آکاایران: زیبایی چشم نواز با رنگ های متضاد

پالت های رنگی: رنگ های برخی برنامه های تلویزیونی سیاه و قرمز است و احتمالا شما از چنین پالت رنگی ای برای طراحی داخلی خانه خود استفاده نمی کنید. اما مطمئنا شما با دیدن فضاهای زیبایی که در آکا ایران می آیند نظرتان در مورد طراحی داخلی خانه عوض می شود و سعی خواهید کرد از این ترکیب های رنگی استفاده کنید. اما اگر می خواهید بدانید چگونه به یک فضای دلپذیر، مانند فضاهایی که در ادامه به شما نشان می دهیم در خانه خود برسید و از ترکیب رنگ های سیاه و قرمز استفاده کنید.
 

استفاده به جا از رنگ قرمز در مقادیر اندک و در جای مناسب همان قدر می تواند یک فضا را دلپذیر کند که استفاده از رنگ قرمز در سراسر یک اتاق می تواند همین کار را انجام دهد . یک کوسن قرمز رنگ را روی یک کاناپه به رنگ سیاه با پارچه ای نرم قرار دهید و در کنار این مجموعه یک تابلوی نقاشی دلپذیر که در آن از رنگ قرمز استفاده شده است قرار دهید. این چیدمان در اتاق موجود در عکس بالا اتفاق افتاده است و می بینید که نتیجه آن تماشایی و بسیار جذاب شده است.
 

زیبایی چشم نواز با رنگ های متضاد ترکیب رنگی

قرمز رنگ بسیار جذاب و چشم گیری است. ترجیحا به جای این که کل دیوارهای یک فضا را به رنگ قرمز درآورید، فقط یکی از دیوارها را قرمز کنید و در کنار آن کابینت ها یا کفپوش هایی سیاه رنگ را به کار گیرید. وجود یک دیوار که رنگی متفاوت نسبت به دیگر دیوارها دارد باعث می شود که چشم روی آن توقف کند، به همین دلیل از این ایده در دیگر قسمت های خانه هم می توانید استفاده کنید.
 

 ورودی

در عکس بالا استفاده هوشمندانه ای از رنگ قرمز در کنار یک پالت رنگی سیاه و سفید را مشاهده می کنید. اگر به پالت رنگی سیاه و قرمز علاقه دارید، خیلی راحت می توانید با استفاده از وسایل تزئینی این پالت را در فضای خود اجرا کنید. خوبی وسایل تزئینی این است که هر گاه از آن ها خسته شدید به راحتی می توانید آن ها را با وسایلی دیگر عوض کنید.
 

 نشیمن

استفاده از فرش های قرمز ظاهر زیبایی به فضا اضافه می کند. قالیچه های مدرن و حتی فرش های ایرانی به رنگ قرمز در کنار یک کاناپه به رنگ سیاه ترکیب فوق العاده موفق و زیبایی ایجاد می کند. خط قرمز رنگیکه از طریق چهارپایه ها که در پس زمینه قرار دارند ایجاد شده است و باعث شده تا ترکیب قرمز و سیاه این قسمت از خانه بیش از پیش به چشم بیاید.
 

 مشکی

قرار دادن صندلی های قرمز در کنار میزی سیاه مانند پوشیدن کفش هایی قرمز با لباسی سیاه است: که این شگفت انگیز و بر جسته است.
 

 قرمز

شاید فکر کنید استفاده از پالت رنگی قرمز و سیاه در اتاق خواب که قرار است فضایی ملایم و آرام باشد کار درست و منطقی ای نباشد؛ اما اگر از این دو رنگ به صورتی درست و مناسب استفاده شود این پالت رنگی را در اتاق خواب هم می توان به کار گرفت.
 

 سیاه

وقتی این فضا را می بینید چیدمان وسایل در آن شما را شگفت زده خواهد کرد. دلیل زیبایی و جذابیت این فضا گرمای چوب و گرمای رنگ قرمز است.
میز سیاه رنگ با داشتن رگه هایی دلپذیر در کنار کفپوش های چوبی جذابیت دوچندانی به فضا داده است.
 

 ترکیب رنگی

از رنگ های قرمز و سیاه می توان به عنوان پالت رنگی کلاسیک برای فضای بیرونی خانه نیز استفاده کرد. گرما و جذابیت در رنگ قرمز غیر قابل انکار است. اگر به نظرتان استفاده بیش از حد از رنگ سیاه در فضای بیرونی خانه این محوطه را کمی ترسناک می کند، مانند عکس بالا می توانید از این رنگ در گلدان ها و دیگر اجزای کوچک فضا استفاده کنید.
 

 اتاق خواب

رنگ های قرمز و سیاه در کنار جزئیات روستیک جلوه بسیار زیبایی پیدا می کنند. این دو رنگ طیف رنگی بسیار زیبایی با چوب های گره دار ایجاد می کند. چنین ترکیبی را در عکس بالا مشاهده می کنید.
 

آشپزخانه

در فضاهای کوچک هم می توان از پالت رنگی قرمز و سیاه استفاده کرد. در اتاق بالا، قالیچه ایرانی با داشتن رنگ مایه های گرم، سردی رنگ سفید دیوارها و صفحه سیاه رنگ پشت تخت خواب را تلطیف کرده است.
 

ترجیحا از رنگ سیاه و قرمز در کنار مبلمان مدرن استفاده کنید. در عکس بالا می بینید که برای این که پالت رنگی قرمز و سیاه بیش از حد در فضا به چشم نیاید از مبلمانی چوبی و ساده استفاده شده است. نصب تابلوهای هنری مدرن بر روی دیوارهای قرمز رنگ نیز بسیار شیوه خوبی برای تلطیف فضا است که این اتفاق نیز در اتاق بالا افتاده است.
 

اگر دوست ندارید این دو رنگ در فضا بیش از حد به چشم بیاید، از مبلمان سیاه رنگ در کنار گل های قرمز استفاده کنید که هر گاه خواستید بتوانید این ترکیب رنگی را تغییر دهید. همانطور که در عکس بالا مشاهده می کنید این ترکیب رنگی برای برپایی یک مهمانی بسیار ایده آل است.

به ما بگویید: آیا شما هم به ترکیب رنگ های سیاه و قرمز در خانه خود علاقه دارید؟ اگر از این رنگ ها در خانه خود استفاده کرده اید لطفا عکس آن را با ما در بخش بحث و گفتگو آکا ایران به اشتراک بگذارید.

تبلیغات
بهترین را به ساختمان بپوشانید
نگاه حرفه ای به دکوراسیون داخلی!
<>
.

منبع : chidaneh.com