آکاایران: یک جای دنج برای چسباندن چاقو در آشپزخانه

خودتان بسازید: نه تنها این صفحه های آهن ربایی باعث استفاده بیش تر از فضای عمودی می شوند و دسترسی به ابزار آشپزخانه را ساده تر و راحت تر می کنند و با یک چرخش ساده می توان آن ها را از صفحه جدا کرد، بلکه یک عنصر بصری به فضا اضافه می کند که بسیار جذاب و دلپذیر است. با آکا ایران همراه باشید.

نگهداری از چاقوهای آشپزخانه

اخیرا یکی از این صفحه های آهن ربایی برای نگهداری از چاقوهای آشپزخانه خود را با استفاده از یک صفحه چوبی ساخته شده است و اکنون می‎خواهیم چگونگی ساخت چنین وسیله کاربردی را به شما نشان دهیم تا شما هم بتوانید آن را در آشپزخانه خود بسازید.

مطالب مرتبط: ۸ وسیله که هر آشپزخانه نیاز دارد!
 

آشپزخانه

لطفا به یاد داشته باشید!

 اگرچه صفحه های آهن ربایی برای نگهداری از چاقوها عنصر زیبایی در دکور آشپزخانه هستند، اما در مورد آن ها ایمنی حرف اول را می زند. به یاد داشته باشید که هنگام نشان دادن این صفحه ها به دیگران به آن ها هشدارهای ایمنی لازم را بدهید چراکه چاقوها و ابزار دیگر در مقابل آن ها قرار دارند. هم چنین این صفحه ها را در جایی نصب کنید که دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی باشد.

وسایل مورد نیاز

·        تخته چوبی، ۳۸ سانتی متر در ۹ سانتی متر.

·        کاغذ سنباده.

·        متر نواری.

·        گیره های رومیزی، اختیاری.

·        دریل پرقدرت.

·        مته سرگرد ۵/۲ سانتی متری.

·        آهن ربای سرامیکی گرد ۵/۲ سانتی متری، ۵۴ عدد.

·        چسب ژلاتینی.

·        مته دریل، ۳۲/۵.

·        پیچ های دیواری ۵/۶ سانتی متری، ۲ عدد.


مطالب مرتبط: ۱۰ وسیله آشپزخانه که هر خانه ای نیاز دارد!

از کجا شروع کنیم؟

کار را با اندازه گیری تخته چوبی و بریدن آن طبق اندازه دلخواه شروع کنید. این کار را باید حتما بر اساس فضایی که قرار است آن را نصب کنید انجام دهید. ما فضای خالی ای بر روی یکی از دیوارهای آشپزخانه خود داشتیم که یک تخته چوبی ۳۸ سانتی متری بسیار مناسب این فضا بود. ما هم از همین اندازه برای بریدن تخته چوبی استفاده کردیم.
نکته آسان: اکثر چوب فروشی ها و نجاری ها چوب شما را فاقد دریافت هیچ هزینه اضافی به اندازه دلخواه شما برش می دهند.

سطح چوب

برای ایجاد سطح صیقلی و صاف تخته چوبی را تمیز کرده و سپس سنباده بکشید. ما به دنبال یک حس و حال روستیک بوده ایم، به همین دلیل به گونه ای آن را سنباده کشیدیم که سطح آن کمی زبر و خشن باشد. اگر شما به سطوح مدرن علاقه دارید، در این مرحله باید به سطح چوب لاک الکل و آستری بزنید. تصمیم بگیرید که قرار است کدام طرف چوب سطحی باشد که چاقوها روی آن قرار بگیرند، سپس آن را پشت و رو کنید تا دریل کاری و اضافه کردن آهن رباهای سرامیکی را بر روی طرف دیگر آن انجام دهید.

اندازه گیری دقیق

۵/۲ سانتی متر از هر دو سمت سطح چوب را خالی بگذارید تا بتوانید در این نقاط تخته را به دیوار پیچ کنید، سپس دو خط مستقیم را که از هم ۶ سانتی متر فاصله دارند را در امتداد طول چوب بکشید؛ این دو خط ردیف هایی هستند که آهن رباها در آن ها قرار می گیرند. بر روی هر کدام از خط ها ۹ نقطه که از هم ۵/۳ سانتی متر فاصله دارند مشخص کنید تا نقاط دریل کاری و نقاطی که قرار است آهن رباها در آن جا قرار بگیرند مشخص شود (هدف از این کار این است که دو خط مرکزی که هر کدام دارای ۹ حفره هستند و ۵/۳ سانتی متر از هم فاصله دارند ایجاد شود).
برای کار گذاشتن آهن رباها در قسمت پشت تخته چوبی، از یک مته سرگرد استفاده کنید. این نوع مته ها دارای سرهای گرد مستحکمی هستند که به راحتی بر روی چوب حرکت می کنند و کنترل عمق حفره های ایجاد شده با آن ها راحت است. این مته ها در همه ابزارفروشی ها موجود هستند و قیمت زیادی هم ندارند.
 

یک جای دنج برای چسباندن چاقو در آشپزخانه سایر لوازم

دریل کاری

عمق حفره هایی که می خواهید ایجاد کنید را دائما چک کنید تا در نهایت بتوانید حفره هایی بر روی سطح چوب ایجاد کنید که آهن رباها به خوبی درون آن قرار بگیرند. برای این که این آهن رباها به خوبی درون حفره ها جای بگیرند، باید آن قدر دریل کنید تا عمق حفره به سطح دیگر برسد. البته باید این کار را فاقد آسیب زدن به سطح بیرونی چوبی انجام دهید. هنگام این کار نهایت دقت را به خرج دهید.

نکته حرفه ای: به جای این که با چشم خود عمقی که قرار است حفره ها دارا باشند را چک کنید و هم چنین برای جلوگیری از کامل سوراخ شدن چوب، یک تکه چسب برق رنگی متناسب با عمقی که قرار است دریل کنید را دور مته بپیچید تا بدانید هنگام دریل کردن باید تا کجا پیش روید.
 

 چوب

نکته ایمنی: از گیره های رومیزی برای نگه داشتن تخته چوبی در یک نقطه مشخص استفاده کنید. استفاده از گیره کنترل کلی کارها را بهتر و سریع تر پیش می برد. ما هر ۱۸ نقطه علامت گذاری شده (دو ردیف ۹ تایی) را تا نزدیک ترین جای ممکن با سطح بیرونی چوب دریل کردیم. این حفره ها دارای عمق ۵ میلی متر بودند.
 

 چاقو

سپس، در هر طرف سطح چوب دو نقطه مرکزی را مشخص کنید و آن ها را با دریل سوراخ کنید تا بتوانید با استفاده از این سوراخ ها تخته را به دیوار نصب کنید.

 مته

آهنربای قوی تر برای چاقو های سنگین تر

برای این که قدرت آهن رباها بیش تر شود، سه آهن ربای سرامیکی گرد ۵/۲ سانتی متری را روی هم قرار دهید (دو یا تعداد بیش تری آهن ربا وقتی در کنار هم قرار می گیرند قدرتی برابر با یک آهن ربا به اندازه مجموعه آن ها خواهند داشت). سپس این آهن رباهای کنار هم قرار گرفته را به مقدار اندکی چسپ ژلاتینی آغشته کنید و بعد آن ها را به دقت درون هر ۱۸ حفره قرار دهید. استفاده از چسب، خیال شما را از استحکام آهن رباها راحت می کند. خوبی این چسب ها این است که قدرت بسیار زیادی دارند و در عین حال به سرعت خشک می شوند. برای این ۱۸ حفره ما از ۵۴ عدد آهن ربای سرامیکی گرد استفاده کردیم، که شاید به نظر شما تعداد زیادی باشد اما این آهن رباها در بسته های ۶ تایی به فروش می رسند و قیمت بسیار اندکی دارند و هزینه نهایی شما اصلا زیاد نخواهد شد.

مطالب مرتبط: لیست جهیزیه عروس، هر چیزی نخریم!

 تجهیزات

آشپزخانه

صفحه آهنربایی چاقو را به دیوار پیچ کنید

از پیچ های دیواری ۵/۶ سانتی متری استفاده کنید، و صفحه آهن ربایی را بر روی قسمت مورد نظر از دیوار پیچ کنید. اکنون زمان آن رسیده است که چاقوهای دوست داشتنی خود را به نمایش بگذارید.
 

چاقوهایتان را انتخاب کنید

ما از تعدادی از چاقوهایی استفاده کردیم که به طور روزانه از آن ها استفاده می کنیم و برای کامل کردن ظاهر روستیک تعداد دیگری از چاقوهایی که کم تر از آن استفاده می کنیم را در کنار آن ها قرار دادیم. اکنون این چاقوها به زیبایی در کنار هم قرار گرفته اند و ظاهر بسیار زیبایی پیدا کرده اند.
سعی کنید از چاقوهایی با شکل، رنگ، و طراحی متفاوت استفاده کنید تا ظاهر کلی صفحه آهن ربایی شما متنوع و جذاب شود. هم چنین این کار باعث می شود تمام چاقوهای مورد نیاز شما در کم تر از چند ثانیه در اختیار شما قرار گیرد.

مطالب مرتبط: چیدمان ظروف در کابینت آشپزخانه، ۲۵ ایده شگفت انگیز!

تبلیغات
معماری را حرفه ای بیاموزید!
بهترین را به ساختمان بپوشانید
<>
.

منبع : chidaneh.com