آکاایران: ایده ای ساده و ارزان برای نمایش عکس کودکتان

خودتان بسازید: ما همیشه عکس های کوچکی در خانه داریم که دلمان می خواهد آن ها را جلوی چشم خود داشته باشیم. عکس هایی که نمی توان به راحتی آن ها را قاب کرد و یا هزینه قاب کردن آن ها زیاد است. در این مطلب می خواهیم شیوه ای را به شما آموزش دهیم که با استفاده از آن این مشکل شما حل می شود. این شیوه راه بسیار ساده ای برای به نمایش گذاشتن تعداد زیای عکس با ابعاد و اندازه های مختلف بر روی میز تحریر، میز کناری، و یا یک قفسه است. هم چنین به راحتی می توان عکس ها را تغییر داد؛ فقط کافی است عکس قدیمی را از گیره باز کرده و یک عکس نوین را جایگزین آن کنید.

-         یک فوم یا اسفنج دایره شکل. شما باید این دایره را به دو قسمت تقسیم کنید (این فوم ها به صورت نیم دایره نیز در بازار وجود دارند).

-         اشیای تزئینی کوچک، مانند پولک های رنگی، مهره های رنگی، یا گوی های شفاف.

-         چسب (از سنجاق های ریز نیز می توانید برای اتصال پولک ها به سطح فوم استفاده کنید.)

-         سیم به اندازه دلخواه. در این پروژه سیم های فلزی محکم ایده آل هستند.

-         گیره های کاغذی در رنگ های مختلف. این گیره ها در لوازم التحریری ها به فروش می رسند و معمولا به صورت بسته هایی هستند که در آن ها تعدادی گیره با رنگ های مختلف قرار داده شده است.

-         قیچی یا سیم چین.

-         روزنامه به عنوان زیرانداز. روزنامه باعث می شود تا پس از پایان کار مجبور به تمیز کردن اتاق خود نشوید.

مراحل:

آکاایران: ایده ای ساده و ارزان برای نمایش عکس کودکتان

۱-    تصمیم بگیرید که چه تعداد عکس را می خواهید به نمایش بگذارید.

در این طراحی از یک تا شش عکس را به راحتی می توانید به نمایش بگذارید. در این شیوه ابعاد عکس ها خیلی مهم نیستند و چیزی که اهمیت دارد چیدمان آن ها است.

·        به یاد داشته باشید که این تعداد عکس ها هستند که تعداد سیم ها و گیره های کاغذ را که برای ساخت این پروژه به آن ها نیاز دارید تعیین می کنند.

 طراحی ارزان

۲-    یک فوم (اسفنج) را به صورت نیم دایره یا گنبدی برش دهید و روی آن را به انتخاب خود تزئین کنید.

برخی از نکاتی که در این مرحله باید رعایت کنید عبارتند از:

·        اگر از پولک های تزئینی، دانه ها یا مهره های ریز برای تزئین فوم استفاده می کنید، آن ها را به گونه ای در کنار بچینید که سطح فوم به طور کامل و یکدست مملو از از این اشیای تزئینی شود. از پایین فوم شروع کرده و تا بالا ادامه دهید، و سعی کنید ردیف به ردیف این کار را انجام دهید. هر جا که لازم بود پولک ها را روی هم بچسبانید تا یک بافت دلپذیر بر روی سطح فوم ایجاد شود. تا آن جا که می توانید این کار را با دقت و حوصله انجام دهید تا سطح روی فوم شما جلوه زیبایی پیدا کند.

·        در مورد مهره های بزرگ که سوراخ ندارند، یا گوی های شفاف ریز، یا هر نوع شی تزئینی دیگر، بهتر است آن ها را مستقیما به سطح فوم بچسبانید. مقداری چسب روی فوم بریزید و پشت هر شی را نیز به چسب آغشته کنید و بعد آن را به سطح فوم اضافه کنید. این کار را به دقت و با حوصله به صورت ردیفی از پایین تا بالا ادامه دهید تا سطح فوم به زیبایی مملو از اشیای تزئینی شود. در مورد گوی های شفاف، بهتر است کمی چسب به آن بزنید و آن ها را به دقت روی سطح فوم بچسبانید. این گوی ها درخشش خاصی بر روی فوم ایجاد می کنند و در نور کم می درخشند.

·        پس از انجام این مرحله مدتی صبر کنید تا سطح فوم کاملا خشک شود. هنگامی که کارتان در این مرحله به پایان رسید، کمی فوم را تکان دهید تا آن هایی که به سطح نچسبیده اند از آن جدا شوند.

 

 دکوراسیون مقرون به صرفه

۳-    سیم ها را برش دهید.

هر کدام از عکس هایی که انتخاب کرده اید باید بر روی سیمی با یک ارتفاع مشخص و متفاوت قرار بگیرند. این مسئله کمک می کند که وقتی عکس ها روی سیم ها قرار می گیرند به خوبی دیده شوند. اختلاف ارتفاع سیم ها را زیاد نگیرید، چون اگر سیم ها بلند باشد وقتی عکس روی آن ها قرار بگیرد به راحتی واژگون می شود. اگر این اتفاق افتاد، سیم را کمی کوتاه کنید تا مشکل حل شود.

·        اگر فقط می خواهید یک عکس را روی فوم قرار دهید، سیم را به اندازه دلخواه برش دهید.

 

 خودتان بسازید

۴-    گیره های کاغذی را در انتهای سیم ها ثابت کنید.

سیم ها را در انتهای گیره های کاغذی بپیچید تا گیره ها به خوبی به سیم ها متصل شوند. اگر به نظرتان این شیوه خیلی مطمئن نیست، پس از پیچیدن سیم ها به دور لبه پایینی گیره ها کاغذی، روی آن ها را چسب بزنید تا خیالتان از ثابت ماندن گیره های کاغذی مطمئن شود. هنگام چسب زدن بسیار دقت کنید، چراکه اگر چسب شما زیاد باشد محل اتصال گیره و سیم زشت می شود.

 

اتاق نشیمن با دکوراسیون زیبا

۵-    سیم ها را به دقت داخل فوم فرو کنید.

سیم ها را در قسمت هایی از سطح فوم فرو کنید که در آن جا اشیای تزئینی وجود ندارند. از دو نکته زیر پیروی کنید تا وقتی عکس ها به گیره ها وصل می شوند به خوبی دیده شوند.

·        سیم های کوچک را در قسمت جلویی فوم فرو کنید.

·        سیم های بلند را در قسمت عقب فوم فرو کنید.

 

۶-     عکس ها را به گیره ها وصل کنید.

به سادگی گیره ها را باز کرده و عکس ها را داخل گیره قرار داده و گیره را ببندید. در این مرحله باید سیم ها را کمی جابه جا کنید. ممکن است نیاز باشد که برخی از سیم ها را کوتاه کنید و یا خم کنید. آن قدر این کار را ادامه دهید تا عکس های شما به راحتی و به خوبی قابل دیدن باشند. انجام درست و با دقت این مرحله تاثیر زیادی در موفقیت کار شما دارد، پس تمام حوصله خود را برای چیدمان سیم ها و عکس ها به خرج دهید.

 

۷-    عکس ها را در جای مشخص خود قرار دهید.

این عکس ها جلوه بسیار زیبایی بر روی یک میز یا یک قفسه در اتاق نشیمن شما خواهند داشت. هر گاه خواستید می توانید عکس ها را عوض کرده و عکس های نوین را جایگزین عکس های قدیمی کنید. اصلا خوبی این شیوه همین تعویض راحت و بی دردسر عکس ها است.

نکته: اگر برای سطح فوم از پولک های رنگی بسیار ریز استفاده می کنید، زیر فوم را یک روزنامه بیاندازید. این کار جمع کردن پولک های اضافه را راحت تر می کند.

مطالب مرتبط: ساخت جایی برای کارت تبریک، کارت پستال و عکس

در نگهداری نامه ها و کارت تبریک ها خلاق باشید

ساخت گلدان های دلپذیر با عکس های یادگاری

ایده فوق العاده تزئین عکستان با گل های مصنوعی

 

 

تبلیغات
طراحی خاص با سبک زندگی شما!
مبلمانی متفاوت داشته باشید
<>
.

منبع : chidaneh.com