آکاایران: ۱۵ اتاق کودک با دست سازه های ساده و رنگی

اتاق کودک: آیا دنبال یک جایگزین برای شخصیت های کارتونی در اتاق کودکان می گردید؟ راه های زیادی وجود دارد تا فاقد اینکه پول زیادی خرج کنید با بودجه اندک فضایی شخصی و شاد در اتاق کودک ایجاد کنید، فقط کافی است از خلاقیت کودکانتان برای دکوراسیون اتاقشان استفاده کنید.

۱. یک خیمه سرخ پوستی داخل اتاق کودک به عنوان یک اتاق بازی بسازید. این خیمه سرخ پوستی را با چند کوسن رنگارنگ تبدیل به جایی گرم و نرم برای بازی و کتاب خواندن کنید.

۲. درب اتاق کودک را تبدیل به یک تخته سیاه کنید. روش ساخت رنگ تخته سیاه را در مطالب قبلی برایتان را توضیح دادیم. درب اتاق کودک را با رنگ تخته سیاه رنگ کنید و اجازه دهید کودک روی در و دیوار اتاقش با آسودگی نقاشی بکشد.

۳. نیمی از دیوار را به صورت نا منظم رنگ کنید. رنگ نیمه پایین را با نظر کودکان انتخاب کنید و رنگ نیمه بالا را با سقف هماهنگ کنید.
پیشنهاد آکا ایران: گالری عکس های اتاق کودک

 ترفندهای دکوراسیون

۴. پایه های تخت کودکتان را بلند تر در نظر بگیرید و در فضای خالی زیر تخت یک خانه بازی کوچک برایش درست کنید. یک پارچه ساده را مانند یک پرده بدوزید و برایش چند جیب برای کتاب ها و در و پنجره در نظر بگیرید تا کودکتان به سادگی یک اتاق منحصر به فرد و هیجان انگیز داشته باشد.
 

 دکوراسیون اتاق خواب

۵.دیوار اتاق دخترتان را تبدیل یک آشپزخانه کوچولو کنید. یک نقاشی ساده روی دیوار بکشید و چند شلف و باکس کوچک به دیوار بکشید و داخل آنها را از خوراکی ها مورد علاقه کودکان و اسباب بازی پر کنید.

از کابینت های قدیمی آشپزخانه نیز با چند تغییر کوچک می توانید به عنوان کمدی جالب در گوشه اتاق کوکتان استفاده کنید.
 

15 اتاق کودک با دست سازه های ساده و رنگی اتاق کودک

۶. از یک چمدان قدیمی در زیر تخت یا گوشه اتاق استفاده کنید تا کودک یا نوجوانتان اسباب بازی ها یا وسایل شخصی خود را داخل آن نگه دارد. 

۷. اگر دیوار اتاق کودک ساده است می توانید آب نبات رنگی را در یک تلق شفاف بریزید و به دیوار اتاق کودک بچسبانید و از رنگ ها آب نبات ها در وسایل اتاق استفاده کنید، تا اتاق کودک حال و هوایی مثل شکلات فروشی ها پیدا کند.
 

 کودک

۸. جای سیب زمینی پیاز را با یک رنگ دلپذیر رنگ آمیزی کنید و لوازم نقاشی و کار دستی کودک را داخل طبقات آن قرار دهید.
 

 دکوراسیون اتاق کودک

۹. از یک مبل دو نفره کوچک در اتاق کودک استفاده کنید. کودک شما این مبل را برای مطالعه، استراحت و دور هم جمع شدن های دوستانه می تواند استفاده کند.
 

اتاق کودک

۱۰. اگر به دنبال یک راه آسان برای آویزان کردن چیزهای مختلف به دیوار هستید از پنل های دیواری سوراخ دار استفاده کنید. آنها را به دیوار متصل کنید و چیزهای مختلف را از آنها آویزان کنید.
 

۱۱. یک نمایشگاه از آثار هنری فرزندتان در اتاقش درست کنید. چند طناب را به دو طرف یک دیوار اتاق کودک متصل کنید و نقاشی های کودکتان را با گیره به آن آویزان کنید.
 

۱۲. یک کتابخانه به شکل خانه برای اتاق کودک خود بسازید.
 

 خودتان بسازید

۱۳. با پارچه های اضافی تاج تخت کودک را روکش کنید و چند کوسن دلپذیر برای روی تخت بدوزید. می توانید یکی از کوسن ها را به شکل شخصیت کارتونی مورد علاقه کودکتان بدوزید.
مطلب پیشنهادی: کوسن های کوچک، تغییرات بزرگ در دکوراسیون داخلی!

 

 ترفندهای دکوراسیون

۱۴. اگر دنبال یک تغییر بزرگ هستید می توانید ایده فوقالعاده تخت، سرسره و اتاق بازی در عکس بالا را به یک نجار حرفه ای از اهالی فن سفارش دهید تا متناسب با اتاق کودکتان برایتان بسازد.
 

 دکوراسیون اتاق خواب

۱۵. یک کمد یا کتابخانه برای همه کودکان در هر سنی لازم است. کتابخانه عکس بالا یکی از ساده ترین، ارزان ترین و البته زیباترین کتابخانه هایی است که می توانید برای اتاق کودکتان تهیه کنید. چارچوب آن ساده است و اگر آن را به یکی از از اهالی فن سفارش دهید می تواند با mdf در کوتاهترین زمان آن را برای شما بسازد و سپس نوبت شماست که چند سبد چوبی برای داخل مربع ها تهیه کنید و به عنوان کشو از آنها استفاده کنید. می توانید سبد ها را مانند تصویر بالا در یک ردیف یا به طور نا منظم و یک در میان بچینید. وسایل دکوری و اسباب بازی های کودک را نیز روی آن قرار دهید.

یکی مهم ترین ویژگی های تصویر بالا این است که تمام وسایل کودک در افق دید او طراحی شده و به راحتی برای او قابل استفاده است. همواره هنگام طراحی اتاق کودک به این نکته توجه کنید که شما در حال طراحی اتاقی برای او با نیاز ها و علایق خاص خودش و ابعاد و اندازه های کوچکش هستید .

سوالات خود را در مورد طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک در قسمت بحث و گفتگو آکا ایران مطرح کنید تا اهالی فن و علاقه مندان به طراحی دکوراسیون به شما پاسخ دهند.

مطالب بیشتر: تغییر دکوراسیون ، احساسی نو در خانه ؛ به استقبال نوروز

خانه تکانی با برنامه ریزی درست ؛ به استقبال نوروز

تبلیغات
تجربه یک خواب رویایی!
معماری را حرفه ای بیاموزید!
<>
.

منبع : chidaneh.com