آکاایران: سبک های دکوراسیون داخلی ؛ سبک انتقالی

سبک انتقالی : ترکیبی از مبلمان، سطوح، مواد و مصالح، و پارچه های سنتی و مدرن و دارای طراحی ماندگار و کلاسیک است. خطوط مبلمان ساده اما پیچیده اند و در آن ها بیش تر از خطوط صاف و در مواردی از خطوط نرم استفاده می شود. پارچه ها به گوناگونی طرح های گرافیکی هستند و در کاناپه های پرتزئین با روکش های بافت دار و چارچوب های چوبی مورد استفاده قرار می گیرند.با آکا ایران همراه باشید تا در کنار هم جزئیات بیشتری را از سبک انتقالی بشناسیم. 
 

رنگ : پالت رنگی سبک انتقالی برای ایجاد فضایی ساده و روشن فاقد رنگ است. قهوه ای تیره به ترکیب رنگ های خنثی مانند خاکستری، قهوه ای روشن، و وانیلی عمق می بخشد.

مطالب پیشنهادی : تاثیر رنگ آشپزخانه در روحیات شما

زیبایی چشم نواز با رنگ های متضاد
 

 پرده و لوازم پارچه ای

وسایل تزئینی : در سبک انتقالی در انتخاب وسایل تزئینی رویکردی دقیق و مینیمالیستی وجود دارد؛ برای مثال یک گلدان سفالی بر روی طاقچه پنجره قرار می گیرد، عکس هایی با زمینه سفید و قاب های سیاه یا نقره ای بر روی دیوار نصب می شوند، و یا یک سینی چوبی محلی برای قرارگیری یک شمعدان نقره ای مهیا می کند. چنین ترکیب هایی کنتراست فوق العاده زیبایی با مبلمان به وجود می آورند.

مطالب پیشنهادی : ساخت وسایل دکوری دلپذیر با روزنامه های قدیمی

 

 مبلمان

 

پارچه : عدم وجود رنگ فضای خوبی برای پارچه هایی نظیر پارچه های مخملی زیتونی در یک کاناپه و یا یک پارچه کتان سفید و لطیف در یک صندلی به وجود می آورد. گزینه های مناسب دیگر در سبک انتقالی چرم های نرم، پارچه های بافت دار، و پارچه های جیر هستند.

مطالب پیشنهادی : ترکیب جالب از بافت های مختلف در دکوراسیون منزل

انتخاب مناسب ترین پارچه برای رومبلی و پرده در نشیمن
 

 ترکیب رنگی

مبلمان : از خطوط منحنی و صاف در سبک انتقالی استفاده می شود. چنین ترکیبی هم سلیقه مردانه و هم سلیقه زنانه را راضی نگه می دارد. اندازه مبلمان در این سبک نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک است. عدم وجود تزئینات زیاد و طراحی برجسته تمرکز را بر روی مهارت در طراحی نگه می دارد.

مطلب پیشنهادی : چه نوع مبلمانی بخریم؟

به ما بگویید سبک مورد علاقه شما چیست؟ نظرات خود را با ما در قسمت بحث و گفتگو در میان بگذارید.

تبلیغات
الان چی می چسبه !
هنری ماندگار از جنس چوب
<>
.

منبع : chidaneh.com