آکاایران: جذابیتی خاص با سبک ایتالیایی

سایر سبک های دکوراسیون: خانه هایی که به سبک ایتالیایی طراحی شده اند بسیار محبوب و پرطرفدار هستند. این خانه ها تزئینات زیادی دارند و به زیبایی از پوشش های طلایی در آن ها استفاده شده است، و با استفاده از باکیفیت ترین مبل ها طراحی شده اند. طراحی ایتالیایی چکیده یک طراحی لوکس و مجلل است.
 

ستون های سنگی و تزئینات دلپذیر عنصر مسلط این سبک طراحی و معماری هستند. اگر به سرعت به طراحی داخلی به سبک ایتالیایی در زمان حاضر برسیم، همچنان با عناصری جذاب و استادکاری جالب توجه ای روبه رو می شویم. اما به نظر می رسد که دو مکتب طراحی بر فضای معماری و طراحی داخلی سبک ایتالیایی مسلط هستند، که سبک ایتالیایی پرتزئیات مربوط به دوران قدیم و دیگری سبک ایتالیایی مدرن است.
چه شما از عاشقان سبک طراحی مدرن باشید چه سلیقه شما بیش تر به سمت طراحی سنتی ایتالیایی گرایش داشته باشید، حتما با آکا ایران همراه شوید، چراکه ما در این مطلب جزئیات زیادی در مورد سبک طراحی ایتالیایی، هم سبک سنتی و هم سبک مدرن، به شما خواهیم گفت.
در ادامه به دلایل محبوبیت زیاد سبک ایتالیایی اشاره خواهد شد...
 

 دکوراسیون منزل

سبک ایتالیایی سبکی لوکس است

باید گفت که ایتالیا یی ها به خوبی از چگونگی طراحی یک خانه آگاهی دارند.
خانه هایی که به سبک ایتالیایی طراحی شده اند نه تنها لوکس و مجلل هستند، بلکه تمام جزئیات آن ها از کف تا سقف خانه دارای طراحی لوکس است؛ در این زمینه هیچ گوشه ای از خانه از دید طراح دور نمی ماند. جزئیات منزل در بهترین کیفیت ممکن طراحی شده اند و استادکاری در تمام گوشه های خانه در بهترین کیفیتِ خود به چشم می خورد. خانه هایی که به سبک ایتالیای قدیم طراحی شده اند دارای لوسترهای کریستالی هستند که از سقف های پنل دار آویزان شده اند. دیوارهای این خانه ها دارای چارچوب ها تزئینی و گچ بری است و از یک نوع نقاشی دیواری در آن ها استفاده شده است، و هم چنین کف ها از چوب و سنگ مرمر براق پوشیده شده اند و بر روی آن ها یک قالیچه دلپذیر برای افزایش راحتی فضا پهن شده است.
بعد از سبک سنتی نوبت به خانه هایی می رسد که به سبک ایتالیایی مدرن طراحی شده اند. این خانه ها دارای طراحی مینی مالیستی(ساده گرایی) و در عین حال طراحی لوکس هستند؛ که اینگونه طراحی از طریق آشپزخانه هایی روشن با سطوح لاک الکل کاری شده است و لوسترهای مجسمه گون که از کریستال های شفاف ساخته شده اند، و مبلمان دلپذیر و راحت که مانند پدربزرگ های خود از مواد بسیار باکیفیت ساخته شده اند نمایان می شود.

برای این که چنین طراحی های ایتالیایی، چه سنتی و چه مدرن، را در خانه خود تقلید کنید باید چشم خود را حسابی باز کنید و به دنبال وسایلی باکیفیت باشید. حتی شاید نیاز به استخدام یک طراح باشد تا به شما در انجام این ماموریت یاری برساند.
در نهایت فضای شما باید دارای حس و حالی لوکس و مجلل باشد که یکی از اصلی ترین ویژگی های طراحی به سبک ایتالیایی است.
 

دکوراسیون لوکس

زیبایی تمام در سبک ایتالیایی

صحبت کردن پیرامون زیبایی شناسی ساده نیست. طراحی ایتالیایی هر چیزی هست به جز سادگی! اما اگر این سبک به خوبی اجرا شود زیبایی واقعی را در آن خواهید دید.
سبک ایتالیایی سنتی گاهی بیش از حد دارای تزئینات است و کسانی که به طراحی داخلی رویکردی مینی مالیستی دارند آن را نمی پسندند، اما در نهایت زیبایی در طراحی ایتالیایی، چه مدرن و چه سنتی، باید رعایت شود. چه کسی می تواند کیفیت ناب این ستون های مجلل و باشکوه که این اتاق ها را شکل داده اند و معماری پنجره های قوسی شکل و سقف های کاذب زیر شیروانی را انکار کند؟

این زیبایی باشکوه در تمام اتاق های خانه ای که به سبک ایتالیایی طراحی شده است امتداد می یابد. اتاق خواب هم از این زیبایی بی نصیب نمی ماند. به این اتاق کوچک موجود در تصویر زیر نگاه کنید؛ این اتاق غرق در زیبایی سبک ایتالیایی است. اگر شما دوست دارید که از سبک ایتالیایی در طراحی خانه خود استفاده کنید عکس زیر بهترین نمونه است.
 

روکش های طلایی در سبک ایتالیایی

 این ویژگی سبک ایتالیایی شاید برای بعضی از افراد اغراق شده و بیش از حد تزئینی باشد. با این وجود، وقتی این کار به دقت و به درستی انجام شود، لایه های طلایی سبک ایتالیایی لایه نهایی لوکس بودن و شکوه را در فضا ایجاد می کند.

چارچوب های طلایی در طراحی ایتالیایی (هم مدرن و هم سنتی) عناصر متداولی هستند و در همه جا مانند قاب آینه ها، به صورت منبت کاری شده در مبلمان چوبی، و به صورت منبت کاری شده در کاشی ها حضور دارند. حتی استفاده از رگه های طلایی در سنگ مرمر نشانه ای از علاقه بیش از حد به عناصر طلایی در سبک ایتالیایی است (به عکس زیر توجه کنید).

جای دیگری که این علاقه به رنگ طلایی خود را نشان می دهد در وسایل تزئینی است و در این فضا از وسایل تزئینی بسیار زیادی استفاده شده است. البته اگر این وسایل از باکیفیت ترین مواد هم ساخته شده باشند باز هم شما نمی توانید فروشگاهی را پیدا کنید که تمام این وسایل را داشته باشد. به جای این وسایل می توانید از وسایل تزئینی دست ساز که از سنگ، سنگ مرمر، چوب با روکش طلایی، و فلز ساخته شده اند استفاده کنید. کریستال، شیشه، و آینه ها نیز نقش بسیار مهمی در طراحی این فضای بزرگ بازی می کنند. آیا کسی هست که از دیدن این خانه دلپذیر و درخشان شگفت زده نشود؟
 

کاشی، مرمر و سنگ در خانه های به سبک ایتالیایی

از سنگ مرمر گرفته تا سفال، تمام انواع مواد ریشه خود را در تاریخ ایتالیا پیدا می کند. هنرمندان و صنعت گران ایتالیای باستان، سنگ های رستیک را تبدیل به آثار هنری دلپذیر و جذاب می کردند. 
وجود طرح های هندسی، رنگ، و رگه های دلپذیر در کاشی های سنگی بسیار دلپذیر و استادانه است و نشان از خانه ای که به سبک ایتالیایی طراحی شده است، دارد. امروز هم در طراحی خانه های لوکس و مدرن ایتالیایی از کفپوش ها و دیوارهایی از جنس سنگ مرمر براق استفاده می شود و طراحان از ویژگی های این نوع سنگ های براق و دلپذیر برای ایجاد جذابیت در فضاهای مینی مالیستی استفاده می کنند.

اگر می خواهید حتی بخشی از این طراحی را در خانه خود پیاده کنید، آن گاه یک کاشی مرمری دلپذیر را به فضای ورودی خانه خود اضافه کنید و یا با اضافه کردن سنگ مرمر به کفپوش ها یا دیوارهای حمام این فضا را تبدیل به فضایی لوکس و مجلل کنید. اگر به سبک روستیک علاقه بیش تری دارید بهتر است از کاشی های سفالی در خانه خود استفاده کنید؛ رنگ و بافت کاشی های سفالی، بخشی کاملا مجزا در سبک طراحی ایتالیایی هستند.
 

 سایر سبک های دکوراسیون

طراحی مدرن را در سبک ایتالیایی ببینید

همانطور که در بالا اشاره شد، به نظر می رسد دو مکتب طراحی بر فضای معماری و طراحی داخلی سبک ایتالیایی مسلط هستند، یکی سبک ایتالیایی پرتزئیات مربوط به دوران قدیم و دیگری سبک ایتالیایی مدرن.
اکثر طراحی های داخلی که مشاهده کردید، دارای سبک کاملا سنتی بودند، اما طراحی مدرن هم جایگاه ویژه ای در خانه های ایتالیا دارد. زیبایی و لوکس بودن سبک ایتالیایی در سبک طراحی مدرن هم کاملا به چشم می آید.

در طراحی مدرن ایتالیایی مبلمان دارای خطوطی نرم تر و تزئینات کم تری هستند، اما همچنان وسایل از بهترین و باکیفیت ترین مواد ساخته می شوند و از این طریق لوکس بودن و زیبایی سبک ایتالیایی در این خانه ها حفظ می شود. در طراحی مدرن ایتالیایی از خطوط ساده تر و هم چنین کمی بیش تر از رنگ های سیاه و سفید نسبت به همتای سنتی خود استفاده می شود. با این حال در طراحی های مدرن ایتالیایی عناصری لوکس مانند لوسترهای کریستال نامتعارف یا وسایل تزئینی براق اضافه می شود که به طور معمل در طراحی مینی مالیستی خانه های مدرن از چنین عناصری استفاده نمی شود.
بنابراین تمام مشتاقان سبک مدرن نیز با استفاده از مواد و مصالح باکیفیت می توانند سبک ایتالیایی را در فضای داخلی خانه خود اجرا کنند. البته یادتان نرود که این عناصر باید در تمای اتاق های خانه وجود دارا باشند تا فضای کلی خانه شما یکدست و یکپارچه شود.  
 

 نشیمن و پذیرایی

از قرن ۱۵ تا اکنون، سبک ایتالیایی باشکوه و پرطرفدار باقی مانده است. استفاده از مبلمان با کیفیت، سنگ ها و کاشی های هنری، و روکش ها و عناصر طلایی در سبک ایتالیایی همچنان پرطرفدار باقی مانده است و این مسئله به این دلیل است که ترکیب این اجزا در نهایت نتیجه ای جذاب و رویایی دارد که نهایت زیبایی است و هیچ گاه از مد نمی افتد.

خواه شما طرفدار طراحی سنتی باشید یا خواه طرفدار طراحی مدرن، می توانید از سبک طراحی ایتالیایی در طراحی خانه خود استفاده کنید. فقط کافی است هنگام خرید بهترین وسایل با بهترین کیفیت را خریداری کنید. و اگر این کار از توان مالی شما خارج است، روی یک یا دو وسیله سرمایه گذاری کنید و بهترین آن ها را بخرید که تا آخر عمر در خانه شما بدرخشند. از سنگ، مرمر، و کاشی هر کجا که لازم بود استفاده کنید تا خانه شما تبدیل به فضایی به سبک ایتالیایی شود.

ایده های خلاق خود را در ایده های شما آکا ایران به اشتراک بگذارید...

تبلیغات
معماری را حرفه ای بیاموزید!
بهترین را به ساختمان بپوشانید
<>
.

منبع : chidaneh.com