آکاایران: جای گلدان گل را خودتان بسازید

خودتان بسازید: استفاده از پایه های U شکل دوباره در طراحی داخلی مبلمان خانه های مسکونی مد شده است و این پایه ها، از نیمکت ها گرفته تا میزها، کابردهای بسیار خوبی دارند و علاوه بر زیبایی که به فضای شما می دهند، می توانند تبدیل به عنصر برجسته فضای شما شوند. این پایه ها در قدیم بیش تر به عنوان یک شی کاربردی به حساب می آمدند اما اکنون ظاهر شیک و مدرنی به اتاق اضافه می کنند. تنها مشکل این پایه ها این است که خیلی ارزان نیستند، اما به قیمتی که دارند می ارزند و می توانند در طراحی فضا کمک زیادی به شما بکنند.

در این مطلب با آکا ایران همراه شوید تا یاد بگیرید که چگونه یک میز ساده داشته باشید که بتوانید از آن میز هم به عنوان گلدان و هم یک میز دلپذیر استفاده کنید.
 

 طراحی مقرون به صرفه

قبل از هر کاری، شما باید سه عدد از این پایه های Uشکل و یک سطح رویی برای میز خود خریداری کنید. بهتر است این سطوح رویی دایره شکل باشد تا گلدان شما در آن زیباتر به نظر برسد.
 

 طراحی دکوراسیون مقرون به صرفه

 خودتان بسازید

برای این که این دو قطعه را تبدیل به یک میز کنید، با پیدا کردن مرکز سطح رویی میز کار را شروع کنید و با استفاده از یک خط کش یک خط وسط دایره بکشید. سپس، از آن جایی که در این نمونه از سه پایه استفاده شده است، باید ۳۶۰ درجه دایره سطح رویی میز را به سه قسمت تقسیم کرد و دوباره هر ۱۲۰ درجه را مشخص کرده و یک خط روی آن ها بکشید. از خط اول می توانید به عنوان نقطه شروع آغاز کنید. این خطوط محل قرارگیری و اتصال پایه های Uشکل را به میز مشخص می کنند.

 

جای گلدان

جای گلدان گل را خودتان بسازید گیاهان خانگی

در گام بعدی، نیاز دارید بدانید که اندازه حفره ای که قرار است گلدان درون آن قرار بگیرد چقدر باید باشد. برای انجام این کار، یک گلدان با اندازه استاندارد را به عنوان ملاک کار خود در نظر بگیرید و آن را در زاویه سمت راست یک خط کش چهار طرفه قرار دهید. سپس، لبه انتهایی گلدان (رو به بیرون) را مشخص کنید و یک خط در آن قسمت بکشید تا بتوانید به راحتی قطر گلدان را حساب کنید. این مرحله از کار نیاز به دقت زیادی دارد، زیرا اگر آن را درست انجام ندهید ممکن است گلدان یا اصلا داخل حفره قرار نگیرد، و یا اگر هم قرار بگیرد در مرکز میز نباشد.

 

 گلدان

 کار دستی

 پایه گلدان

پس از این کار، با استفاده از از اندازه های گرفته شده و یک پرگار دایره ای که قطر آن برابر با قطر گلدان بود را در مرکز سطح رویی میز مشخص کنید. این دایره نشان دهنده محلی است که گلدان درون آن قرار می گیرد.

 

 طراحی مقرون به صرفه

در نهایت، نوبت به بریدن حفره روی میز می رسد. این کار نیاز به یک دریل و یک مته و یک اره برقی دارد. ابتدا با استفاده از دریل بخشی از دایره را برش دهید تا اره برقی داخل حفره قرار بگیرد و سپس با استفاده از آن محیط دایره مشخص شده را برش دهید. هنگام برش دایره نهایت دقت را بکنید تا اره شما کاملا روی خط حرکت کند.

 

 طراحی دکوراسیون مقرون به صرفه

 خودتان بسازید

جای گلدان

پس از این کار از یک سوهان استفاده کنید تا داخل حفره را به طور کامل تمیز کنید. البته در این مراحل یادتان نرود که عینک ایمنی را به چشم بزنید تا گرد و خاک و تراشه های چوب داخل چشم تان نرود.

 

برای این که کار ساخت این میز کناری را به پایان ببرید، از خطوطی که از پیش روی چوب کشیده بودید که محل اتصال پایه ها به سطح میز را نشان می داد استفاده کنید و سپس نقاط مشخص شده را دریل کنید. پس از آن، پایه ها را با استفاده از پیچ به سطح زیر میز پیچ کنید. در این مرحله باید حواستان باشد که خیلی ظریف و با دقت نقاط مشخص شده را دریل کنید تا سطح رویی میز سوراخ نشود.

 

نکته: برای این که سطح روی میز سوراخ نشود یک راه حل خیلی ساده وجود دارد. ارتفاع پیچ را اندازه بگیرید و این ارتفاع را با استفاده از یک نوار چسب ساده روی مته مشخص کنید و نوار چسب را دور مته بپیچید و سپس مشغول به دریل کردن نقاط شوید. این برچسب ها به شما می گویند که تا چه عمقی باید در درون سطح رویی میز حفره ایجاد کنید و وقتی به برچسب ها رسیدید دست از دیل کردن بردارید. با این روش ساده دیگر نگران سوراخ کردن سطح رویی میز نخواهید بود.

 

جای گلدان گل را خودتان بسازید گیاهان خانگی

 گلدان

اکنون باید به سراغ سطح میز بروید. می توانید که سطح چوب را لاک الکل کاری کنید و برای این کار از یک لاک اکل تیره استفاده کنید. این روش باعث می شود که گره های روی سطح چوب از بین نروند و سطح میز شما شخصیت اصلی خود را حفظ کند. البته شما می توانید سطح میز را به رنگ دلخواه خود در بیاورید. این مرحله کاملا به سلیقه شما وابسته است.

 

 کار دستی

وقتی می خواهید عمل لاک الکل کاری را آغاز کنید، ابتدا یک دستمال تمیز و خشک را داخل قوطی لاک الکل کنید و سپس آن را روی سطح میز بکشید. باید حواستان باشد که حرکت دستمال شما طبق مسیر رگه های چوب باشد تا بافت چوب پس از انجام این مرحله به خوبی به چشم بیاید.

 

 پایه گلدان

برای این که دست شما کثیف نشود، حتما هنگام انجام این مرحله از کار دستکش دست خود کنید. اگر مقداری از لاک اکل روی پایه ها ریخت، سریعا دستمال را برعکس کنید و از سمت تمیز آن استفاده کرده و جای کثیفی را با دستمال پاک کنید.

 

 طراحی مقرون به صرفه

 طراحی دکوراسیون مقرون به صرفه

 خودتان بسازید

دو تا سه ساعت صبر کنید تا میز شما به خوبی خشک شود و بعد یک یا دو لایه پلی یورتان بر روی سطح بزنید تا مطمئن شوید که میز شما ضدآب شده است. سپس، کار خود را با قرار دادن یک گلدان دلپذیر در درون حفره میز به پایان ببرید. برای این نمونه یک گلدان که دارای گل های با رگه های نارنجی بود انتخاب شد تا با رنگ پایه ها هماهنگ باشد و از این طریق ترکیب میز با گلدان زیباتر به نظر برسد. این میز کناری نه تنها نیاز به میز را از بین برده است، بلکه زیبایی دوچندانی را به فضای خانه اضافه کرده است و اکنون تبدیل به یکی از وسایل پرطرف دار و محبوب در این خانواده شده است. پس شما هم دست به کار شوید و چنین میز کناری را برای خانه خود بسازید. دیدید که انجام آن اصلا کار سختی نبود و به راحتی می توانید وسیله ای بسازید که شاید قیمت خرید یکی از آن ها از فروشگاه، چند برابر قیمت ساخت آن باشد.

 

جای گلدان

 

مطالب مرتبط: ساخت گلدان های دلپذیر با عکس های یادگاری

با گلدان های رنگارنگ بالکن کوچکتان را دلپذیر کنید

ایده فوق العاده تزئین عکستان با گلهای مصنوعی

گل هایی که بر روی دیوار می رویند

 

تبلیغات
تجربه یک خواب رویایی!
راحت تکیه کنید!
<>
.

منبع : chidaneh.com