آکاایران: آوردن حال و هوای خانه به طراحی داخلی اداری

فضاهای اداری: گرومارکتینگ یک شرکت تبلیغاتی است که در برقراری ارتباط نزدیک با مشتریان تخصص دارد و تجربیاتی احساسی و درگیرکننده میان مشتری و برند ایجاد می کند. برخی از مشتریان این شرکت عبارت بوده اند از گوگل، گلنلیوت (Glenlivet)، سفورا (Sephora)، لیوایز (Levi’s)، گپ (GAP)، داکرز (Dockers) و بسیاری دیگر. این شرکت در سال ۲۰۰۱ و توسط دو رقیب تجاری قدیمی یعنی کسی هیوز (Cassie Hughes) و گابری مینز (Gabrey Means) تاسیس شد. مینز مدیر تبلیغات تجربی در شرکت گپ بود که به دقت فعالیت های تجاری هیوز، مدیر تبلیغات و روابط عمومی سابق شرکت جین لیوایز را زیر نظر داشت. با این حال رقابت آن ها یک روز طی نوشیدن یک بطری به پایان رسید.

طراحی داخلی اداری و تاثیر آن بر روانشناسی کار بر هیچ کس پوشیده نیست به همین دلیلگرومارکتینگ به تازگی دست به طراح یک فضای خارق العاده دفتری نوین در یکی از ساختمان های تاریخی سان فرانسیسکو در خیابان پاسیفیک (Pacific Avenue) در میدان جکسون (Jackson Square) زده و به آنجا نقل مکان کرده است. با آکا ایران همراه شوید و در دفتر نوین گرومارکتینگ گشتی بزنید.

 فضای کار

در ساختمان پلاک ۱۹۱۱، در شماره ۵۷۰ خیابان پاسیفیک در سان فرانسیسکو، یک ساختمان چهارطبقه در طبقات بالای خود هتلی با نام پاسیفیک، ناتینگهام و سیاتل (The Pacific, the Nottingham and the Seattle) را در خود جای داده بود. با این حال مشهورترین واحد در این ساختمان سالنی بود که در طبقه همکف قرار داشت با نام اسپاید کلیز (Spider Kelly’s).

مطلب پیشنهادی: راز های طراحی داخلی از زبان طراحان

 طراحی دکوراسیون اداری

سالنی محبوب در میان دریانوردان بدنام و مشهور به «بدترین نوشگاه جهان». خوشبختانه بعد از بیش از یکصد سال این ساختمان تاریخی که در منطقه ای قرار دارد که امروز آن را با نام میدان جکسون می نامیم، مورد بازسازی و طراحی دکوراسیون مجدد قرار گرفته تا تبدیل به خانه ای نوین و نمادین برای شرکت گرومارکتینگ شود.

 طراحی داخلی فضای کار

در سال ۲۰۱۲ زوجی که پیشتر از آن ها صحبت کردیم تصمیم گرفتند تا میدان جکسون را به عنوان خانه نوین شرکت خود انتخاب کنند. ۲۵ اکتبر سال ۲۰۱۳ روز رسمی اسباب کشی آن ها بود و آن ها جزئیات باقی مانده را در آوریل ۲۰۱۴ به اتمام رساندند.

مطلب پیشنهادی: طراحی داخلی هوشمند فضای اداری

 طراحی داخلی اداری

این زوج فضای خام و ناتمامی که در ساختمان وجود داشت و اندازه بزرگ آن را در دست گرفته و آن را تبدیل به فضای کاری زنانه، الهام گرفته از طراحی پارسی و رنگارنگ کردند که شرکتشان می توانست در آن توسعه یافته و به شکوفایی برسد.

مطلب پیشنهادی: طراحی داخلی و نورپردازی منحصربه فرد شرکت فیلیپس

 طراحی داخلی

همه جنبه های طراحی در این ساختمان بازتابی از اهداف و فرهنگ شرکت است. از بخش پذیرش گرفته که یک فضای نشیمن رسمی، آنتیک و با دیوارهای گچ کاری شده دارد تا اتاق های کنفرانس تماما شیشه ای با میزهای بزرگ و صندلی های چرم سفید در همه و همه زیبایی شناسی التقاطی این طراحی به چشم می خورد. آنها می خواستند راهی منحصر به فرد برای برقراری ارتباط های کاری بیابند.

 دکوراسیون فضای اداری

آشپزخانه شبیه کافه ای است با میزهای آنتیک کوچک و چهارپایه های پشت بار و در عین حال به دلیل استفاده از رنگ سبز مخصوص شرکت در روی بار و بالای کابینت ها حس و حالی مدرن دارد و به کارمندان احساس آرامش می دهد. احساسی که کارمندان همیشه لیاقت دریافت آن را دارند.

اداری

این دفتر دارای حس و حالی رنگارنگ و چند وجهی است که باعث می شود کارمندان همواره انگیزه کافی داشته و شاد باشند. فضایی که ایجاد شده بیانگر فرهنگ و طرز تفکر مدیران شرکت است و در آن فضاهای اشتراکی و نقاطی برای دور هم جمع شدن تعریف شده اند: نقاطی مثل «لانه»، «نشیمن» و «بیشه».

کارکنانی که در طبقات پایین تر حضور دارند در بخش هایی جدا از هم و در گروه هایی کار می کنند که معمولا شامل چهار میز می شود. هر یک از این بخش ها معمولا حال و هوا و ترکیب رنگی متفاوتی دارد.

مطلب پیشنهادی : طراحی یک دفترکار برای دو شرکت متفاوت

کارکنان اجرایی اما در دفاتری کار می کنند که با پارچه های سیاه و سفید و میزها و صندلی های آنتیک فرانسوی از هم جدا شده اند. این دفتر اداری حس و حالی رنگارنگ و پرانرژی دارد که این انرژی به کارمندان نیز منتقل شده و باعث شادی و کار رضایتمندانه آن ها می شود. فضای کار رنگی کمکی به جسم و ذهن کارکنان در فضای اداری خواهد بود.

 تلفیقی

به ما بگویید: نظرات و ایده های خود را در این باره در بخش مشاوره دکوراسیون با کاربران آکا ایران در میان بگذارید. شما می توانید سوالات خود درباره طراحی فضای داخلی اداری و دکوراسیون منزل را در قسمت مشاوره دکوراسیون آکا ایران با اهالی فن و کارشناسان در میان بگذارید.  

اگر مشغول ساخت خانه، طراحی دفتر کار و یا بازسازی و تغییر دکوراسیون آنها هستید یا به دنبال افراد حرفه ای برای انجام این کار می گردید به اهالی فن آکا ایران مراجعه کنید. در آنجا می توانید تصاویر مربوط به افراد یا شرکت های مختلف را ببینید و نمونه کارهای قبلی آنها را بررسی کنید.

مطالب بیشتر: طراحی محیطی آرام برای کودکان در دندانپزشکی

طراحی داخلی دفتر کوکاکولا در لندن

طراحی یک دفتر کار موفق فقط در ۶۵ متر!

طراحی داخلی شرکت گوگل و گردشی در طبیعت

تبلیغات
مرکز آموزش های تخصصی معماری
اتاق خوابی متفاوت برای فرزند شما!
<>
.

منبع : chidaneh.com