خودتان بسازید: آکا ایران به شما خواهد گفت که چگونه با استفاده از تخته های چوب قدیمی و از کار افتاده می توانید چنین پایه روستیک و در عین حال مدرنی برای جمع کردن و به نمایش گذاشتن کارت های تبریک خود ایجاد کنید. این کارت ها در تمام طول سال به دست شما می رسند و ایجاد چنین پایه ای باعث می شود تا هم خانه شما زیباتر شود و هم همیشه به یاد کسانی که این کارت ها را برایتان فرستاده اند باشید. البته در روزهای خاص مانند جشن های شب یلدا، نوروز ، کریسمس و... تعداد این کارت ها بیش تر و بیش تر می شود و کارایی چنین پایه چوبی در خانه بیش از پیش مهم و اثرگذار می شود.

در چنین زمانهایی شما کارت های تبریک و کارت پستال های زیادی را برای دوستان و اعضای خانواده خود ارسال می کنید و به همان نسبت کارت های تبریک زیادی از سوی دوستان و اعضای خانواده یتان به دست شما می رسد. بسیاری از مردم، عاشق این هستند که این کارت ها را نگه دارند و آن ها را به نمایش بگذارند تا آن ها تبدیل به دکور خانه شان در این روزهای خاص شوند. این بار شما می توانید یک پایه چوبی برای به نمایش گذاشتن این کارت ها بسازید. پس با آکا ایران همراه باشید.

چیزهایی که برای ساخت این پایه به آن نیاز خواهید داشت:

·        یک تکه یا یک تخته چوبی، ۸۵ سانتی متر در ۱۰ سانتی متر.

·        چکش.

·        متر نواری یا هر وسیله مناسب اندازه گیری.

·        گیره.

·        اره کمانه ای.

·        کاغذ سمباده با دانه های کم (یا سمباده نرم).

·        اسپری کم بو تمیز کننده سطوح.

·        پدهای محافظتی مبلمان.

شما یک تخته چوب نیاز دارید که ۸۵ سانتی متر طول داشته باشد و عرض و ارتفاع آن ۱۰ سانتی متر باشد. چنین تخته های چوبی را می توانید از انباری خانه خود پیدا کنید و یا از جمعه بازارها یا دسته دوم فروشی ها بخرید. خیلی از وسایل چوبی قدیمی نیز از چنین تخته هایی ساخته شده اند، و اگر به این وسایل نیازی ندارید می توانید این تخته ها را از آن ها باز کنید. اگر به هر صورتی به چنین تخته های قدیمی و آنتیکی دسترسی ندارید، می توانید نوع نوین آن را از نجاری ها خریداری کنید. نگران نباشید در هر حالت ظاهر نهایی پایه شما هیچ فرقی با هم نخواهد کرد.

 کارت پستال

چوب خود را در ابعادی که در بالا گفته شد برش دهید، و یا آن را به اندازه دلخواه خود ببرید و سپس از دستورالعمل های زیر پیروی کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

چوب را ابتدا تمیز کنید و تراشه های آن را پاک کنید و هم چنین اگر میخی داخل آن است آن را با چکش دربیاورید. ابتدا در این مورد تصمیم بگیرید که کدام سمت چوب قسمتی است که رو به شماست و هر کس وارد خانه شما می شود آن سمت را بیش ترین از قسمت های دیگر پایه می بیند. سپس تخته چوب را بر روی میز کار قرار دهید و برای آن که بتوانید آن را به راحتی اندازه گیری کنید و ببرید با استفاده از گیره به میز کار محکم کنید.

 کارت تبریک

 

برای این که کارت های شما به خوبی بر روی پایه قرار بگیرند بهتر است دو برش یکنواخت و با زاویه معین را بر روی تخته چوب ایجاد کنید. این برش ها به شما کمک می کنند تا کارت ها بهتر به چشم بیایند و محکم روی پایه بایستند. هم چنین به یاد داشته باشید که برش های جلوی چوب باید کمی عمیق تر از برش های عقب چوب باشد تا ظاهر نهایی پایه شما یکنواخت تر و زیباتر به نظر برسد.

عرض قسمت روی تخته چوب را اندازه بگیرید و با مداد دو نقطه یک اندازه را که حدود ۳ سانتی متر از هم فصله دارند روی آن مشخص کنید. برای مثال، اگر عرض چوب شما ۹ سانتی متر است، باید دو خط به فاصله ۳ سانتی متر و در عرض های ۳ و ۶ سانتی متر بر روی چوب ایجاد کنید.

 کار دستی

همین نقاط را بر روی قسمت عقب تخته چوب مشخص کنید و سپس از لبه صاف خط کش استفاده کنید و نقاط را به هم وصل کنید تا در نهایت هم در جلو و هم عقب تخته چوب دو خط موازی ایجاد شوند.

 پایه چوبی

این خطوط هم چون راهنماهایی عمل می کنند و انجام برش ها را روی تخته چوب راحت تر می کنند.

 نوروز

برای ایجاد ظاهری یکدست و هم تراز، برش جلوی چوب باید کمی عمیق تر از برش پشت چوب باشد؛ حدود ۶ میلی متر اختلاف در عمق باعث ایجاد ظاهری متوازان بر روی چوب شده و کار شما را راحت تر می کند. ابتدا تصمیم بگیرید که کدام قسمت چوب قرار است سطح جلویی آن باشد و سپس اره کمانه ای را روی عمق ۱۲ میلی متر و زاویه ۱۵ درجه تنظیم کنید. سپس یک برش منظم و یکدست بر روی خطی که از پیش روی تخته چوب مشخص شده است ایجاد کنید.

 شب چله

همین کار را در قسمت عقب تخته چوب نیز تکرار کنید. اما این بار اره کمانه ای را بر روی عمق ۶ میلی متر و زاویه ۱۵ درجه تنظیم کنید.

 سال نو

نکته: اگر عرض تخته چوب شما بیش تر است، سه برش یا بیش تر بر روی سطح چوب خود ایجاد کنید، در این مورد زاویه را همان ۱۵ درجه نگه دارید و اختلاف عمق برش ها را ۶ میلی متر بگیرید تا هنگامی که کارت ها بر روی پایه قرار می گیرند همگی به خوبی دیده شوند.

پس از انجام برش ها، خاک اره ها را تمیز کنید و با استفاده از یک کاغذ سمباده نرم لبه های چوب را نرم و صیقلی کنید.

 دکوراسیون خانه

نکته: با استفاده از دستگاه های هوای پرفشار به راحتی می توانید تمام خاک اره ها و گرد و خاک های ایجاد شده بر روی سطح چوب و برش های خطی را از آن جدا کنید.

اگر فضای کار شما دارای تهویه مناسبی است، با استفاده از یک اسپری کم بو تمیز کننده سطوح، سه لایه یکنواخت و حتی بیش تر بر روی سطح چوب ایجاد کنید. این کار نه تنها یک لایه محافظتی دائمی بر روی سطح پایه چوبی شما ایجاد می کند، بلکه باعث می شود که دیگر هیچ گاه سطح چوب و لبه های آن تراشه تراشه نشوند و ظاهر تخته چوب شما کثیف نشود.

 خودتان بسازید

 

پیش از این که پدهای دایره شکل محافظتی را در سطح زیرین چوب بچسبانید، به مدت سه ساعت اجازه دهید تا سطح چوب کاملا خشک شود. این پدها باعث می شود تا پایه شما بر روی سطوح دیگر به خوبی قرار بگیرید و از خراشیده شدن و آسیب دیدن آن محافظت می کنند.

اتاق نشیمن با دکوراسیون زیبا

 

چنین پایه ای باید به خوبی بر روی طاقچه، میزهای کنسولی ورودی خانه، و یا حتی بر روی بوفه یا یک میز ساده قرار بگیرند و این پدها در انجام این امر بسیار تاثیرگذار هستند.

کارت ها را داخل شیارهای ایجاد شده قرار دهید و آن ها را با توجه به عرض و ارتفاع شان به گونه ای بچینید که در کنار هم ترکیب زیبایی ایجاد کرده و به خوبی به چشم بیایند. کارت های عمودی و بلند را در ردیف عقب قرار دهید و کارت های افقی و کم ارتفاع را در ردیف جلویی بگذارید تا ترکیب بندی خوبی بر روی این پایه دست ساز ایجاد شود.

برای گذراندن روزهای این جشن ها ، شما می توانید کارت های تبریک که در سال های پیش از دوستان و اعضای خانواده یتان رسیده بود را مورد استفاده قرار بدهید. کارت هایی که هر کدام ظاهر و جنس متفاوتی داشتند و بوی دوست و عزیزی را می دادند که آن را برای شما فرستاده بود. پس از این که این کارت ها را بر روی شیارها قرار دادید، می توانید دو گیاه بسیار کوچک را در کنار این پایه قرار دهید تا ظاهر نهایی آن زیباتر و سرزنده تر به نظر برسد.  

با شروع این جشن ها کارت های دیگری از سوی دوستان و اعضای خانواده به دست شما می رسند و جای خود را برای قرار گرفتن در این پایه چوبی پیدا می کنند. ظاهر این پایه دائما تغییر می کند و کارت های قدیمی جای خود را به کارت های نوین می دهند و این قسمت سرگرم کننده و جذاب این ماجرا است.


در روزهای پس از اتمام جشن ها، شما می توانید از این پایه برای به نمایش گذاشتن عکس های خانوادگی خود استفاده کنید. البته پیشنهاد ما به شما ترکیبی از کارت های تبریک و عکس های خانوادگی است. سعی کنید عکس ها و کارت های موجود در این پایه را هر از چند گاهی به روز کنید تا ظاهر خانه شما با کم ترین میزان انرژی دائما در حال تغییر باشد.

به ما بگویید: آیا شما هم کارت های تبریک خود را در خانه به نمایش می گذارید؟ لطفا عکس این پایه ها را در بخش بحث و گفتگو آکا ایران با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط: یک ویترین برای نمایش خورده ریز ها بسازید

ساخت گلدان های دلپذیر با عکس های یادگاری

چگونه خودمان یک قفسه مدرن بسازیم

ایده فوق العاده تزئین عکستان با گلهای مصنوعی

 

تبلیغات
تجربه یک خواب رویایی!
بهترین را به ساختمان بپوشانید
<>
.

منبع : chidaneh.com