آکاایران: قرمزهای اشتها آور همان چیزی است که برای غذاخوری احتیاج دارید!

غذاخوری: اگرچه رنگ قرمز یک رنگ کلاسیک برای اتاق غذاخوری به حساب می آید (به دلیل این که اشتهای ما و علاقه یمان به گفتگو با دیگران را افزایش می دهد)، اما استفاده از رنگ قرمز از کف تا سقف اتاق کمی بیش از اندازه افراطی به نظر می رسد و قطعا هیچ کس به آن علاقه ای ندارد. بنابراین، چگونه می توان از رنگ قرمز به درستی استفاده کرد؟ ترجیحا از رنگ قرمز به عنوان رنگ متفاوت در فضا، مثلا به صورت یک نوار باریک در دیوارها، سقف، و یا کف اتاق، استفاده کنید و یا از آن در مقادیر اندک در قسمت هایی از اتاق بهره ببرید. چیزی که بیش از همه اهمیت دارد تعادل است. استفاده بیش از حد از رنگ قرمز خسته کننده است و استفاده از آن در مقادیر بسیار کم بی اثر و بی نتیجه است.

به رنگ ها و مواد و مصالحی توجه کنید که در کنار رنگ قرمز قرار گرفته اند. ترکیب رنگ قرمز با تنالیته های چوبی غنی و دیگر رنگ مایه های گرم و خنثی باعث ایجاد حال و هوایی دنج و سنتی می شود. اما وقتی این رنگ با رنگ های خنثی سرد و یا ماده ای مثل استیل ضد زنگ همراه می شود، حس و حال کلی فضا مدرن می شود.
در این مطلب ۷ اتاق غذاخوری کلاسیک را که در آن از رنگ قرمز استفاده شده است به شما نشان می دهیم. هم چنین رنگ های موجود در این فضاها را به شما معرفی می کنیم و به شما می گوییم چگونه از رنگ قرمز در اتاق غذاخوری خانه خود استفاده کنید.
برای دیدن این مطالب آکا ایران را دنبال کنید...
 

رنگ های قرمز انتخابی برای استفاده در اتاق غذاخوری (از سمت چپ به راست):

۱.      قرمز چیپسی (Gypsy Red)، شروین- ویلیامز.

۲.      قرمز کامل (Quite Red)، والسپار.

۳.      قرمز شیرین (Luscious)، بهر.

۴.      قرمز بشاش (Roseate)، بنجامین مور.
 

 غذاخوری

تنها استفاده از یک دیوار قرمز رنگ در اتاق غذاخوری ایده بسیار درخشانی است. استفاده از این قطعات مستطیل شکل در قالب شیشه های قرمز رنگ که به صورت اتفاقی در کنار سیلیکون شفاف قرار گرفته اند شیوه ای بسیار اثربخش و هم چنین مقرون به صرفه برای اضافه کردن رنگ و بافت به دیوار اتاق غذاخوری است. دو صندلی میز غذاخوری هم به رنگ قرمز انتخاب شده اند تا تعادل بصری در فضا ایجاد شود و در عین حال اتاق غذاخوری بیش از حد در رنگ قرمز غرق نشود.
 

 رنگ قرمز

در عکس بالا ایده جذاب و هوشمندانه دیگری برای اضافه کردن رنگ قرمز تیره به یک اتاق غذاخوری را می بینید. تمام قسمت های فرورفتگی داخل دیوار به رنگ قرمز درآمده است و یک نشیمن دراز تمام عرض آن را پوشش داده است. نتیجه این عمل اتاق غذاخوری دنج و جذابی است که برای برپایی یک مهمانی شام بسیار ایده آل است.
 

 دیوار

یک دیوار این اتاق غذاخوری به رنگ قرمز برجسته درآمده است و جلوه ای دلپذیر به این فضای مینی مالیستی و مدرن داده است. هم چنین رنگ قرمز به این فضا گرما اضافه کرده است. اگر در اتاق غذاخوری شما تعداد زیادی وسیله از جنس استیل ضد زنگ و هم چنین به رنگ های خنثی سرد وجود دارد، با اضافه کردن رنگ قرمز می توانید از نظر بصری این فضا را به تعادل برسانید و حضور بیش از اندازه رنگ های سرد را کاهش دهید. 
 

انرژی

به جای این که یکی از دیوارهای اتاق غذاخوری را به صورت یکپارچه به رنگ قرمز درآورید، به آن طرح ها و بافت های بسیار ریز اضافه کنید. استفاده از این ایده، شیوه ای بسیار ساده  برای اضافه کردن یک عنصر جذاب و جالب توجه به یک فضای خنثی و ساده است.
 

اگر می خواهید خیلی جزئی تر و ظریف تر از رنگ قرمز استفاده کنید، به ایجاد ریتم بصری در فضا فکر کنید. ریتم در طراحی داخلی به معنی تکرار و قرار دادن یک عنصر بصری در فضا است. سعی کنید تعدادی وسیله قرمز رنگ را به صورتی فکر شده در قسمت های مختلف اتاق غذاخوری قرار دهید. در اتاق غذاخوری موجود در عکس بالا این اتفاق افتاده است. در عکس بالا چشم ما به تمام وسایل قرمز رنگ توجه می کند و از این طریق در کل فضا می چرخد.  
 

رنگ قرمز رنگی است که به شدت توجه ها را به خود جلب می کند، به همین دلیل خیلی خوب است که وسایلی که دوست دارید در اتاق غذاخوری شما بیش از وسایل دیگر به چشم بیایند و بدرخشند را به رنگ قرمز انتخاب کنید.
 

 رنگ قرمز

به اتاق های غذاخوری که از رنگ های زیادی در آن ها استفاده شده است خیلی علاقه ندارید؟ مشکلی نیست. شما می توانید فضای غذاخوری خود را روشن و خنثی نگه دارید و همچنان از رنگ در فرورفتگی های داخل دیوار استفاده کنید. درون فرورفتگی های دیوار را به یک رنگ قرمز شاد و بشاش درآورید تا خود فرورفتگی ها و وسایلی که در درون آن ها قرار می گیرند توجه ها را به خود جلب کنند. چنین ایده ای در اتاق غذاخوری موجود در عکس بالا به خوبی اجرا شده است.

به ما بگویید: شما چگونه از رنگ قرمز در اتاق غذاخوری خانه خود استفاده می کنید؟ لطفا عکس اتاق غذاخوری خود را که در طراحی آن از رنگ قرمز استفاده شده است، با ما در بخش بحث و گفتگو آکا ایران به اشتراک بگذارید؟


تبلیغات
بهترین را به ساختمان بپوشانید
هنری ماندگار از جنس چوب
<>
.

منبع : chidaneh.com