آکاایران: جاذبه های گردشگری ترکیه ، اقامتگاهی در غار

آکاایران: جاذبه های گردشگری ترکیه ، اقامتگاهی در غار

در قلب کاپادوکیه در اورته حصار، خانه ای در غار با ۸۰ متر مربع مساحت و یک تراس که رو به منظره این روستا است، می تواند گزینه مناسبی برای گذراندن تعطیلاتی سرشار از آرامش و لذت باشد ! با آکا ایران همراه شوید تا با بخش های مختلف این خانه آشنا شوید. شاید شما هم بخواهید تعطیلات خود را در یک غار دلپذیر بگذرانید.

 گردشگری

 

کاپادوکیه یا کاپادوسیه در پارسی باستان به معنای «سرزمین اسب های دلپذیر» نام سرزمین باستانی پهناوری در آسیای کوچک یا ترکیه کنونی است. کاپادوکیه جزء سه روستای صخره ای جهان محصوب می شود. که دو روستای دیگر کندوان در ایران و داکوتا در آمریکا می باشند. نام کاپادوکیه پس از روزگار باستان در زمان چیرگی مسیحیت بر این بخش پایدار ماند و امروزه هم در زمینه گردشگری بدین بخش تاریخی کاپادوکیه گفته می شود.

مطالب پیشنهادی: چند روزی در دل کوه با هتل صخره ای کندوان
 

جاذبه های گردشگری ترکیه ، اقامتگاهی در غار هتل ها و اقامتگاه ها

 خانه ها در این روستا دارای دو اتاق بوده و ساکنان از سقف به وسیله نردبانهایی چوبی به داخل خانه می روند و درب ورود به خانه ها در سقف قرار دارد. ساکنان کاپادوکیه در آن زمان نسبت به مردم اطراف خود زندگی پیشرفته تری داشته اند به طوری که در هر خانه ای سنگهای آسیاب، اجاق ها و سبدهای حصیری به چشم می خورد.
 

 کاپادوکیه

اورته حصار یک روستای بسیار زیباست که می توانید در آن چند روز زندگی اجتماعی با روستاییان را تجربه کنید. خانه های قدیمی، دره بسیار دلپذیر، ۲ قلعه بزرگ، کبوتر ها ، موزه ها، مغازه های محلی و بازارها همه می توانند خاطرات خوبی را برایتان به جا بگذارد.
 

 هتل و اقامتگاه

دکوراسیون داخلی این خانه که در اورته حصار قرار دارد، برای اسکان مسافران به زیبایی طراحی و اجرا شده است. وجود نشیمن، آشپزخانه کاملا مجهز، حمام، اتاق خواب و تراسی رو به منظره زیبای روستا، این خانه را برای اقامت زوج های جوان و خانواده ها آماده کرده است.

 سفر با معماری

سکونت در یک غار و داشتن همه امکانات رفاهی می تواند تجربه ای متفاوت و لذت بخش باشد. استفاده از رنگ های گرم و توجه به تزئینات، فرهنگ و سنت مردم ترکیه در کنار داشتن امکانات رفاهی مدرن از جذابیت های این خانه محسوب می شود. شما در این خانه امکان دسترسی به اینترنت به صورت wifi را خواهید داشت.
 

 روستای صخره ای

در اتاق خواب یک تخت خواب دونفره بزرگ و در نشیمن یک کاناپه تخت خواب شوی خاص (که می توان با یک پرده آن را از فضا جدا کرد) وجود دارد. البته خانواده های شلوغ و یا گروه هایی که ممکن است بخواهند در کنار هم در این خانه اقامت دارا باشند می توانند با باز کردن نیمکتی که در سالن وجود دارد تختی برای گذراندن شب دارا باشند. این خانه می تواند در هر شب پذیرای حداکثر ۶ نفر باشد.
 

 ترکیه

 اورته حصار

در تراس این خانه شما می توانید به تماشای طلوع آفتاب بنشینید و منظره کوه بزرگ ارجیس را به خوبی ببینید. چشم انداز طبیعی و چهره خاص روستای کاپادوکیه می تواند لذت صرف صبحانه و شام در تراس را برای شما بیشتر بکند.
 

اقامتگاه

در این خانه، طراح داخلی از فرورفتگی های طبیعی درون غار استفاده کرده و با نورپردازی، مبلمان ، کوسن و مخته هایی که گاهی رنگ و طرح آن نشانی از سبک عثمانی دارد، حال و هوای آرامش بخش و دلپذیری را ایجاد کرده است.
 

بافت کلی دیوار ها و سقف این خانه به شکل طبیعی، ظاهری را که غاز با گذشت زمان به خود گرفته حفظ کرده است، اما در بعضی قسمت ها طاق و قوس هایی ساخته دست انسان، بر زیبایی این افزوده است.
 

نورگیری طبیعی با استفاده از پنجره هایی که در بعضی از فضاها نیز با طاق و قوس ها مزین شده است تامین می شود. قسمتی از سقف اتاق خواب با الوارهای چوبی پوشانده شده و بااستفاده از دری امکان عبور و مرور از این فضا به بیرون فراهم شده است.
 

 گردشگری

سرویس بهداشتی این خانه نیز از کلیه امکانات بهداشتی و رفاهی برخوردار است و همچون دیگر فضاهای خانه طراحی منحصر به فردی دارد.

مطالب مرتبط: غاری در قامت هتلی خاص!

هتلی در بالی با کفپوش های شیشه ای

خانه ی صخره ای بر فراز اقیانوس

تجربه اقامت در اتاق هری پاتر در این هتل!

خانه عامری ها، یک هتل بی نظیر در ایران

تبلیغات
میز ناهار خوری چوبی ،متناسب با هرسبک از دکوراسیون
طراحی خاص با سبک زندگی شما!
<>
.

منبع : chidaneh.com