آکاایران: شلف دیواری، لبخندت را روی طاقچه بگذار!

لوازم دکوری: طلوع آفتاب که زد از تختش بلند شد و پیراهن گلدارش را به تن کرد. به سمت عکس های روی طاقچه حرکت کرد و قربان صدقه لبخندهای درونِ عکس ها رفت. دست کشید بر رویشان و دعایشان کرد. مادربزرگ مهربان، همیشه نوه ها و نتیجه هایش را بیشتر از هر چیز دیگری دوست داشت... چند قدم به عقب تر آمد و نگاه کرد، لبخندهای قاب شده، دست در دست هم بر روی طاقچه خانه، اعتراف می کردند که چقدر مادربزرگ را دوست دارند...

آکاایران: شلف دیواری، لبخندت را روی طاقچه بگذار!

همه ما دوست داریم که وسایل دوست داشتنی و چیزهایی که به آنها تعلق خاطر داریم را جلوی چشمان بگذاریم تا هرروز نگاهشان کنیم و تصدقشان برویم. گاهی لازم است یادمان بماند که چقدر دوست داشتن و لذت و شیرینی در این دنیا هست که روبه رویمان ایستاده و شاید آنها را به خاطر نمی آوریم. در این مطلب همراه ما باشید تا نگاهی به طاقچه بیندازیم و از دید دیگری به آن بنگریم؛ طاقچه ای که از گذشته تا کنون در شمایل مختلفی، خود را نشان داده و پناهی است برای یادگاری ها و وسایل دوست داشتنی مان تا آنها را پیش چشمانمان حفظ کنیم و جان بگیریم. در کنار این، می خواهیم گوش جان بسپاریم به کلامِ خوشبوی خاطراتِ طاقچه و شاید هم حروفِ شیرین شلف!

 انواع شلف ها

طاقچه بازرگانی ارس

قیمت نامشخص
انواع شلف

شلف دیواری

۱۸۰,۰۰۰تومان

طاقچه مجازی - طرح فرشته ها (استیکر سه بعدی صالسو)

۴۹,۰۰۰تومان

شلف دیواری در گذشته

طاقچه یا تاقچه یا همان شلف دیواری از مؤلفه های معماری در ایران بوده، به شکل فرورفتگی و یا برآمدگی بر روی دیوار شکل گرفته و غالبا از جنس چوب، سنگ و گچ است. بد نیست به این نکته نیز اشاره کنیم که معمولا برای زیبایی و تزئین طاقچه ها از انواع گچ بری و آیینه کاری ها استفاده شده است. بیشتر موارد استفاده از آنها نیز برای قرارگیری وسایل تزئینی و یا حتی چراغ و لامپ به حساب می آید. بد نیست به این نکته نیز اشاره کنیم که طاقچه های بلندی که برای دسترسی بزرگ سالان بوده را نیز «رف» می نامند. جالب است بدانید که در نواحی شمالی ایران، معمولا از طاقچه هایی از جنس چوب استفاده می شود. ملک الشعرای بهار می گوید:

شلف دیواری، لبخندت را روی طاقچه بگذار! لوازم دکوری
امیر صادقی
عکاس: 
امیر صادقی

شلف دیواری در دکوراسیون خانه

در گذشته ها بیشتر در خانه اعیان و اشراف از طاقچه استفاده می شد، اما رفته رفته این المان دکوراسیون منزل سنتی جزء رسم و رسوم قرار گرفت و دیگر خانه ایرانی فاقد طاقچه، بی معنی بود. بعد از وارد شدن طاقچه به خانه عموم مردم، در ابتدا آن را در فضای پذیرایی قرار می دادند، اما بعد از گذشت مدتی این المانِ کارآمد و دوست داشتنی در هر اتاقی جای یافت کرد و با پارچه های سه گوش، کناره های ترمه و سرمه دوزی پوشش داده شد.

 شلف دیواری

شلف عشقمی دکو وسنا

۱۲۰,۰۰۰تومان
 شلف

شلف جغد

۷۵,۰۰۰تومان
 انواع شلف ها

شلف دیواری ایکیا

قیمت نامشخص

اندازه های متفاوتی از طاقچه در دکوراسیون منزل های قدیمی وجود داشت؛ از شلف دیواری خیلی کوچکی که شاید تنها یک گوشه دیوار را اشغال می کرد گرفته تا طاقچه های بزرگی که سرتاسر آن را پوشش می داد. بیدل دهلوی می سراید:

به گوش عبرت از پن پرده می رسد آواز/ که نقش طاقچه رنگ پر تنک بست است

انواع شلف

شلف ۳ طبقه عرض ۲۰ دکوراحت

۱۶۵,۰۰۰تومان

شلف ۷*۳۰*۶۰ دکوراحت

۶۰,۰۰۰تومان

باکس دوتایی دکوراحت

۵۰,۰۰۰تومان

طاقچه دیروز و شلفِ امروز در دکوراسیون منزل

با گذشت زمان و شکل گیری تغییر و تحولاتی در ساخت وساز و معماری ساختمان ها، کاربرد طاقچه به عنوان عنصر ثابت بر روی دیوارها کاهش یافت، اما کم کم در شمایل جدیدی با نام شلف، شروع به خودنمایی کرد. بد نیست به این نکته نیز اشاره کنیم که شاید نمودِ اولین نشانه های بازگشت طاقچه یا همان شلف دیواری امروزی، فضای روی شومینه ها باشد!

شلف دیواری، لبخندت را روی طاقچه بگذار! لوازم دکوری
 شلف دیواری
فروشگاه اینترنت...

شلف دیواری؛ طاقچه مدرن

مسئله ای که در مورد شلف های امروزی وجود دارد عدم وجود محدودیت در فضای نگهداری آنهاست. شما می توانید از لابی و پذیرایی گرفته تا حمام و سرویس بهداشتی از شلف دیواری استفاده نمایید.

 شلف

شلف دیواری

قیمت نامشخص
 انواع شلف ها

شلف چوبی

۶۰,۰۰۰تومان
انواع شلف

شلف چوبی

قیمت نامشخص

شلف ها به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم می شوند. شلف ثابت سطحی است که در زمان ساخت وساز با کمک وسایل مربوطه ساخته می شود و در انتها نیز با مصالحی مثل گچ، سنگ و چوب پوشش می یابد.

زهرا مهدیان
عکاس: 
مهدیان

شلف متحرک نیز سطحی است که معمولا شکل دکوراتیوی داشته و علاوه بر کاربردی که دارند به زیبایی دیوار نیز کمک می کنند. این نوع شلف ها از جنس های متفاوتی مثل گچ، پلی استر، چوب، فلز و یا به شکل ترکیبی ساخته می شوند.

اگر به فکر داشتن یک شلف دیواری ایده آل برای منزل خودهستید می توانید با اهالی فن وب سایت آکا ایران ارتباط بگیرید:

  • مبلمان چوبی خورشید
  • فروشگاه اینترنتی کلکشن
  • افرانوس
  • جاکوب
  • تاک چوب
  • دهکده چوب

تبلیغات
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
تجربه یک خواب رویایی!
<>
.

منبع : chidaneh.com