آکاایران: چمن زنی، حیاط سبز خود را بازیافت کنید!

طراحی محوطه: در روزهای گرم تابستان که به خانه برمی گردم، وسایلم را روی زمین می گذارم. کفش هایم را درمی آورم و با پای برهنه روی چمن های گوشه حیاط راه می روم! عادت کودکی ام است. چمن ها را لای انگشتان پاهایم حس می کنم! خنک می شوم و گرمای تابستان را از یاد می برم. حتماً شما هم تجربه اش کرده اید و مثل من تمام سعی خودتان را می کنید تا چمن زار عزیزتان سبز بماند! مرتب کوتاهشان می کنید و چند وقت یک بار آنها را با کود شیمیایی تغذیه می کنید. وقتش رسیده خرده چمن هایتان را بازیافت نمایید و نیازتان به کودهای شیمیایی را کمتر کنید!

نگهداری از چمن 

کوتاه کردن چمن  کاری حساس است، اما در این مقاله می خواهیم در مورد بعد از کوتاه کردن چمن ها صحبت کنیم. بعد از کوتاه کردن چمن هایتان، با خرده هایشان چه می کنید؟ آنها را جمع می کنید و در کیسه ای می ریزید و به سطل زباله می اندازید؟ یا خرده چمن ها را روی بقیه آنها رها می کنید؟ هر دو شیوه می تواند درست باشد. ما به شما می گوییم که چه زمانی باید خرده چمن ها را بازیافت کنید و چه زمانی نباید آنها را روی سایر چمن ها رها کنید.

مطلب مرتبط: چمن مصنوعی یا چمن طبیعی، کدام بهتر است؟

 حیاط خانه

مزایای بازیافت چمن  چیست؟

کیسه کردن خرده چمن های کوتاه شده، جمع آوری آنها و دور ریختنشان باعث خارج شدن مواد غذایی و آلی موردنیاز چمن از چرخه زیستی کوچک حیاط یا محوطه شما می شود. به جای این کار ما به شما پیشنهاد می دهیم که خرده چمن های خود را بازیافت کنید!

 بهتر است خرده چمن ها روی زمین رها شوند تا طی فرآیند تجزیه، مواد موجود در آنها دوباره به خاک برگردد. با این کار نیازتان به کودهای نیتراته را حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش می یابد. این کار هم چنین به کنترل دمای خاک کمک می کند و رطوبت آن را نیز نگه می دارد. اگر این فکر همین حالا به ذهنتان رسیده که رها کردن خرده چمن ها روی زمین باعث پیدا شدن کاه برگ ها می شود، بهتر است بدانید که به هیچ وجه این گونه نیست، اما اگر هنوز هم نسبت به این موضوع حساس هستید ماشین چمن زن خاک پوشی (Mulch Mower) می تواند به شما کمک کند. این دستگاه به طور خودکار چمن ها را در حین کوتاه کردن، خرد می کند و به اطراف می پاشد تا فرآیند تجزیه آنها راحت تر انجام شود.

 باغبانی در منزل

چمن زن تیغه ای و ماشین هوادهی مدل NVK 1401 آینهل

۴۳۵,۰۰۰تومان
بازیافت

چمن زن برقی مدل RG-EM 1843 HWM آینهل

۷۹۷,۰۰۰تومان

چمن زن موتوری مدل GLM-510S B&S تاپ گاردن

۱,۷۶۰,۰۰۰تومان

می توانید ماشین چمن زن را از فروشگاه اینترنتی ابزار مارت خریداری کنید. انواع مختلف ماشین چمن زنی از نظر قدرت موتور، نوع تیغه، ارتفاع برش و حجم مخرن متفاوت است. 

وقتی بازیافت گزینه مناسبی نیست!

وقتی چمن هایتان مریض هستند یا قسمتی از آنها به یکی از انواع بیماری ها دچار شده است، هرگز خرده چمن ها را روی آنها نپاشید، چراکه این کار باعث گسترش بیماری می شود. در این شرایط بهتر است خرده چمن ها را جمع کنید و درون کیسه ای به خارج از سیستم زیستی حیاط یا محوطه ببرید و یا قبل از استفاده حتماً مطمئن شوید که کاملاً به کمپوست تبدیل شده باشند.

 باغبانی

وقتی چمن هایتان بیش از اندازه بلند هستند خرده چمن ها را روی آنها پخش نکنید! حجم زیاد خرده چمن ها نتیجه عکس به شما داده و باعث خفه شدن چمن ها می شود، پس در این شرایط هم بهتر است از گزینه بازیافت استفاده نکنید.

وقتی چمن ها خیس هستند، بهتر است از کوتاه کردنشان صرف نظر کنید و وقتی خشک هستند، آنها را کوتاه کنید تا خرده چمن ها به هم نچسبند و به صورت یکنواخت روی چمن پخش شوند.

برای استفاده از تخصص حرفه ای در زمینه طراحی محوطه، کاشت چمن طبیعی و مصنوعی و همچنین چمن زنی از گروه فضای سبز نیروانا کمک بگیرید.

تبلیغات
اتاق خوابی متفاوت برای فرزند شما!
خانه ای دلپذیر با مبلمانی متفاوت
<>
.

منبع : chidaneh.com