آکاایران: رنگی آرامش بخش برای اتاق خواب

رنگ آمیزی: گاهی به اتاق خواب آن چنان که نیاز هست توجه نمی شود. به نظر می رسد در یک نگاه، اتاق خواب آخرین جایی در خانه است که باید به آن توجه کرد. کسانی که اینطور فکر می کنند بیش تر تمرکز و تلاش خود را بر روی اتاق هایی در خانه می گذارند که مردم آن ها را می بینند، مانند فضای ورودی، اتاق نشیمن، آشپزخانه، اتاق غذاخوری، و غیره. و البته اتاق کودکان هم معمولا در این دسته قرار می گیرد. ولی در حقیقت اکنون زمان توجه به اتاق خواب فرا رسیده، زمانی برای خلق پناهگاهی ایمن و آرامش بخش که در پایان هر روز انتظار آن را می کشید و شایسته آن هستید. اتاق خواب فضای امن و خصوصی شماست و شما قرار است آرام ترین و جذاب ترین لحظات را در آن بگذرانید. به همین دلیل باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید و تمام امکانات مورد نیاز را در آن فراهم کنید.

رنگ آمیزی اتاق خواب همیشه راه حل خوبی برای ایجاد تغییر و جذابیت در این فضاست. این کار به تنهایی می تواند تغییر زیادی در اتاق خواب ایجاد کند. برای این که بهتر متوجه موضوع شوید به عکس پایین خوب نگاه کنید. نمونه ای بررسی خواهد شد که بتواند برای انجام این کار به شما ایده های جدیدی بدهد.

آکاایران: رنگی آرامش بخش برای اتاق خواب

برای رنگ کردن دیوار این اتاق خواب از رنگ سنکچری (Sanctuary Blue) استفاده شده است و درها و چارچوب ها را به رنگ سفید درآورده اند (از رنگ نیمه براق استفاده شده) و هم چنین برای سقف رنگ سفید مسطح و یکنواخت را انتخاب کرده اند. همان طور که در عکس مربوط به پیش از رنگ کردن اتاق خواب مشاهده می کنید، از رنگ سفید در سقف استفاده نشده بود، اما واقعا استفاده از این رنگ تغییر فوق العاده زیادی در حس و حال اتاق خواب به وجود آورد. تغییری که شاید اصلا انتظار آن را نداشته اند. اکنون فضای اتاق خواب روشن تر و درخشان تر شده و در عین حال تبدیل به فضایی شاد شده است. ظاهر اتاق بسیار خوب و دوست داشتنی است و هیچ نوع نور آزاردهنده ای در آن بازتاب ندارد. باید گفت همان قدر که رنگ دیوارها راضی کننده هستند، این حس در مورد رنگ سقف نیز وجود دارد.

رنگی آرامش بخش برای اتاق خواب خودتان بسازید

مالک تصمیم گرفته است از رنگ آبی سنکچری استفاده کند چراکه فکر کرده این رنگ آرامش بخش ترین و مسالمت آمیز ترین رنگ ممکن است. شاید در عکس این رنگ خاکستری ای به نظر برسد که مقداری رنگ آبی در خود دارد، اما واقعا بیش از رنگ خاکستری در این رنگ، آبی وجود دارد.

 پالت های رنگی

در طول رنگ کردن اتاق خواب کل خانه و به ویژه خود اتاق به هم ریخته و بسیار شلوغ بود. اما این به هم ریختگی چند روز بیش تر طول نکشید و واقعا نتیجه آن به این همه شلوغی و بی نظمی می ارزید. نقاش برای رنگ آمیزی از پیستوله (ابزاری که با هوای فشرده یا فشار سیال کار می کند و رنگ، ملاط، و مانند آن ها را، از روزنه کوچکی بیرون می پاشد تا سطحی را پوشش دهد) استفاده کرده است، به همین دلیل به جای این که رنگ را با قلم مو یا غلتک به سطح بزند، ابتدا دیوار را آماده کرده و سپس با استفاده از پیستوله دیوارها را رنگ کرده اند. به شما توصیه می شود که برای رنگ کردن سطوح از پیستوله استفاده کنید، چراکه سطح ایجاد شده یکدست و یکنواخت می شود. هم چنین این کار سریع تر انجام می گیرد. البته زمان آماده سازی کمی بیش تر است. تعدادی پارچه بوم و انداختن آن ها روی مبلمان اتاق خواب گزینه خوبی است که مانع کثیف شدن وسایل تان شود. در این شیوه شما بیش تر از این که برای رنگ کردن وقت بگذارید باید زمان خود را صرف آماده سازی دیوار و فضا کنید.

 رنگ مناسب اتاق خواب

صاحبان خانه از تعدادی وسیله و شی تزئینی برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب استفاده کرده اند. یک صندلی خاص و یک لوستر که طراحی اتاق را کامل می کرد و در عین حال هم از نظر رنگ و هم سبک طراحی با دیگر اجزای اتاق هماهنگی داشت و قیمت چندانی هم نداشت.

 رنگ اتاق خواب

 رنگ آمیزی دیوار

 رنگ آمیزی

 رنگ

 بازسازی

به هر حال وسایل تزئینی و چیزهای دیگری باید به این فضا اضافه شوند تا کار آن به طور کامل به اتمام برسد. اما در این جا در مورد تاثیر رنگ در فضا و قدرت آن در تغییر حس و حال کلی اتاق صحبتی وجود دارد:

به طور نرمال به کاری که در این اتاق خواب انجام شده بازسازی یا طراحی دوباره می گویند.  بزرگ ترین چالش و مشکل در طراحی اتاق خواب تصمیم گرفتن در مورد پالت رنگی آن است. بزرگ ترین ترس این است که پالت رنگی اتاق را انتخاب کنید و در میانه راه از انتخاب خود پشیمان شوید و نظرتان را عوض شود. به همین دلیل باید این کار را با جدیت و دقت فراوانی انجام داد شود سعی کنید  بهترین رنگ های ممکن را برای طراحی اتاق خواب انتخاب کنید تا دیگر در مورد آن دچار تردید نشوید.

خوبی رنگ این است که نسبتا قیمت زیادی ندارد و اگر شما رنگی که انتخاب کرده اید را دوست نداشته باشید، بدترین سناریو این است که از یک رنگ دیگر روی آن استفاده می کنید. این ویژگی بسیار خوب و مثبت است و باعث می شود خیال شما در مورد انتخاب رنگ راحت شود. رنگ عنصر بسیار قدرتمندی است و می تواند تغییر بسیار زیادی در فضا ایجاد کند و حس و حال آن را به طور کامل دگرگون کند.

مطالب مرتبط: رنگ هایی که راز شخصیت دیگران را برایتان آشکار می کنند

روانشناسی رنگ در آپارتمان شما!

راه ها و شیوه های زیادی برای این کار وجود دارد ، بزرگ ترین دغدغه این است که بتوان فضایی آرام و ساکت خلق کرد. وقتی شما در مورد رنگ اتاق تصمیم گیری می کنید، بقیه کارها راحت تر شده و مسیر حرکت شما مشخص می شود.

عکس های زیر نشان می دهند که این اتاق خواب قبل از تغییرات چه وضعی داشتند:

 انتخاب رنگ

اتاق خواب

شاید قبل از رنگ آمیزی این اتاق خواب یکی از کسل کننده ترین و بی رنگ ترین اتاق خواب هایی است که تا به حال دیده اید. 

پس از رنگ آمیزی، کاملا مشخص است که رنگ آبی سنکچری، Icy Waterfall، سایه های فوق العاده زیبای از رنگ های آبی و خاکستری دارد که باعث می شود رنگ های دیگر اتاق به خوبی به چشم بیایند و در فضا بدرخشند. هم چنین تصمیم گرفته شده است که هر جا که امکانش وجود دارد از رنگ سفید استفاده کنند تا بتوانند چنین فضای آرام و دلنشینی را فراهم کنند.

به ما بگویید: در بحث و گفتگوی آکا ایران به ما بگویید رنگ مورد علاقه شما برای اتاق خواب کدام است؟

مطالب مرتبط: چه رنگی را برای خانه خود انتخاب کنید؟

آموزش رنگ آمیزی دیوار با رنگ های مثلثی

چطور می توانیم رنگ های موجود در عکس ها را به زندگی واقعی بیاوریم؟

دادن شانس دوباره برای زندگی به یک خانه قدیمی

 

تبلیغات
معماری را حرفه ای بیاموزید!
هنری ماندگار از جنس چوب
<>
.

منبع : chidaneh.com