آکاایران: ۲۵ ایده خلاقانه که تنها به یک قوطی رنگ احتیاج دارند!

طراحی مقرون به صرفه: وقتی می خواهید بیشترین استفاده را از بودجه محدود خود برای تغییر دکوراسیون ببرید رنگ بهترین و عالی ترین گزینه ای است که در اختیار دارید. اگر می خواهید از خرید خود حتی بیشتر از قبل استفاده ببرید سعی کنید همان قوطی رنگی که خریده اید را در چند پروژه کوچک به کار برده و همه آن را در یک پروژه بزرگ تمام نکنید. فرقی نمی کند که یک قوطی پُر در اختیار دارید یا می خواهید با آخرین قطرات باقی مانده از یکی از قوطی های رنگ قدیمی تان کاری انجام دهید، به هر حال در اینجا چیزی پیدا خواهید کرد که می تواند الهام بخش تان باشد. این ۲۵ ایده خلاقانه استفاده از رنگ برای همه اتاق های خانه پیشنهاداتی در خود دارند.
 

آکاایران: 25 ایده خلاقانه که تنها به یک قوطی رنگ احتیاج دارند!

۱. اتاق خواب + مقدار زیادی رنگ = دیوار طرح دار.

اگر غیر از قوطی رنگ سفیدتان مقداری رنگ دیگر (و حوصله ای بالا) دارید، این پروژه برای شما ایده آل است. الگوی مورد نظر خود را با استفاده از چسب رنگ روی دیوار طراحی کنید (پیشنهاد من این است که این کار را یک هفته پیش از شروع نقاشی انجام دهید). برای دستیابی به بهترین نتیجه ابتدا یکی از رنگ ها را استفاده کرده و بگذارید خشک شود و سپس به سراغ رنگ بعدی بروید.
 

دکوراسیون ارزان

۲. اتاق خواب + مقدار کمی رنگ = تزئینات گچ کاری.

اگر فقط مقدار کمی رنگ برایتان باقی مانده از یک فروشگاه ابزارفروشی تعدادی طرح گچ بری شده تهیه کنید تا با آن ها دیوارتان را تزئین کنید. اگر دیواری رنگی دارید گچ بری ها را به رنگ سفید دربیاورید و اگر دیوارهایتان سفید هستند می توانید برای دستیابی به نمایی شیک گچ بری ها را خاکستری رنگ کنید.
 

۳. اتاق خواب + مقدار کمی رنگ = کشوی لباس جناغی.

۴. اتاق خواب + مقدار کمی رنگ = لوازم تزئینی نوین.

یکدست کردن مجموعه سینی ها، ظرف ها یا جعبه جواهرات رنگارنگتان با یک رویه نوین رنگ سفید می تواند شکلی تازه به اتاق ببخشد. رنگ های متالیک هم می توانند خیلی دلپذیر باشند.
 

25 ایده خلاقانه که تنها به یک قوطی رنگ احتیاج دارند! طراحی مقرون به صرفه

۵. اتاق نشیمن + مقدار زیادی رنگ = دیوار رنگی.

یک دیوار با رنگی غنی می تواند تاثیری خارق العاده در زنده کردن فضای شما داشته باشد. دیوار مورد نظرتان را با دقت انتخاب کنید. رنگ جدیدی که روی این دیوار خواهید گذاشت باعث می شود توجه به این نقطه جلب شده و برای همین این دیوار باید جایی باشد که شما بخواهید دیگران آن را ببینند.
 

 کارهای دستی

۶. اتاق نشیمن + مقدار کمی رنگ = شومینه آجری رنگ شده.

افراد معمولا به دلیلی که معلوم هم نیست نسبت به رنگ زدن شومینه آجری شک و تردید می کنند. این درست است که در برخی خانه های تاریخی شومینه های اصیل بسیار زیبایی وجود دارد که بهتر است به آن ها دست نزد ولی اگر شومینه آجری شما برایتان خوشایند نیست هیچ دلیلی موجود نیست که آن را تغییر ندهید. قوطی رنگتان را بردارید و شروع کنید.
 

 طراحی کم هزینه

۷. اتاق نشیمن + مقدار کمی رنگ = دمیدن جانی تازه در یک آینه قدیمی.

یک آینه قدیمی یا حتی در کمدی که روی آن آینه کار شده است را می توان با رنگ آمیزی قاب آینه کاملا تغییر شکل داد. اگر کمی از رنگ دیوارهایتان باقی مانده آن را با مقداری حلال یا رنگ سفید رقیق کرده و سپس قابتان را رنگ کنید. این کار باعث می شود اختلافی ظریف و دلپذیر در رنگ ها وجود داشته باشد.
 

 طراحی مقرون به صرفه

۸. راه پله + مقدار زیادی رنگ = پله های رنگ شده.

راه پله تیره خود را با رنگ های روشن تغییر شکل دهید. کار را با یک رنگ پایه سفید شروع کرده و سپس مسیر اصلی پلکان را با رنگ اصلی رنگ آمیزی کنید. اگر دوست داشتید می توانید یک حاشیه باریک هم در کناره های مسیر ایجاد کنید.
 

دکوراسیون ارزان

۹. راه پله + مقدار کمی رنگ = برچسب های عدد.

رنگ کمی در اختیار دارید؟ پلکان را رنگ نزنید ولی با برچسب های رنگی که می توان از فروشگاه های ابزار تهیه کرد به ترتیب اعداد پله ها را رویشان رنگ آمیزی کنید.
 

۱۰. اتاق بچه ها + مقدار زیادی رنگ = دیوار تخته سیاه.

این تصویر حالا کلاسیک شده هنوز هم به دلایل بسیاری محبوبیت دارد. مهمترینش هم این که با آن می توان خوش گذراند! کدام بچه ای بدش می آید بتواند روی دیوارش نقاشی کند؟
 

۱۱. اتاق بچه ها + مقدار کمی رنگ = چارچوب عجیب در.

سعی کنید یک حاشیه تزئینی کنار چارچوب یک در نقاشی کنید. می توانید با استفاده از یک رول کاغذی و چسباندن آن به دیوار برای مشخص کردن طرح، الگوی آن را روی دیوار آماده کنید.

25 ایده خلاقانه که تنها به یک قوطی رنگ احتیاج دارند! طراحی مقرون به صرفه

۱۲. اتاق بچه ها + دو قطره رنگ = قفسه کتاب رنگی.

چند قفسه ارزان قیمت ادویه جات از فروشگاه بخرید و این پروژه بسیار ساده را انجام دهید. قفسه ها را رنگ کرده و بگذارید خشک شوند و بعد به دیوار نصب کنید.
 

 کارهای دستی

۱۳. آشپزخانه + مقدار زیادی رنگ = دیوار رنگی طرح دار.

طرح خودتان را به هر رنگی که دوست دارید، یا هر رنگی که گوشه انبار برایتان باقی مانده، روی دیوار ایجاد کنید.
 

 طراحی کم هزینه

۱۴. آشپزخانه + مقدار کمی رنگ = یخچال تخته سیاه.

اگر مقداری از رنگ تخته سیاهی تان باقی مانده و آدم ریسک پذیری هستید می توانید این پروژه را انجام دهید. 
 

 طراحی مقرون به صرفه

۱۵. آشپزخانه + دو قطره رنگ = نقاشی دیواری برچسبی.

با یک برچسب بزرگ عدد یا حرف که به دقت روی دیوار چسبانده شده باشد دیوار خود را تزئین کنید.
 

دکوراسیون ارزان

اتاق کار و کارگاه + مقدار زیادی رنگ = کف سفید.

شاید در نگاه اول کف سفید مناسب یک کارگاه یا اتاق کار نباشد ولی چنین رنگی باعث ایجاد حالتی زنده و خلاقانه در اتاق می شود و خیلی هم کاربردی است. پیدا کردن یک مهره که روی زمین تیره افتاده خیلی سخت تر از وقتی است که کف اتاق سفید باشد.
 

اتاق کار و کارگاه + مقدار زیادی رنگ = تخته سوراخ دار رنگی برای وسایل.

ابزار و وسایل کار خود را بر روی این تخته های سوراخ دار آویخته و آثاری هنری هم کنار آن ها آویزان کنید. این تخته ها را می توان از ابزارفروشی تهیه کرد. از نظر رنگ می توانید آن ها را همرنگ دیوارهای اتاق یا با کنتراست با رنگ دیوارها انتخاب کنید. انتخابش بسته به سلیقه شما دارد.
 

۱۸. اتاق کار و کارگاه + مقدار کمی رنگ = جعبه های تزئین شده.

جعبه های ساده چوبی را می توان با یک رنگ شاد به قفسه هایی خلاقانه برای انبار وسایل یا نمایش آن ها تبدیل کرد. برای چشمگیرتر کردن آن ها می توانید کف جعبه ها را با قطعات اضافه کاغذدیواری یا کاغذکادو بپوشانید.
 

25 ایده خلاقانه که تنها به یک قوطی رنگ احتیاج دارند! طراحی مقرون به صرفه

۱۹. دستشویی + مقدار زیادی رنگ = راه راه های ضخیم و شیک.

برای اضافه کردن تصویری غیرمنتظره می توانید خطوط ضخیم کشیده شده روی دیوار دستشویی را از داخل آن تا پشت در ادامه دهید.
 

 کارهای دستی

۲۰. دستشویی + کمی رنگ = تغییر ظاهر وان حمام.

به وان حمام پایه دار خودتان رنگ ببخشید. رنگ های خاکستری، مشکی یا شکلاتی تیره بسیار شیک و شکیل خواهند بود. برای دستیابی به نمایی جسورانه تر می توانید رنگ های قرمز، صورتی یا آبی براق را امتحان کنید.
 

 طراحی کم هزینه

۲۱. دستشویی + دو قطره رنگ = گلدان های قوطی حلبی.

با استفاده از رنگ های شاد می توانید قوطی های حلبی تان را تبدیل به گلدان یا جای مسواک و لوازم آرایش کنید.
 

 طراحی مقرون به صرفه

۲۲. اتاق ناهارخوری + مقدار زیادی رنگ = کف طرح دار

. فرقی نمی کند که یک طرح شطرنجی کلاسیک روی زمین بکشید یا یک الگوی مدرن، در هر صورت رنگ کردن کف اتاق به این معنی است که دیگر به فرش احتیاجی نخواهید داشت. ابتدا رنگ پس زمینه را نقاشی کنید و همانطور که در اینجا می بینید اجازه بدهید رنگ طبیعی چوب کمی بیرون بزند.
 

دکوراسیون ارزان

۲۳. اتاق ناهارخوری + مقدار کمی رنگ = بوفه نو.

فقط جلوی کشوها و کابینت ها را رنگ کنید تا نمایی دو رنگ ایجاد شود. علاوه بر این اگر یک کابینت شیشه ای در اتاق دارید می توانید فقط داخل کابینت ها را رنگ کرده تا تغییر ظریفی در نمای اتاق ایجاد شود.
 

۲۴. دفتر خانگی + مقدار زیادی رنگ = دیوار نمایشگاهی.

با استفاده از یک رنگ تیره می توانید دیوار بالای میز خود را تبدیل به محلی برای آویختن آثار هنری کنید. وقتی دیوار را رنگ کردید، پیش از آویختن تابلوها و وسایل به دیوار یک بار آن ها را روی زمین بچینید تا جای درستشان پیدا شود.
 

۲۵. دفتر خانگی + مقدار کمی رنگ = تابلوی نقاشی خودتان.

فکر می کنید هنرمند نیستید؟ تنها چیزی که برای این پروژه نیاز دارید یک بوم کشیده سفید، که می توانید از فروشگاه های لوازم هنری تهیه کنید، چسب رنگ (برای مشخص کردن الگوی جناغی )و مقداری رنگ است.

تبلیغات
نگاه حرفه ای به دکوراسیون داخلی!
مرکز آموزش های تخصصی معماری
<>
.

منبع : chidaneh.com