آکاایران: با ۱۰ حرکت دکوراسیون اتاق خواب تان را برای تابستان آماده کنید!

اتاق خواب: چیزهای زیادی برای دوست داشتن در فصل های گرم وجود دارد: عناصر سبز، شکوفه های معطر و دلپذیر، روزهای بلند و شب های کوتاه و البته نور آفتاب خواستنی و آرامش بخش. وقتی فصل تابستان می رسد، بسیاری از ما روحیه تازه ای می گیریم و دوست داریم همگام با این فصل تغییراتی هم در خانه خود ایجاد کنیم. این تغییرات می توانند با ایده های جذاب و راه حل های ساده به صورتی ساده اما تاثیرگذار باشند، چراکه راه های زیادی وجود دارد که از طریق آن ها می توانید فاقد هزینه ای زیاد ظاهر خانه خود را به سرعت تابستانی کنید. پس با آکا ایران همراه باشید؛ چراکه ما در این مطلب می خواهیم ۱۰ راه را به شما نشان بدهیم که از طریق آن ها می توانید به سرعت حال و هوای دکوراسیون اتاق خواب خود را تابستانی کنید.

آکاایران: با 10 حرکت دکوراسیون اتاق خواب تان را برای تابستان آماده کنید!

۱- پارچه ها و لباس های زمستانی را از اتاق خواب جمع و جور کنید.

جمع و جور کردن پارچه ها (مثل روتختی های حجیم و یا روکش های مبلمان) و لباس های زمستانی سریع ترین راه برای تابستانی کردن فضای اتاق خواب است. سبدهای جادار و بزرگ مانند سبدهایی که در بالای کمد قرار گرفته اند برای نگهداری از وسایل حجیم، مانند پتوها و لحاف هایی که بیشتر در فصل سرما مورد استفاده قرار می گیرند، بسیار مناسب و ایده آل هستند. قرار دادن این وسایل داخل سبدها و گذاشتن سبدها در بالای کمد هم باعث می شود هم از آن ها به خوبی نگهداری شود و هم فضای زیادی از اتاق شما نمی گیرد. در ضمن این که هر گاه در برخی از شب های سرد تابستانی به این وسایل نیاز داشتید به سرعت می توانید از آن ها استفاده کنید.

با 10 حرکت دکوراسیون اتاق خواب تان را برای تابستان آماده کنید! دکوراسیون اتاق خواب

۲- در دکوراسیون اتاق خواب از وسایل سبک و روشن استفاده کنید.

جایگزین کردن پتوها و لحاف های حجیم با روتختی ها و پتوهای سبک و نازک تنها شروع کار شماست؛ هم چنین بهتر است رنگ های روشن و ملایم را در اتاق به کار برده و از طرح های گلدار و شاد استفاده کنید. همان طور که در عکس بالا مشاهده می کنید، بالشت های گلدار با کوسن هایی به رنگ صورتی کم رنگ، پرده های ظریف، و یک فرش کوچک و سبک هماهنگ شده اند. همین عناصر ساده به سرعت حال و هوای این اتاق خواب را تغییر داده اند. برای این که کار شما کامل شود چند شاخه گل شاداب و سرزنده هم به اتاق خواب اضافه کنید.

 دکوراسیون اتاق خواب

۳- از نور طبیعی در اتاق خواب بیشترین بهره را ببرید.

روزهای پرنور و بلند فصل تابستان بهترین زمان برای لم دادن روی صندلی راحتی و لذت بردن از نور طبیعی است. سعی کنید یک فضای نشیمن مناسب در اتاق خواب خود ایجاد کرده و اگر ممکن است آن را رو به منظره حیاط یا باغچه قرار دهید. همان طور که در عکس بالا مشاهده می کنید این خانه دارای اتاق خوابی است که رو به حیاط باز می شود و می شود در روزهای تابستان به راحتی روی صندلی لم داد، یک لیوان چای گوارا نوشید، و از خواندن یک کتاب لذت برد.

 تخت خواب

۴- مانعی در برابر نور خورشید در صبح ایجاد کنید.

اگرچه بسیاری نور زیبای خورشید در هنگام غروب را در فصل تابستان بسیار دوست دارند، اما همین نور خورشید برای بسیاری از افراد در هنگام صبح خوشایند نیست و باعث آزار چشم آن ها می شود. بنابراین اگر شما هم جزء افرادی هستید که نور خورشید هنگامی که صبح از خواب بیدار می شود شما را اذیت می کند و باعث بدخوابی شما می شود، بهتر است از یک پرده ضخیم برای جلوگیری از ورود این نور استفاده کنید. بهتر است به جای پرده ها از کرکره های جذابی که این روزها در بازار زیاد هستند استفاده کنید. خوبی این کرکره ها این است که به راحتی در ساعات مختلف روز می توان آن ها را باز و بسته کرد و به خوبی جلوی نور خورشید را می گیرند.

 اتاق خواب روشن

۵- اگر در اتاق خوابتان شومینه دارید جای آتش از گل های دلپذیر استفاده کنید.

فقط به خاطر این که در فصل تابستان نمی توانید از شومینه استفاده کنید به این معنی نیست که باید از خیر این عنصر دلپذیر در خانه خود بگذرید. شومینه را با چند گل دلپذیر پر کنید. این کار شیوه ای بسیار مناسب برای استفاده بهینه و کاربردی از فضای خانه و اتاق خواب است. در اطراف این گل ها از عناصر تزئینی، تابلوهای دلپذیر، و همین طور گلدان های دیگر استفاده کنید تا فضای اتاق خواب شما سرزنده و جذاب شود. اگر اتاق خواب نسبتا کوچکی دارید مطلب ایده های بی نظیر برای طراحی اتاق خواب کوچک به شما کمک خواهد کرد.

اتاق خواب

۶- از تخت خواب های سایه بان دار در دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید.

پارچه های حریر و نرم بسیار در فصل تابستان به کار می آیند و روحیه خوبی در شما ایجاد می کنند. اگر از این عناصر در اطراف یک تخت خواب استفاده کنید و آن ها را در کنجی از اتاق و کار پنجره قرار دهید دیگر در فصل تابستان بعید از اتاق خواب بیرون بیایید. اضافه کردن یک تخت خواب سایه بان دار می تواند حس و حالی جذاب به اتاق خواب شما اضافه کند و هم چنین شما را از شر حشرات مزاحم نجات دهد. در ضمن کودکان هم به این نوع تخت خواب ها علاقه زیادی دارند.

مطلب پیشنهادی: تخت خواب و آنچه باید بدانید!

۷- اتاق خواب را خالی کنید.

هیچ چیز به اندازه فضاهای خالی و فاقد وسیله نمی تواند حس و حالی تابستانی را به خانه شما تزریق کند. برای این کار بهتر است فرش های حجیم و لحاف های بزرگ را با نوع سَبُک آن ها جایگزین کنید و یا اصلا از آن ها استفاده نکنید. اگر از کرکره های تاشو بهره می برید (مانند اتاق خوابی که در عکس بالا مشاهده می کنید) آن ها را باز نگه دارید تا هوا و نور طبیعی وارد اتاق خواب شما شده و نسیم تابستانی حال شما را خوب کند.

۸- از گیاهان سبز در دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید.

گیاهان خانگی حس و حالی شاداب و سرزنده به اتاق خواب شما اضافه می کنند. آن ها به فضای داخلی حیات می بخشند و کیفیت هوا را افزایش می دهد. فصل تابستان زمان مناسبی برای لذت بردن از عناصر سبز در داخل خانه است. این عناصر سبز می توانند هر نوع گیاهی باشند اما پیشنهاد ما این است که از گل ها و گیاهانی استفاده کنید که نگهداری از آن ها ساده است.

مطلب پیشنهادی: کمد دیواری یا طراحی اتاق برای لباس هایتان !

 طراحی مقرون به صرفه

۹- با ایده هایی ساده طرح رنگی اتاق خواب خود را تابستانی کنید.

قبلا در مطلب خانه ای سرزنده با رنگ های تابستانی رنگ های فوق العاده را برای دکوراسیون خانه تان در تابستان به شما پیشنهاد دادیم.اگر اتاق خواب شما دارای عناصری به رنگ های تیره است که نمی توان آن ها را به سادگی تغییر داد- مثلا دیوارها و یا مبلمان اتاق خواب- اصلا به خود ترس راه ندهید. شما با استفاده از چند کوسن و یا بالشت رنگی و هم چنین روتختی های جذاب می توانید سریعا اتاق خواب خود را تابستانی کنید. برای این منظور یک روتختی رنگی برای تخت خواب خود در نظر بگیرید و روی آن ها را با کوسن ها و بالشت های چندرنگ پر کنید.

نکته مهم: هم چنین استفاده از آینه باعث روشن شدن فضای اتاق خواب شما می شود.

 ترفندهای دکوراسیون

۱۰- از تابلو های گل دار در دیوار اتاق خواب استفاده کنید.

یک تابلوی بزرگ با نقش گل های رنگی، مانند تابلویی که در عکس بالا مشاهده می کنید، سریعا اتاق خواب شما را تابستانی می کند و حس و حالی سرزنده به آن اضافه می کند. استفاده از مقادیر اندکی رنگ آبی در اتاق خواب موجود در عکس بالا حال و هوایی دعوت کننده، خنک، و شیک به این فضا اضافه کرده است. این رنگ بسیار مناسب روتختی و بالشت هاست.
به ما بگویید: آیا شما هم دوست دارید به اتاق خواب خود حس و حالی تازه بدهید؟ 
می توانید طراحی های دکوراسیون اتاق خواب های شیک و دلپذیر در گالری عکس آکا ایران را ببینید و یا سوالات خود را درمورد دکوراسیون اتاق خواب در بخش مشاوره دکوراسیون به اشتراک بگذارید تا کارشناسان، اهالی فن و علاقه مندان به دکوراسیون داخلی به شما پاسخ دهند.

مطالب بیشتر: فنگ شویی در اتاق خواب، راهی برای رهایی از استرس ها(۳)

اتاق خوابی پر از انرژی مثبت!

اتاق خواب مورد علاقه شما چگونه است؟

تلویزیون LCD را کجای خانه بگذاریم ؟


 

تبلیغات
الان چی می چسبه !
هنری ماندگار از جنس چوب
<>
.

منبع : chidaneh.com