آکاایران: فنگ شویی اتاق خواب برای یک خواب راحت(۲)

فنگ شویی : فنگ شویی روشی است که به ما می آموزد چگونه تعادل و توازن را مهمان فضاهای داخلی منزل خود کنیم. یکی از این عناصری که می تواند در ایجاد تعادل در فضا به ما کمک کند رنگ های استفاده شده در فضا هستند. انتخاب رنگ مناسب هر فضا می تواند کیفیت کاربردی آن فضا را بالاتر ببرد. اصول فنگ شویی می تواند به ما کمک کند تا با استفاده درست از رنگ ها در فضاهای داخلی خانه خود به آرامشی به مراتب بهتر و بیشتر دست بیابیم. پس با آکا ایران همراه باشید تا با هم رنگ هایی را که باعث ایجاد تعادل در اتاق خواب برای یک خواب راحت می شوند را بررسی کنیم. 

آکاایران: فنگ شویی اتاق خواب برای یک خواب راحت(2)

از رنگ های داغ و پرحرارات برای ایجاد عشق و انرژی استفاده کنید.

داشتن عنصر معادل آتش در اتاق خواب باعث ایجاد انرژی های حمایت گر در فعالیت های شغلی شما می شود و به شما در دستیابی به دانش و شناخت کمک می کند. این عناصر هم چنین باعث ایجاد عشق و علاقه در زندگی و اتاق خواب شما می شوند. رنگ های آتشین و پرحررات در فنگ شویی عبارتند از:

  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • صورتی
  • زرد پررنگ

خانه ای پر انرژی با رنگ های کدو تنبل!

 فنگ شویی

برای ایجاد دوام و قدرت از رنگ های خاکی استفاده کنید.

یک عنصر قدرتمند خاکی در اتاق خواب باعث ایجاد دوام، قدرت، و امنیت در روابط شما با دیگران می شود. رنگ های خاکی فنگ شویی عبارتند از:

  • زرد روشن
  • بژ

مطالب پیشنهادی : ترکیب رنگ های سرد و گرم در دکوراسیون اتاق خواب

فنگ شویی آرامش را به اتاق خواب می آورد

 رنگ

برای ایجاد وضوح و دقت از رنگ های فلزی استفاده کنید.

عناصر فلزی فنگ شویی باعث ایجاد دقت، وضوح، هوشیاری، و کارآمدی در زندگی می شوند. حضور متعادل این عناصر زندگی شما را با انرژی های مثبت همراه می کند. رنگ های فلزی فنگ شویی عبارتند از:

  • خاکستری
  • سفید

مطالب پیشنهادی : خانه ای آرام از ترکیب خاکستری با دیگر رنگ ها

اهمیت رنگ سفید در طراحی دکوراسیون داخلی

 اصول فنگ شویی

برای ایجاد صلح و آرامش در اتاق خواب خود از رنگ های روشن استفاده کنید.

در پایان روز، مهم ترین مسئله این است که شما در اتاق خواب خود احساس آرامش کنید و به خوابی خوب فرو روید. وجود رنگ های روشن و ملایم در اتاق خواب باعث ایجاد آرامش ذهنی در شما می شود. این رنگ ها عبارتند از:

درکنار انتخاب مناسب رنگ ها عوامل دیگری نیز در ایجاد تعادل و توازن در اتاق خواب دخیل هستند. به طور مثال نورپردازی اتاق خواب ، استفاده از آثار هنری مثل تابلوهایی با مناظر آرامش بخش همه این ها در کنار هم باعث به وجود آمدن تعادل در اتاقخواب می شود، پس با آکا ایران همراه باشید تا با هم دیگر عوامل موثر در ایجاد تعادل در اتاق خواب را نیز بررسی کنیم.

اتاق خواب

به اتاق خواب خود به عنوان یک آبادی نگاه کنید.

اتاق خواب شما باید پناه گاه تان باشد. اتاق خواب شما باید فضایی باشد که شما را از استرس های روزانه، خواه کار، بچه، و سلامت شما یا خواه دوستان، دور کند. اتاق خواب نباید تبدیل به جایی شود که چیزهایی که جایی برای آن ها پیدا نکرده اید را در آن قرار دهید. برعکس، اتاق خواب باید یک آبادی در یک بیابان باشد، جایی که هر گاه نیاز به آرامش داشتید به آن پناه ببرید.

مطلب پیشنهادی : رنگی آرامش بخش برای اتاق خواب

از نورپردازی ملایم استفاده کنید.

برای داشتن بهترین عناصر فنگ شویی باید از نورهای روشن و زننده و یا نورهای سقفی بر فراز تخت خواب خود دوری کنید. در عوض، برای داشتن نورهایی ملایم از چراغ های روزمیزی با نور ملایم و یا نور طبیعی استفاده کنید. نورهای ملایم احساس آرامش بیش تری نسبت به نورهای تند در شما ایجاد می کنند.

مطلب پیشنهادی : یک اتاق خواب ایده آل!

از آثار هنری آرامش بخش در اتاق خواب خود استفاده کنید.

در اتاق خواب خود تصاویر آرامش بخشی از طبیعت یا مکان های دیگری که به شما آرامش می دهند نصب کنید. چند صحنه طبیعی، تصویری که به رویاهای شما نزدیک است، و یا تصویری که به شما آرامش ذهنی می دهد انتخاب کنید. تصاویری که در آن عناصر ناگوار وجود دارند را در اتاق خواب خود قرار ندهید. تصویر مورد علاقه خود را در میدان دید خود قرار دهید تا وقتی از خواب بیدار می شوید این تصویر اولین چیزی باشد که می بینید.

 فنگ شویی

فضایی متوازن ایجاد کنید.

سعی کنید در هر دو سمت اتاق خواب فضایی متعادل و مساوی ایجاد کنید. باید بتوانید در هر دو طرف اتاق و به یک اندازه راحت قدم بزنید. البته، یک وسیله ممکن است فضا را از حالت تعادل خارج کند، اما به طور کلی باید از قرار دادن همه وسایل در یک سمت اتاق خواب دوری کنید. نباید در مهم ترین فضای خانه عدم تعادل وجود داشته باشد.

مطالب بیشتر: گل های بهاری در طراحی دکوراسیون داخلی منزل

نورپردازی نمای بیرونی برای یک خوشامد گویی نورانی

تبلیغات
معماری را حرفه ای بیاموزید!
نگاه حرفه ای به دکوراسیون داخلی!
<>
.

منبع : chidaneh.com