آکاایران: بازسازی خانه ای پر نقش و نگار

بازسازی : وقتی آشر و جسیکا ریشتر برای اولین به خانه خود در  کالیفرنیا نقل مکان کردند ، سعی کردند تمام وجوه و ابعاد خانه و نکاتی که باید برطرف می شد را مدنظر قرار دهند. چمن های حیاط بسیار بلند شده بودند و طرح کف خانه بسیار نامناسب بود و تمام طراحی داخل خانه نیاز به بازسازی و تجدیدنظر اساسی داشت. خوشبختانه  مسائل مهم تر و عمیق تر خانه مانند فوندانسیون، تجهیزات الکتریکی، لوله کشی و غیره نیاز به بازسازی نداشتند. آشر می گوید: «ما واقعا عاشق معماری خانه های ییلاقی کالیفرنیا بودیم و هیچ ترسی از این نداشتیم که خانه ای بخریم که نیاز به بازسازی داشته باشد.» خانواده ریشتر صاحب یک کمپانی طراحی داخلی و مبلمان به نام ویگو هوم هستند و این خانه برای آن ها فرصتی برای پیاده سازی ایده های طراحی بوده و از مهارت شان برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه بهره ببرند. وقتی کارفرما داشته باشیم و برای مشتری کار انجام می دهی نمی توانی آزادانه به طراحی و پیاده کردن ایده های خود بپردازی، اما خانواده ریشتر در خانه خودشان می توانستند آزادانه از رنگ و الگو و بافت مورد علاقه شان بهره ببرند. طرحی که آن ها برای خانه شان برگزیدند طرح «منتخبی از وسایل مدرن با استایل وینتج اسپلش» بود. با آکا ایران همراه باشید تا با هم مراحل بازسازی این خانه را بررسی کنیم.

در یک نگاه

مکان: سانتا مونیکا، کالیفرنیا

اندازه: ۲۹۰ متر مربع، دارای ۲ اتاق خواب و ۲ سرویس بهداشتی.

آکاایران: بازسازی خانه ای پر نقش و نگار

بزرگ ترین بخش خانه، اتاق نشیمن با مساحت ۱۵۰ متر مربع است. آشر می گوید: «برای این که خانه بزرگ تر دیده و احساس شود ما از مبلمانی استفاده کردیم تا فضای بیشتری را برای جاسازی وسایل برای ما فراهم کند و فضای زیرین مبلمان خالی باشد.» ریشترها برای تاثیرگذاری بیشتر بر ذهن بیننده برای وسیع تر نشان دادن فضای داخلی خانه از صندلی های شفاف کارتل لویی گوست استفاده کردند و از یک میز قهوه خوری که پایینشان خالی بود و از مغازه خودشان آورده بودند استفاده کردند.به غیر از لایه گچ جدیدی که مجبور بودند روی دیوار بکشند تقریبا مابقی تغییرات اتاق نشیمن تغییرات تزئینی و دکوری بودند. از عناصر طراحی به سبک وینتج استفاده از کاغذ دیواری سی گرس (کاغذ دیواری با بافت علف دریایی)، یک لوستر اسپوتنیک و یک صندلی آویز حصیربافی که معرف استایل ریتو گروی groovy retro style است، بهره برده شده است.

مطلب پیشنهادی : مبلمان چند کاره برای استفاده بهینه از فضا

۱۰ راز برای منظم نگه داشتن اتاق نشیمن

کاغذ دیواری ، جلوه ای مدرن در خانه شما 

 ترفندهای دکوراسیون

میز و کمد تلویزیون خانه ریشتر با توجه به فضای داخلی اتاق نشیمن این خانه طراحی شده است. آشر می گوید: «این میز دارای پنل های قابل تعویض مانند کشوها و یا ۲ عدد قفسه متحرک است، این میز دارای فیوزهای خودکار است و برای جا دادن کلیه وسایل مربوطه فضای کافی دارد.» او با نصب تلویزیون به دیوار فضای بیشتری را ایجاد نموده است و این عمل باعث می شود که سطح بالایی میز خالی باشد و بتوان برای قرار دادن لوازم جانبی مربوط به وسایل صوتی و تصویری خانه از آن استفاده کرد.

مطلب پیشنهادی : ترفند های دکوراسیون برای دیوار پشت تلویزیون

بازسازی خانه ای پر نقش و نگار بازسازی فضاهای داخلی

آینه های کار شده در کناره میز تصویر بنی را نشان می دهد که به نظر می رسد از الگوها و طرح های شاد داخل اتاق نشیمن لذت می برد. آشر شرح می دهد که: «ما سعی کرده ایم از عناصر آیینه و لامپ های شیشه ای با نور طبیعی برای منعکس کردن نور در فضاهای گوشه و کنار خانه و ایجاد حس امنیت و وضوح استفاده کنیم.»
 

 مدرن

آشر می افزاید: «مشتریان اغلب از ترکیب رنگ ها و بافت ها ترس دارند و در نتیجه ماحصل طراحی داخلی شان یک چیز فاقد رنگ و بی زرق و برق می شود. هم چنین با استفاده بیشتر از آیتم های طبیعی ما می توانیم لایه های از رنگ را ایجاد کنیم که مطابق با اشیای تزئینی و وسایل داخل خانه باشد.»  

مطلب پیشنهادی : ترکیب رنگ های امروزی در دکوراسیون داخلی

 فضاهای داخلی
 

آشپزخانه گران ترین و اولین بخش پروژه خانه ریشتر بوده است. خانواده ریشتر تقریبا همه چیز را تغییر دادند و تعویض کردند. کف پوش آشپزخانه را تعویض کردند و از چوب سخت برای کف آن استفاده نمودند و از کابینت های سفید و براق و تجهیزات استیل براق استفاده کردند. اما برای افزودن رنگ به محیط آشپزخانه آن ها از کاشی های کوچک سبز رنگ به همراه صندلی های نارنجی روشن استفاده کردند. هم چنین یک لامپ آویز با طناب سبز رنگ استفاده کردند.آن ها سعی کردند فضای آشپزخانه را روشن و پرنو نگه دارند و برای این منظور از چاپ تخته سیاه مانند استفاده کردند و یک سبد میوه آکاپولکو که به عنوان چشم روشنی خانه نوین دریافت نموده بودند را در آشپزخانه گذاشتند.

مطلب پیشنهادی : کف پوشی چرمی برای فضاهای لوکس

خانه ای پر انرژی با رنگ های کدو تنبل!

۸ ترکیب رنگی سرزنده برای اتاق خواب

۱۰ قدم برای داشتن آشپزخانه ای مرتب و منظم

 طراحی داخلی

بعد از سر و کله زدن زیاد برای طراحی آشپزخانه، زوج خانوده ریشتر به سراغ سرویس های بهداشتی رفتند که گرچه کاربرد خود را داشت، اما بسیار تنگ و از مد افتاد بود. آن ها با استفاده از رنگ های روشن و استفاده از سفال های صیقلی و استفاده از یک جداکننده شیشه ای شفاف باعث شدند که این فضا بسیار بزرگ تر به نظر برسد.با الهام از سبک کلاسیک دهه ۱۹۲۰، صاحب خانه ها از کاشی های مرمرین شش ضلعی کارارا برای کف پوش استفاده کردند. برای دسترسی بیشتر به فضا از شیشه سبز رنگ شفاف برای جدا کردن فضای وان و دوش استفاده کردند.

مطلب پیشنهادی : سرویس بهداشتی شیک با چند تغییر ساده

طراحی دکوراسیون لوکس با ویژگی های سبک کلاسیک

 رنگ

برای ایجاد حس باز بودن و گستردگی، ریشتر از کمدی برای سرویس بهداشتی استفاده کرده اند که از زمین فاصله دارد. آشر می گوید: «ما از ونیتی بث روم (کمدی که به دیوار وصل می شود و از سطح زمین فاصله دارد) با چوب بلوط خاکستری استفاده کردیم، زیرا که آن رنگ آن در تناسب با سایر اجزا بود.»  
 

 خانه

این زوج همین سبک طراحی سرویس بهداشتی را برای سرویس بهداشتی مهمان نیز به کار گرفتند.
 

بازسازی

در حالی که بیشتر عناصر و وسایل به کار گرفته شد در سرویس بهداشتی مانند سرویس بهداشتی مهمان بود، اما در سرویس بهداشتی اتاق مهمان یک تصویر طاووس قرار داده شده بود که از لحاظ رنگ تنوع بیشتری به فضا می بخشید. آشر می گوید: « برای افزودن مفهوم رنگ به محیط می توان از حوله های رنگی، صابون رنگی یا عناصر تزئینی (در اینجا یک گلدان) استفاده نمود. اضافه کردن عناصر زنده مانند گل و گلدان به محیط باعث ایجاد حس آرامش می شود و فضا را جذاب تر و طراحی را گیراتر می کند.»
 

آشر می گوید: «اتاق خواب خصوصی ترین بخش خانه است؛ شخص باید در این فضا احساس عاطفی، امنیت، آرامش، شادابی و تجدید قوا را داشته باشد.» برای ایجاد حس آرامش ریشترها از تخت خواب و روی تختی طوسی رنگ و کاغذ دیواری نقره ای رنگ متالیک استفاده کردند.برای یکی از پنجره ها آن ها از یک پرده دراپه کتان ساده به همراه پنل های با الگوهای مشبک و پارچه حریری استفاده کردند تا ضمن ایجاد یک طیف نوری یک احساس لطیف را نیز ایجاد کنند. حالا نوبت اضافه کردن رنگ به اتاق بود؛ آن ها از کوسن های زرد رنگ و برخی عناصر تزئینی رنگی متناسب با محیط مانند آباژورهای طلایی رنگ با طرح های زرد و پایه آب رنگ شفاف استفاده کردند.

مطلب پیشنهادی : طراحی دکوراسیون لوکس با ویژگی های سبک کلاسیک

۱۰دلیل برای دوست داشتن صورتی و خاکستری

پرده در دکوراسیون داخلی  

یک کاغذ دیواری کلاسیک فلورانسی نیز برای دیوارها درنظر گرفته شد. آشر می گوید: «ما الگوی کاغذ دیواری  را در اتاق کوچک مهمان نیز به کار گرفتیم، به طوری که در فضا قابل استفاده و تحمل پذیر باشد و با کلیت فضا جور دربیاید.»  کاناپه ای به سبک قرون وسطی از ویگو هوم تهیه شد که از این کاناپه می توان به عنوان تخت خواب هم استفاده کرد. این زوج از بازار دست دوم فروشی یک میز ۶ ضلعی با سطح آیینه ای خریداری کردند و در جلوی این کاناپه قرا دادند. آشر می گوید: «این میز فضای چندانی را اشغال نمی کند اما از آن می توان استفاده زیادی کرد و هم چنین به عنوان یک وسیله تزئینی از آن بهره برد.»
 

 ترفندهای دکوراسیون

آشر می افزاید: «ما دوست داریم از ترکیب رنگ ها، بافت ها و طرح ها در طراحی فضای داخلی خانه استفاده کنیم. ما بالش ها را به صورت قرینه استفاده کردیم و گاهی احساس می کنیم چشم ما قرینه و جفت بودن اشیاء را ترجیح می دهد.»

نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت بحث و گفتگو با آکا ایران در میان بگذارید ، هم چنین اهالی فن آکا ایران آماده هستند تا به شما در بازسازی خانه تان کمک کنند.

تبلیغات
کیفیت بالا،قیمت مناسب!
نگاه حرفه ای به دکوراسیون داخلی!
<>
.

منبع : chidaneh.com