آکاایران: کیتی پری در خانه ویلایی رویایی اش

چهره ها: کیتی پری خواننده پر طرفدار هالیوودی است. او و همسرش این ویلای دلپذیر را در سال ۲۰۱۱ خریداری کردند و بازسازی و باز طراحی آن تا سال ۲۰۱۳ به طول انجامید. این قلعه دلپذیر در سال ۱۹۲۱ و به سبک مدیترانه ای در زمینی به مساحت ۳۰۰۰ متر مربع ساخته شده است.

آکاایران: کیتی پری در خانه ویلایی رویایی اش

طراحی دکوراسیون نوین این ویلا بر اساس سبک اسپانیایی - مدیترانه ای انجام شده است. فضای خانه بسیار گرم، صمیمی و لذت بخش است. با آکا ایران همراه شوید تا گشتی در قلعه زیبای کیتی پری بزنیم.

کیتی پری

پاگرد فضای ورودی با سقف دهای بلند طاقی شکل و راه پله های طولانی اش بیشتر شبیه یک قلعه است. یکی از ویژگی های برجسته سبک اسپانیایی  استفاده از آهن ورزیده در خانه است. این سرسرای بزرگ یک لوستر، چراغ های دیواری، و نرده های پله به سبک اسپانیایی را در خود جای داده است.

در سبک اسپانیایی  قوس ها در همه جا دیده می شوند؛ از راهروها، درها، و پنجره ها و سقف ها گرفته تا تورفتگی ها و طاقچه ها.فضای پذیرایی ویلای کیتی پری با سقف های چوب کاری شده اش آکنده از وسایل با پارچه های سنگین و چوب های تراش خورده به رنگ قهوه ای تیره است.

 چهره ها

اتاق های غذاخوری از جذاب ترین فضاهای این خانه ویلایی هستند. در اتاق غذاخوری خانوادگی نقاشی های تزئینی زیبای سقف و لوستر سرخابی رنگی که مانند گلی از سقف آویزان شده بسیار چشم گیر است. استفاده از فرش ایرانی در کنار چنین طراحی سقف زیبایی تعادل را در فضا بر قرار می کند.

کیتی پری در خانه ویلایی رویایی اش فضاهای مسکونی

در اتاق غذاخوری مهمان نیز طراحی سقف بیش از هر المان دیگری جلب توجه می کند. طراحی غنی از رنگ دیوارها و پهن کردن فرش با نقوش ایرانی در کف فضایی گرم و با اعتماد به نفس را پدید آورده.

کیتی پری

شومینه اندود کاری شده در قلب فضای نشیمن با دیوار ها ، کف و سقف غنی از متریال سنگین قرار گرفته. این فضای نشیمن حتی اگر هیچ وسیله ای در آن قرار داده نشود خالی به نظر نمی رسد.

چوب های تیره و نقاشی های دیواری  سبک اسپانیایی راه خود را به این سرویس بهداشتی بزرگ نیز بازکرده اند.

آشپزخانه فضایی ساده، گرم و صمیمی است و کابینت ها از چوب تیره ساخته شده اندو یک جزیره بزرگ در وسط آن تعبیه شده است. یک ست  مبلمان راحتی نیز در گوشه آشپزخانه قرار گرفته است.

 چهره ها

استخر ویلا اگر چه کوچک است ولی مانند برکه طبیعی دنجی در کنار صخره های رودخانه می ماند و آب تنی در آن تجربه ای متفاوت است .

مطالب بیشتر: ماهی ها به کمک دکوراسیون می آیند!
حوض ماهی، میراثی از خانه پدری!
حوض، قلب معماری سنتی ایران

تبلیغات
نگاه حرفه ای به دکوراسیون داخلی!
مرکز آموزش های تخصصی معماری
<>
.

منبع : chidaneh.com