آکاایران: ایده های خلاقانه به سادگی سیاه و سفید!

خودتان بسازید: به احتمال زیاد پیدا کردن ترکیب رنگی دیگری که از ترکیب رنگ های سیاه و سفید خنک تر و خاص تر باشد خیلی سخت است. طراحی دکوراسیون با رنگ های سیاه و سفید، چه به شکل طرح های گرافیکی کاغذدیواری و عکس های سیاه و سفید چه چیزی دیگر، به سرعت به فضا زیبایی و ظرافت اضافه می کند. از کارهای هنری دست ساز و چارچوب های دیواری تا مبلمان خاص در قالب ۱۴ پروژه طراحی که در آن ها از طرح های سیاه و سفید استفاده شده است و هزینه زیادی هم صرف آن ها نشده است در این مطلب وجود دارد. شما می توانید از طراحی این خانه ها در طراحی فضای زندگی خود ایده بگیرید. 
 

۱. گوشه ای از اتاق با طرح های گرافیکی.

یک گوشه کوچک از خانه، مانند این فضای ورودی، فضای بسیار خوبی برای استفاده از طرح های گرافیکی است، زیرا به مقدار کمی کاغذدیواری، عکس برگردان (طرح های برچسب دار)، و طرح هایی که با شابلون اجرا شده اند نیاز دارد. اگر از شابلون استفاده کنید اجرای طرح های سیاه و سفید کار خیلی سختی نیست.

۲. هنر انتزاعی.

مقدار اندکی اشکال ساده سیاه رنگ بر روی یک کاغذ سفید؟ شما هم می توانید این کار را انجام دهید. اثر هنری خود را داخل یک قاب سفید رنگ قرار دهید و با افتخار آن را بر روی دیواری از خانه نصب کنید.
 

ایده های خلاقانه

۳. هنر تایپوگرافیک.

یک جمله که به نظر شما درست و بامعنا است را انتخاب کنید و با استفاده از مهر کردن، نقاشی کردن، و یا خیلی ساده چاپ کردن واژه ها، آن را به راحتی تبدیل به یک اثر هنری کنید. برای ایجاد ظاهری دست ساز اثر هنری خود را داخل یک قاب رستیک قرار دهید.
 

۴. اثر هنری بزرگ با استفاده از تخته سه لایی.

آیا به دنبال یک اثر هنری بزرگ هستید اما اثر هنری مورد نظر خود را پیدا نمی کنید؟ می توانید با نقاشی کردن یک جمله یا یک قطعه شعر مورد علاقه خود بر روی یک تخته سه لایی بزرگ به اثر هنری مورد نظر خود دست یابید. تخته سه لایی را مستقیما به دیوار پیچ کنید و با استفاده از چارچوب های گچی که در ابزارفروشی ها موجود هستند آن را قاب بگیرید.

۵. چهارپایه هایی ساخته شده از قرقره های بزرگ.

قرقره های بزرگ چوبی قدیمی که زمانی از آن ها به عنوان وسیله ای برای نگهداری از سیم ها و کابل ها استفاده می شده است را می توان تبدیل به نشیمن های اضافه اتاق نشیمن کرد. فقط کافی است آن ها را رنگ کنید و بر روی آن ها یک بالشتک یا کوسن قرار دهید.
 

۶. استفاده از تخته سیاه به عنوان تقویم دیواری.

تعدادی از ماه های سال را بر روی یک تخته سیاه بکشید و آن را به یکی از دیوارهای خانه نصب کنید. اگر نگران محو شدن خطوط روی تخته سیاه هستید، از نوارهای سفیدرنگ به جای گچ برای کشیدن خطوط استفاده کنید.
 

ایده های خلاقانه به سادگی سیاه و سفید! فضاهای مسکونی

۷. گچ بری های گرافیکی.

گچ بری های تزئینی سفید رنگ بر روی دیوار سیاه رنگ یک اتاق پذیرایی ساده را تبدیل به فضایی تماشایی و دلپذیر می کند. این کار هزینه زیادی ندارد فقط باید کمی رنگ و مقداری ابزار تهیه کنید.
 

 طرح های گرافیکی

۸. دیوار سیاه رنگ، بشقاب های سفید رنگ.

راه دیگری برای ایجاد یک اثر گرافیکی در اتاق غذاخوری آویزان کردن بشقاب یا سینی های سفید رنگ بر روی یک دیوار سیاه رنگ است. البته برای این کار باید به دنبال بشقاب های تزئینی دلپذیر بگردید، مانند بشقاب های موجود در عکس بالا، تا اثر آن ها در فضا دوچندان شود. این بشقاب ها را به صورت غیرمتقارن بر روی دیوار نصب کنید تا جلوه ای جذاب و چشم گیر پیدا کنند.
 

 رنگ های سیاه و سفید

۹. نشانه هایی خاص بر روی در را خودتان بسازید.

تعدادی برچسب الفبا را از فروشگاه های لوازم اداری خریداری کنید و با استفاده از آن ها برچسب های خلاقانه برای درهای داخلی خانه خود بسازید؛ کلماتی به زبان های خارجی همیشه جذاب و دلپذیر هستند. برای این که این لغات در یک ردیف و به صورتی دلپذیر بر روی در قرار بگیرند پیش از چسباندن آن ها یک خط صاف بر روی در به صورت کمرنگ بکشید تا حروف را طبق این خط تنظیم کنید.
 

 رنگ سیاه

۱۰. دراوری از دست دوم فروشی بخرید و آن را رنگ کنید.

یک دسته دوم فروشی یا یک جمعه بازار را انتخاب کرده و از آن یک دراور قدیمی و کهنه را به قیمتی ارزان بخرید (قطعا می دانید منظور من از دراور کهنه چیست: روکش خراب، دستگیره های برنجی، و سطح رنگ و رو رفته). سپس چند لایه رنگ سفید روی این دراور بزنید تا حیات تازه ای پیدا کند. برای این که دستگیره ها به خوبی رنگ بگیرند، آن ها را از دراور جدا کنید و در جایی مناسب آن ها را با اسپری های رنگ مخصوص فلزات رنگ کنید.
 

 رنگ سفید

۱۱. کمد روکش دار.

وقتی بر روی یک کمد ساده و معمولی پارچه های دلپذیر با طرح های سیاه و سفید کشیده شود جلوه ای فوق العاده دلپذیر و خاص پیدا می کند. برای این که این کار به راحتی انجام شود پارچه ها را مستقیما و فاقد لایی گذاری به سطح کمد بچسبانید.
 

ایده های خلاقانه

۱۲. بلوک های سیمانی به عنوان بغل تختی.

اگر یادتان باشد کتابخانه های قدیمی دانشگاه ها از بلوک های سیمانی ساخته شده بودند. اگر شما هم به این ماده علاقه دارید می توانید از این بلوک ها به عنوان میز بغل تخت خواب استفاده کنید. برای داشتن ظاهری شیک و مدرن می توانید حاشیه های این بلوک ها را به رنگ سیاه درآورید.
 

۱۳. دیوار متفاوت به رنگ سیاه.

اتاقی که تمام دیوارهای آن به رنگ سیاه است دل گیر و گرفته است، به همین دلیل برای داشتن اتاقی دلپذیر و منحصربه فرد سعی کنید یکی از دیوارها را به رنگ سیاه درآورید. این کار باعث می شود تا جزئیات معمارانه فضا بیش از پیش به چشم بیاید، مانند اتاق خواب زیر شیروانی که در عکس بالا شاهد آن هستید.
 

۱۴. گوشه ای از اتاق مختص عکس های سیاه و سفید.

یک گوشه خالی فضا خانه خود را با عکس های سیاه و سفید پر کنید. برای این که نتیجه کار شما چشم گیر و دیدنی شود، قاب ها را از کف تا سقف آویزان کنید. اگر تعداد قاب های عکس شما کم است، فضاهای خالی را با کارت پستال ها و آثار هنری چاپی سیاه و سفید که دارای طراحی دلپذیر و جذابی هستند پر کنید.

نوبت شما: آیا شما هم به طراحی با رنگ های سیاه و سفید علاقه دارید؟ لطفا عکس فضای سیاه و سفید خود را در بخش بحث و گفتگو آکا ایران با ما در میان بگذارید. 

تبلیغات
بهترین را به ساختمان بپوشانید
طراحی خاص با سبک زندگی شما!
<>
.

منبع : chidaneh.com