آکاایران: طراحی اتاق کودک با تم کارتونی

اتاق کودک: آیا در خانه شما یک شاهزاده کوچک یا یک پرنسس خردسال زندگی می کند؟ آیا کودک شما دارای اتاقی است که به آن به عنوان پناهگاه ایمن خود نگاه می کند؟ بسیاری از کودکان شیفته کارتون ها و انیمیشن های مورد علاقه خود می شوند و نه تنها آن ها را بارها و بارها تماشا می کنند، بلکه دوست دارند فضای اتاق آن ها به گونه ای باشد که حس کنند در دنیای کارتون مورد علاقه خود زندگی می کنند. در این مطلب اتاق خوابب هایی را خواهید دید که دارای طراحی فوق العاده زیبایی هستند و یادآور کارتون ها و انیمیشن های محبوب کودکان هستند و هم چنین به کودکان این امکان را می دهند که دنیای تصورات و خیال های خود زندگی کنند. اتاق هایی تا این حد فانتزی و خیالی مخصوص هر کسی نیست، اما شما می توانید با استفاده از نمونه هایی که در این مطلب به شما معرفی می می شود ایده های بیش تری در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کودک خود داشته باشید و شاید از بخش هایی از ایده های موجود در این اتاق خواب ها استفاده کنید. مطمئن باشید اگر اتاق خواب کودک شما شبیه یکی از نمونه های زیر باشد او به اتاق خوابش به عنوان پناهگاهی امن و دوست داشتنی نگاه می کند و بیش تر اوقات خود را در آن سپری می کند.

آکاایران: طراحی اتاق کودک با تم کارتونی

شیر شاه. در این اتاق خواب، فضا به گونه ای طراحی شده است که یادآور آفریقای جادویی سیمبا یا همان شیر شاه است. برچسب ها و نقاشی های دیواری، پرده ها، میزهای کنار تخت خواب که شبیه صندوقچه های قدیمی هستند و خود تخت خواب همگی یادآور صحنه ها و مکان های موجود در انیمیشن شیر شاه هستند. شاید عنصری که بیش از حد به چشم می آید کوسن هایی با طرح های حیوانی و یک شیر عروسکی است.

ویژگی شگفت انگیز: پرده هایی که در چهار گوشه اتاق نصب شده اند همگی این حس را تداعی می کنند که انگار اتاق در درون یک چادر در یک صحرای آفریقایی قرار گرفته است و کودک در این فضا خوابیده است.در این حالت کودک شما خود را جای شیر شاه تصور می کند و تبدیل به قهرمان اتاق خود می شود.

 طراحی اتاق کودک

سیندرلا: مالک این ارابه دلپذیر و جذاب حتما از خوابیدن در این فضای جادویی احساس لذت می کند. با وجود این ارابه خاص و دیگر عناصر فانتزی و خیالی، این اتاق خواب تبدیل به یک اتاق خواب رویایی برای دختر بچه ای شده است که دوست دارد نقش پرنسس ها را بازی کند و منتظر شاهزاده رویاهای خود بماند.
ویژگی شگفت انگیز: یک مسیر با طرح سنگ های مربع شکل در کف اتاق طراحی شده است که به ارابه پرنسس منتهی می شود.

 طراحی اتاق خواب کودک

پیتر پن: واقعا این اتاق خواب فوق العاده خاص و دلپذیر است. این اتاق خواب در درون یک کشتی دریایی قرار گرفته است که بسیار شبیه کشتی کاپیتان هوک است. علاوه بر نقاشی های دیواری فوق العاده جذاب این اتاق خواب، سقف به رنگ آبی تیره درآمده است و از این طریق فضا یادآور دریا و آسمان است و در عین حال صندوقچه جلوی تخت خواب به نظر می رسد که حاوی جواهرات  و اشیای قیمتی است.

 رنگ

دیو و دلبر. این اتاق خواب که سبکی بسیار پرنسس گونه دارد شبیه اتاقی است که بلی (شخصیت کارتونی) زمانی که در قلعه دیو زندانی بود در آن زندگی می کرد. تخت خواب مرتفع، با لحاف های ابریشمی و ضخیم و سایه بان پرده دارش، شما را به خود جلب می کند و شما دوست دارید که خود را در آن غرق کنید. این اتاق کاملا براساس خیالات و فانتزی های کودکانه ساخته شده است و فاقد شک هر کودکی عاشق آن می شود.

ویژگی شگفت انگیز: تخت خوابی که هر چهار طرف آن با پرده محدود شده است به یک دختربچه این حس را می دهد که کاملا شبیه یک پرنسس زندگی می کند. پرنسسی که قهرمان کارتون مورد علاقه اوست.

 دکوراسیون اتاق کودک

علاالدین: تخت خواب این اتاق خواب شبیه یک قالیچه پرنده است و می تواند کودکی که در آن قرار دارد را وارد سفری در هزار و یک شب علاالدین و معشوقه زیبایش کند. شما می توانید با استفاده از یک قالیچه شرقی، کوسن های چرمی، و تعدادی کمی فانوس دریایی این حس و حال را در اتاق خواب کودک خود ایجاد کنید. برای تخت خواب او شما فقط به یک سایه بان بزرگ و دلپذیر نیاز دارید تا قالیچه پرنده او کامل شود و بتواند خود را جای علاالدین تصور کند.

ویژگی شگفت انگیز: این تخت خواب آن قدر دلپذیر و خاص طراحی شده است که ممکن است نمونه مشابه آن را فقط در کاخ آگرابا پیدا کنید.

 تخت خواب

سفید برفی و هفت کوتوله. این اتاق خواب که تمام قسمت های آن از چوب ساخته شده است بسیار شبیه خانه زیبای هفت کوتوله است، جایی که سفید برفی به آن پناه برده بود. خیلی ساده است تصور این که کودکی که در این اتاق خواب زندگی می کند چه لذتی از این مسئله می برد و چه قدر خوش شانس است که چنین امکانی دارد. خوابیدن در این اتاق خواب همان حس و حالی را دارد که خوابیدن بر روی یک درخت یا خوابیدن در یک فضای خیالی در داستان های کهن.

ویژگی شگفت انگیز: نردبانی که در کنار تخت خواب قرار گرفته است از شاخه های درخت ساخته شده است.

 انیمیشن

پری دریایی کوچولو: آیا پری دریایی کوچک شما عاشق دریا و به ویژه پری های دریایی موجود در داستان های کارتون های کمپانی دیزنی است؟ این اتاق خواب به گونه ای طراحی شده است که انگار در زیر دریا قرار دارد. وجود نقاشی های دیواری که شبیه فضای زیر آب هستند این حس را در کودک ایجاد می کند که بخواهد هر شب در درون تخت خواب خود شیرجه بزند و از ماندن در آن لذت ببرد.

ویژگی شگفت انگیز: مبلمان سفید رنگ و دیوارهای به رنگ آبی- خاکستری فضای بسیار خوبی برای استفاده از برچسب های تماتیک ایجاد کرده اند. این ویژگی طراحی اتاق خواب باعث می شود که وقتی کودک بزرگ تر شد بتوان به راحتی طراحی اتاق خواب را تغییر داد و آن را متناسب با سن او طراحی کرد.

 اتاق کودک

زیبای خفته. طراحی فوق العاده زیبای این اتاق خواب و استفاده از نقاشی های دیواری همگی ما را به یاد قلعه ای می اندازد که زیبای خفته در آن زندگی می کرد.

ویژگی شگفت انگیز: رنگ های کم رنگ و ساده هم مناسب استفاده در اتاق خواب کودکان و هم کودکستان ها است.

اتاق خواب

یخ زده. این فیلم یکی از موفق ترین محصولات کمپانی دیزنی در سال گذشته بود و السا (شخصیت اصلی آن) به سرعت تبدیل به بت دختربچه ها و دخترهای نوجوان شد. البته کودکی که در این اتاق خواب زندگی می کند یخ نخواهد زد، بلکه استفاده از رنگ آبی و فضایی یخ زده حس و حالی شبیه فیلم محبوب دختران نوجوان ایجاد کرده است تا کودک بتواند به طور کامل با حس و حالی کارتون مورد علاقه اش زندگی کند.

ویژگی شگفت انگیز: ستون موجود در این اتاق خواب به گونه ای طراحی شده است که کاملا شبیه یک درخت یخ زده شده است.

                                             

                                                                      

داستان اسباب بازی. واقعا والدین این کودک ایده فوق العاده خوبی برای طراحی این اتاق خواب داشته اند و آن را شبیه فضای موجود در فیلم داستان اسباب بازی کرده اند. پالت رنگی و آثار هنری روی دیوار تداعی کننده این فیلم هستند و در عین حال بوز و وودی (دو شخصیت اصلی این کارتون) با غرور و افتخار بر روی دراور کنار تخت خواب ایستاده اند.

ویژگی شگفت انگیز: هواپیمایی که بر روی سقف نصب شده است در زیبایی و جذابیت این اتاق خواب نقش بسیار مهمی بازی می کند.

میکی موس. اولین و مهم ترین شخصیت کمپانی دیزنی ستاره این اتاق خواب است. مبلمان و ظاهر کلی این اتاق خواب بر اساس علایق یک پسر بچه طراحی شده است. تمام عناصر این اتاق جذاب و مناسب هستند. هر جزء در این اتاق خواب به گونه ای انتخاب شده است که این موش چهار انگشتی بسیار معروف را ستایش کنند.

ویژگی شگفت انگیز: وجود موکت در این اتاق خواب حس و حالی قدیمی به این فضا داده است که با دوران میکی موس کاملا هماهنگ است.

 دکوراسیون اتاق خواب

کتاب جنگل. با وجود کابین و برگ های درخت در این اتاق خواب، والدین این کودک به طور کامل رویای کودک خود را به واقعیت نزدیک کرده اند. این کودک می تواند در یک جنگل واقعی زندگی کند و ساعات خود را به خوبی در آن سپری کند. جنگلی که کاملا شبیه کارتون دوست داشتنی اوست و با جنگل های دیگر کاملا متفاوت است.

ویژگی شگفت انگیز: تخت خواب و کابین روی آن به خوبی از هم جدا شده اند که این مسئله باعث می شود کودک بین فضای بازی و فضای خواب تفاوت قائل شود و بتواند به راحتی ساعاتی از روز را در هر دو فضا سپری کند.
به ما بگویید: کدام یک از اتاق خواب های موجود در این مطلب مناسب کودک شما است؟ نظرات خود را می توانید در بخش بحث و گفتگو آکا ایران با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط: رنگ هایی که کودکات دلبندتان را خلاق می کند

شش راز طراحی یک اتاق کودک استثنایی!

ایده های درخشان برای اتاق بازی کودکان

چگونه اتاقی باب سلیقه کودکتان طراحی کنید

سوالات خود را درمورد دکوراسیون منزل یا محل کارتان در قسمت مشاوره دکوراسیون آکا ایران مطرح کنید تا کارشناسان و اهالی فن به شما پاسخ دهند.

تبلیغات
الان چی می چسبه !
طراحی خاص با سبک زندگی شما!
<>
.

منبع : chidaneh.com