آکاایران: طراحی دیوار نورگیر و پاسیو با ایده های نو

بالکن ، پاسیو ، حیاط خلوت : توجه به طراحی دکوراسیون فضاهای نورگیر، پاسیو و فضاهای نیمه باز و برقراری ارتباط میان آنها با طراحی دکوراسیون دیگر فضاهای خانه از اهمییت زیادی برخوردار است. انتخاب مواد و مصالح  مصرفی و دقت به قابلیت ها و محدودیت های این فضاها از نکاتی است که باید به آنها دقت شود. با آکا ایران همراه شوید و با ایده های جدیدی برای دلپذیر سازی دیوارهای نورگیر و پاسیو خانه خود بیابید.

استفاده از پنل های چوبی در دیوار پاسیو

آکاایران: طراحی دیوار نورگیر و پاسیو با ایده های نو

بالکن، پاسیو، حیاط خلوت

این نوع پنل های چوبی در فضاهای نیمه باز نیز می تواند با قرار گرفتن در کنار گیاهان بر زیبایی آن فضا بیافزاید.

استفاده از پنل های چوبی مشبک در دیوار

زندگی در خانه های آپارتمانی، باعث دوری ما از گیاهان و فضاهای طبیعی شده است. پنل های چوبی مشبک با طرح های دلپذیر باعث تقویت این حس در خانه می شود. شما می توانید با استفاده از گیاهان آپارتمانی در کنار آنها این حس را بیشتر کنید.

طرح و نقش هایی از جنس گل رس

متناسب با طراحی فضای پاسیو و در کنار دیوار های پوشیده از گیاهان شما می توانید قسمت هایی از دیوار را با طرح و نقش های ساخته شده از گل رس بپوشانید. انتخاب این طرح و نقش های مجسمه مانند بستگی به سلیقه شخصی شما دارد.

دیوار پوش فلزی

طراحی دیوار نورگیر و پاسیو با ایده های نو بالکن، پاسیو و حیاط خلوت

خانه های طراحی شده به سبک مدرن و معاصر با توجه به ویژگی هایی که دارند اجازه این را می دهد که بتوان در آنها از دیوارپوش های فلزی استفاده کرد. انعطاف پذیری فلز امکان طراحی سطوحی مواج را ایجاد می کنند.

نصب دیوار سبز و گلدان های دیواری

 پاسیو

اگر دیواری دارید که از پوشش آن راضی هستید و فکر می کنید نیاز به کمی تنوع دارد می توانید با نصب گلدان های کوچک دیواری به ظاهر آن تنوع ببخشید.

مطلب پیشنهادی : با گلدان های رنگارنگ بالکن کوچکتان را دلپذیر کنید

 نورگیر

نصب دیوارهای سبز نیز می تواند گزینه مناسبی باشد. این نوع پوشش ها ظاهری خاص و دلپذیر به فضا می بخشد.

نصب گلدان های طبقاتی برای تفکیک فضایی در پاسیو

 طراحی پاسیو

اگر به دنبال جدا کردن فضایی کوچک در پاسیو هستید نیازی نیست که حتما از دیوار استفاده کنید می توانید از گلدان های طبقاتی استفاده کنید که با وجود فاصله بین طبقات در عین جداسازی، ارتباط دو فضا را با هم حفظ می کند.

شکاف در دیوار

 طراحی فضای پاسیو

با ایجاد شکاف در دیوار به روی فضای سبز خانه کوچکتان می توانید علاوه بر اینکه از فضای سبز آن لذت می برید کاری کنید که آن فضا بزرگتر به نظر برسد.

مطلب پیشنهادی : ۲۵ پلان باز برای بزرگ شدن آپارتمان های کوچک!

فرورفتگی های درون دیوار

 طراحی دیوار

با ایجاد فرورفتگی در دیوار های فضاهایی مثل ایوان یا حتی پاسیو می توانید جای مناسبی برای قرار دان گلدان ها بسازید. با تغییر جنس پوشش این فرورفتگی ها می توانید توجه دید هر ناظر را به آنها جلب کنید.

دیوار پوش سنگی

بالکن، پاسیو، حیاط خلوت

در کنار راه پله هایی که از نورگیر های سقفی بهره می برند توجه به دیوارهای تقریبا نورگیر ها مهم است. دیوار پوش سنگی با رنگ سفید به نور دریافتی از نورگیر ها جلوه می دهد. و با وجود فرو رفتگی و برآمدگی های طبیعی خود سایه های زیبایی را می آفرینند.

نصب تابلو های هنری

تابلوهای هنری با ابعاد مناسب می تواند دید را به سوی نورگیرهای سقفی هدایت کند. نور زیبایی که از سقف وارد خانه می شود جلوه خاصی نیز به فضا می دهد. این تابلو ها اگر به صورت عمودی نصب شوند به این موضوع کمک بیشتری خواهند کرد.

دیوار سبز چشم پله

باکس پله هایی که از نورگیری مناسب بهره می برند، اجازه می دهند که پرورش گیاه در آن فضا امکانپذیر باشد. با نصب یک توری به سقف راه پله و گذر آن از چشم پله، لذت دیدن گیاهان رونده را به خانه بیاورید.

مطالب مرتبط: تن پوش ایده آل برای کف تراس

پاسیو ها ی جذاب با طراحی مینیمالستی!

۱۰راه برای لذت بردن از فضای بیرونی خانه

بالکن فسقلی خانه تان را دلپذیر کنید

تبلیغات
دانستن حق شماست
اتاق خوابی متفاوت برای فرزند شما!
<>
.

منبع : chidaneh.com