آکاایران: صندلی اپن زیبای آشپزخانه کامل کننده دکوراسیون منزل

تجهیزات آشپزخانه : آیا تا به حال به این قضیه فکر کرده اید که برای خرید یک صندلی اپن یا صندلی بار به چه نکاتی باید توجه کرد؟ صندلی اپن یکی از تجهیزاتی است که اگر خرید آن فاقد فکر و در نظر گرفتن شرایط صورت بگیرد می تواند در آینده برای شما مشکل شود باشد و علاوه بر هزینه ای که برای آن متحمل می شوید کارآیی مناسبی را هم از آن نخواهید دید. اگر می خواهید برای خرید صندلی اپن دچار مشکل نشوید پس با آکا ایران همراه باشید تا با شما نکاتی را درباره خرید صندلی اپن در میان بگذارد.

آکاایران: صندلی اپن زیبای آشپزخانه کامل کننده دکوراسیون منزل

هزینه خرید صندلی های اپن و کانتر

در مطلب قبلی نکته های ست کردن صندلی اپن با دکوراسیون آشپزخانه را گفتیم اما همه می دانیم  اولین و مهم ترین فاکتوری که برای خرید هر وسیله ای باید در نظر گرفته شود هزینه است. در قدم اول شما باید در نظر بگیرید که تا چه سقفی می خواهید برای صندلی های اپن خود هزینه کنید، بعد از آن متناسب با بودجه خود به دنبال صندلی های مناسب بگردید. به طور مثال صندلی های چوبی به نسبت صندلی های فلزی گران تر هستند. در عکس بالا طراحی دکوراسیون مدرن آشپزخانه در ساختمان مسکونی آرمان را می بینید که طراحان استودیو معماری بوژگان در طراحی آن از صندلی های مدرن و راحت در کنار جزیره آشپزخانه استفاده کرده اند که البته این صندلی های دلپذیر قیمت نسبتا بالایی نیز دارند.

 صندلی اپن

صندلی های چوبی لهستانی ازپر طرفدارترین صندلی ها برای کانتر آشپزخانه هستند. صندلی های کانتر چوبی لهستانی علاوه بر راحتی بسیار دلپذیر، سبک و مستحکم هستند.

 دکوراسیون منزل

ارتفاع مناسب صندلی اپن یا کانتر

بعد از هزینه مهم ترین نکته ای که باید برای خرید صندلی های اپن در نظر گرفته شود ارتفاع آن ها است. ارتفاع صندلی ها باید با ارتفاع اپن یا کانتر آشپزخانه شما هماهنگی کامل داشته باشد. چرا که کوتاه بودن یا بلند تر بودن ارتفاع صندلی از اپن هر دو باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای کسی که روی آن ها می نشیند ایجاد می کند. بهتر است برای اپن یا کانتر صندلی هایی با قابلیت تنظیم ارتفاع تهیه کنید تا از این بابت نگرانی نداشته باشید.

در قسمت ویترین محصولات آکا ایران می توانید صندلی های کانتر با قابلیت تغییر ارتفاع را پیدا کنید.

پیشنهاد خرید : صندلی اپن جک دار پشت بلند اکستریم نظری

 دکوراسیون داخلی

جنس روکش صندلی های اپن

جنس روکش صندلی های اپن نیز بسیار مهم و تاثیر گذر هستند. و بهتر است هنگام خرید حتما به این نکته توجه داشته باشید که چه جنسی برای شما مناسب است. پارچه های لیز برای نشیمن صندلی های اپن مناسب نیستند چرا که نشستن را برای شما سخت خواهند کرد، هم چنینی پارچه های چرمی نیز به دلیلی عرق کردن مناسب صندلی های اپن نیستند. پارچه های نشیمن صندلی های اپن باید خیلی سریع و به سادگی تمیز شوند و این نکته بسیارمهمی است.

مطلب پیشنهادی : ویدئو:صندلی خاص برای سلیقه های خاص

 تجهیزات آشپزخانه

راحتی نشیمن صندلی های اپن

نشیمن صندلی های اپن نیز باید نرم و برای نشستن راحت باشند، نشیمن های خیلی سفت برای بدن ایجاد ناراحتی می کنند و باعث می شوند که شما روی صندلی احساس راحتی نداشته باشید. شما می توانید برای صندلی های اپن یا کانتر خود نشیمن های دلپذیر و خلاقانه بدوزید. برای این کار فقط به تکه ای از پارچه مورد علاقه تان نیاز دارید. و یا پارچه هایی هماهنگ و متناسب با دکوراسیون داخلی منزل تان.

مطلب پیشنهادی : ویدئو: تن پوشی تازه برای صندلی های قدیمی

اپن

ایستایی صندلی های اپن

ایستایی صندلی های اپن یکی دیگر از نکات مهمی است که باید به آن ها توجه کنید. پایه های صندلی باید بسیار مستحکم و قوی باشد و در عین حال این پایه ها نباید کوتاه و بلند باشند، یا به اصطلاح صندلی های نباید لق بزنند، سبکی یا سنگینی بیش از حد هم برای صندلی ها خوب نیست، سبکی بیش از اندازه باعث می شود تا صندلی درکوتاه ترین زمان خراب شود و سنگینی بیش از اندازه در جابه جایی برای شما دردسر ساز خواهد شد، پس حتما به این نکته توجه کنید.

مطلب پیشنهادی : مجموعه ای رنگارنگ از مبلمان های فضای بیرونی

فضای اشغال صندلی های اپن در روبروی کانتر

وقتی صندلی اپن مورد علاقه تان را انتخاب کردید حتما در نظر داشته باشید که آیا اندازه صندلی مناسب کانتر یا اپن شما هست یا نه؟ شما باید این نکته را در نظر داشته باشید صندلی های انتخابی شمابا توجه به فضایی که از کانتر اشغال می کنند، آیا تعداد مورد نیاز شما را نیز برآورده می کنند، یا این که عرض این صندلی ها با مساحت کانتر یا اپن شما مغایرت دارد.

مطلب پیشنهادی : بهترین چیدمان مبلمان در دکوراسیون منزل

هماهنگی صندلی های اپن با سبک دکوراسیون منزل شما

توجه داشته باشید که صندلی ها را با توجه به سبک فضاهای داخلی و دکوراسیون منزل تان انتخاب کنید. صندلی های اپن به عنوان یکی از عناصر تاثیر گذار بر دکوراسیون داخلی منزل شناخته می شوند و در انتخاب آن ها حتما باید سبک دکوراسیون داخلی منزل تان را در نظر بگیرید تا خانه شما حرفه ای تر به نظر برسد.

 تجهیزات آشپزخانه

جای قرار گیری پا برای صندلی های اپن

سعی کنید صندلی هایی انتخاب کنید که جایی برای قرار گیری پا دارند، چرا که آویزان بودن پا ها درمدت طولانی باعث آزار و اذیت شما می شود. همچنینی این جا پا ها به شما کمک می کند تا روی صندلی راحت تر بنشینید. و از پاهایتان به عنوان تکیه گاه استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی : کانتر آشپزخانه به این زیبایی دیده اید؟

 غذاخوری

تکیه گاه و دسته صندلی های اپن

دسته های صندلی های اپن نباید بیش از اندازه بلند باشند، چرا که این صندلی ها باید در زیر اپن جا شوند و بلند بودن دسته های آین صندلی ها می تواند مشکل ساز بوده و باعث شوند تا شما برای جا به جایی آن ها دچار مشکل شوید. همچنین تکیه گاه ها نباید خیلی بلند یا خیلی کوتاه باشند تا در نشست شما اختلال ایجاد نکنند.

مطالب پیشنهادی : صندلی اُپن در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

۴ نکته برای انتخاب درست کاناپه

مبلمان رنگى، تحولى دلپذیر در دکوراسیون داخلى !

وسایل چند منظوره تحولی در آپارتمان های کوچک!

نویسنده : شمیم آقازاده | گرداوری شده توسط تحریریه آکا ایران

تبلیغات
بهترین را به ساختمان بپوشانید
معماری را حرفه ای بیاموزید!
<>
.

منبع : chidaneh.com