آکاایران: اکسسوری آشپزخانه، قلب خانه را اینطوری نظم بده!

طبقه بندی و نظم دهی: زمانی­ که بعد از یک روز پرمشغله به خانه باز می گردیم، هیچ چیز بهتر از مرتب و منظم بودن آن، خستگی را از تن بیرون نمی کند. نظم و ترتیب در هر مکان و فضایی، حس آرامش و زیبایی آن را چند برابر می گرداند. انجام این کار در آشپزخانه که قلب هر خانه ای نیز به حساب می آید، علاوه بر اینکه کار در این فضا را آسان می کند در مرتب بودن کل خانه نیز تاثیر زیادی دارد. در این مقاله همراه من باشید تا روش های نظم دهی آشپزخانه را با هم بررسی کنیم.

آکاایران: اکسسوری آشپزخانه، قلب خانه را اینطوری نظم بده!

کابینت آشپزخانه

کابینت، یکی از اساسی ترین وسایل موجود در دکوراسیون آشپزخانه است. هرچه تعداد کابینت ها بیشتر باشد، آشپزخانه نظم بیشتری خواهد داشت؛ به این شرط که به درستی از آنها استفاده شود. اگر آشپزخانه شما کوچک است و فضای کافی برای قرار دادن لوازم آشپزخانه ندارید، اهمیت کابینت ها بیشتر می شود. در این حالت کابینت هایی که محل ذخیره انواع وسایل؛ اعم از وسایل آشپزخانه یا بسته های خوراکی و طبقه های مختلفی دارند، بسیار کاربردی هستند، چرا­که می توان در یک فضای کوچک وسایل مختلفی را طبقه بندی کرد تا در عین حال فضای زیادی از آشپزخانه نیز به هدر نرود.

  • حدود قیمت: ۷۰ هزار الی ۴ میلیون تومان

مطلب مرتبط: بهترین کابینت آشپزخانه کوچک کدام است؟

 اکسسوری داخل کابینت

طبقه بندی آشپزخانه جاکوب

۵۱۷۶۰۰تومان

طبقه و شلف در آشپزخانه

اگر در آشپزخانه دیوار خالی دارید، بهترین کار نصب طبقه یا شلف بر روی آن است. می توانید برای نظم دادن به وسایل، آنها را بر روی شلف یا طبقه قرار دهید. هم چنین می توانید بر روی آنها از اکسسوری های مختلف برای دکور کردن و زیباسازی آشپزخانه استفاده کنید. با این کار هم از فضا استفاده بهینه کرده اید و هم آشپزخانه را مرتب تر جلوه خواهید داد.

پیشنهاد جهت خرید محصولات مشابه: مبلمان و اکسسوری جاکوب

  • حدود قیمت: ۵۰۰ – ۲۰ هزار تومان

مطلب مرتبط: لوازم آشپزخانه مدرن، با این ۱۳ اکسسوری جادو کنید!

اکسسوری آشپزخانه

استفاده از سبد و ظروف نگهداری

معمولا کشوها از قسمت های شلوغ در دکوراسیون آشپزخانه به حساب می آیند. بهم ریختگی آنها باعث می شود نتوانیم وسایل موردنیاز خود را به راحتی پیدا کنیم و سردرگم می شویم، پس بهتر است وسایل مختلف درون کشوها را دسته­ بندی کرده و در کشوها قرار دهیم. هم چنین گاهی اوقات وسایل آشپزخانه به حدی زیاد هستند که طبقات آشپزخانه فضای کافی برای قرار دادن آنها را ندارد؛ بنابراین سبدها و وسایل نگهداری راه حل مناسبی برای این مشکل است. وسایل مختلف در آشپزخانه را طبقه بندی کنید: مواد خوراکی، مواد شوینده، وسایل نظافت و غیره. آنها را در سبدهای مختلف و در طبقات قرار دهید. هم چنین می توانید از این وسایل برای نگهداری برنج، ماکارونی، حبوبات، میوه ها و غیره نیز استفاده کنید.

پیشنهاد جهت خرید محصولات مشابه: کابینت هیمان

  • حدود قیمت:  ظروف  ۷۰ – ۱۰ هزار تومان     باکس ۱۰۰- ۴۰ هزار تومان

مطلب مرتبط: ۸ ایده نظم دهی آسان به ریخت و پاش آشپزخانه!

مرتب کردن زیر سینک

یکی دیگر از قسمت هایی که معمولا شلوغ و بهم ریخته است زیر سینک ظرفشویی است. مواد شوینده، وسایل طبخ و پز، سبدها و ... از مواردی هستند که در زیر سینک قرار می گیرند. برای جلوگیری از بهم ریختگی در این قسمت می توان از سبدهای چند طبقه استفاده کرد. هم چنین می توان طبقات کوچکی را در پشت درب نصب کرد تا وسایل کوچک تر در آن جای گیرند. علاوه بر آن پیشنهاد ما این است که از خلاقیت خود استفاده کرده و با نصب لوله، تخته و یا گیره در پشت درب کابینت درب های قابلمه و یا وسایل دیگری را در آن قرار دهید تا برای وسایل بزرگ تر، فضای بیشتری در کابینت باشد.

پیشنهاد جهت خرید محصولات مشابه: برند ایکیا 

  • حدود قیمت:  ۳۵۰ – ۵۰ هزار تومان

مطلب مرتبط: بهترین آبچکان برای سینک آشپزخانه شما کدام است؟

 طبقه بندی و نظم دهی
تجهیزات آشپزخان...

نگهداری سایر وسایل در دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه همیشه محل نگهداری وسایل زیادی است. وسایل کوچک و بزرگی که اغلب اوقات به آنها نیاز است و  امکان دارد منظم نگه داشتنشان سخت به نظر برسد، ولی نگران نباشید. راه حل های مختلفی وجود دارند که این مشکل را برطرف می کنند. نصب آویز در زیر کابیت آشپزخانه و یا تهیه وسیله ای برای آویزان کردن آنها ایده بسیار خوبی است. ظروف طبخ و پز، انواع ماگ ها و جاروهای دسته بلند از وسایلی هستند که امکان آویزان شدن را در فضاهای مختلف آشپزخانه دارند.

پیشنهاد جهت خرید محصولات مشابه: تجهیزات آشپزخانه و حمام فیکا

  • حدود قیمت: ۲۰۰ – ۱۰ هزار تومان

مطلب مرتبط: ۱۰ لوازم جانبی و تجهیزات برای نظم در کابینت آشپزخانه

برای نظم دهی آشپزخانه می توانید به ویترین کالای آکا ایران بروید و برای خرید اکسسوری های آشپزخانه اقدام کنید.با رفتن به پروفایل گروه هایی که به عنوان پیشنهاد محصولات مشابه معرفی شده اند هم، می توانید آشپزخانه خود را منظم تر کنید.

تبلیغات
اتاق خوابی متفاوت برای فرزند شما!
خانه ای دلپذیر با مبلمانی متفاوت
<>
.

منبع : chidaneh.com