیچ به یک صخره می رسد که بخشی از فضای ورزشی است.

 

 دکوراسیون داخلی اتاق خواب

کوهل می گوید: «من در طول زندگی ام همیشه در حال بالارفتن بودم. من یک میمونم.» او با کمک مدل سازی نرم افزار ۳D این فضای صخره نوردی را طراحی کرده است.

 

بازسازی اتاق کودک

سطح زیر دیوار صخره نوردی با تشکی نرم با ضخامت ۷۰ سانتی متر پوشیده شده است. سمت راست فضایی شبیه زمین گلف طراحی شده است.

در این لحظه مطمئنم که بیش تر شما در مورد قیمت فروش این خانه فکر می کنید. فلسفه کوهل این است: «وقتی برای مدتی می خواهید در خانه ای زندگی کنید، آن را برای خود بسازید. کودکان خاطرات خوب زیادی از این خانه خواهند داشت که تا پایان عمر همراه آن ها خواهد بود.» به علاوه او به من گفت که بیش تر خریداران از دیدن این خانه تعجب می کردند و می گفتند: «ما تا به حال چنین چیزی ندیده ایم. حتما باید آن را بخریم.» 

 

کوهل می گوید: «من خیلی به گلف علاقه ندارم، اما چنین زمین گلفی مرا هم علاقه مند می کند.» در این عکس شما یک توپ گلف واقعی را می بینید، اما نگران نباشید یک سیستم نرم افزاری چرخش، زاویه، و سرعت توپ را تشخیص می دهد و مسیر آن را بر روی صفحه نمایش پروجکت می کند و شما می توانید شاهد یک تورنمنت گلف بر روی صفحه نمایش باشید در حالی که خود مشغول بازی شبیه سازی شده هستید.
 

 

سرانجام، یکی دیگر از شگفتی های این خانه که مخصوص بزرگ سالان است را می بینید؛ این کتاب خانه در تالار ورودی قرار دارد و مانند یک در به روی یک راه پله  باز می شود و تنها راه دسترسی به کتاب خانه  این خانه در طبقه بالا است.

 

 بازسازی فضاهای داخلی

در این جا عکس این کتاب خانه را می بینید.
کوهل می گوید: «طراحی و ساخت این خانه مملو از خلاقیت و لذت بود. چیزی که برای من جذاب است ایجاد همان روح خلاقه در هنگام بازسازی یک آشپزخانه است. این روح خلاقه می تواند ویژگی های نامتعارفی چون فضاهای نگهدارنده مخفی یا یک تلویزیون باشد.» من روش بهتری را برای یک طراح یا یک سازنده سراغ ندارم. 

 

تبلیغات
خانه ای دلپذیر با مبلمانی متفاوت
مبلمانی متفاوت داشته باشید
<>
.

منبع : chidaneh.com