آکاایران: خانواده زرد را مهمان خانه خود کنید

رنگ زرد: رنگ زرد هم می تواند ملایم باشد و هم شوکه کننده. این رنگ ممکن است به فضا انرژی اضافه کند و یا به آن حالتی آرام بدهد و در عین حال قادر است ظاهری روستایی یا ظاهری مدرن و به روز خلق کند. به عبارت دیگر، رنگ زرد یک رنگ متنوع است که در هر فضایی می توان از آن استفاده کرد. با این حال، اگرچه بسیاری از مردم به سایه های آفتابی این رنگ علاقه دارند، اما خیلی ها هم دوست دارند که از سایه های متنوع این رنگ استفاده کنند، برخی ها هم از این مسئله نگرانند که هنگام طراحی خانه این رنگ بیش از حد در فضا به چشم بیاید.

رنگ زرد عنصر اصلی باشد یا نه!
برای این که بتوان طراحی با رنگ زرد را به درستی انجام داد باید برنامه ای دقیق و سنجیده داشت. در این باره تصمیم بگیرید که آیا می خواهید رنگ زرد عنصر اصلی اتاق شما باشد یا نقشی حمایتی را بازی کند. هم چنین به این موضوع فکر کنید که کدام سایه رنگ زرد با شخصیت و سلیقه شما هماهنگ است و آیا این سایه مورد نظر با طراحی کلی اتاق شما در هماهنگی است یا خیر. خیلی مهم است که توازن در فضا حفظ شود؛ به این مسئله فکر کنید که چگونه می توانید از رنگ های مختلف و عناصر طراحی به گونه ای استفاده کنید که به کمک آن ها سایه مورد نظر و مقدار رنگ زردی که برای طراحی خود انتخاب کرده اید را افزایش یا کاهش دهید. فضاهای الهام بخشی که در ادامه مطلب می آیند ایده هایی در مورد نحوه طراحی خانه خود با استفاده از سایه های روشن یا ملایم رنگ زرد را ارائه می کنند. این ایده ها کمک زیادی به موفقیت شما در طراحی خانه خود می کنند.
 

یک تاثیر اولیه به یاد ماندنی ایجاد کنید.

چه کسی می تواند این کلبه دلپذیر و خاص را به سرعت فراموش کند؟ یک فنس نرده ای که به رنگ زرد آفتابی درآمده است و یک سایه بان سفید و زرد راه راه (قطر خطوط راه راه به گونه ای انتخاب شده اند که فضا بیش از حد شلوغ نشود) نمای سنتی این خانه را جذاب و دلپذیر کرده است و مطمئنا از هر زاویه ای به آن نگاه شود به خوبی به چشم می آید.

برای بازتولید چنین نمایی، تمام چیزی که به آن نیاز دارید یک قلم مو و یک قوطی رنگ زرد است. اکنون می توانید نمای خانه خود را به این حالت درآورید. اگر این نما برای ذائقه شما بیش از حد روشن است، فقط در نمای ورودی یک یا دو عنصر از نما را به رنگ زرد درآورید.
 

 تنالیته رنگ زرد

چند عنصر را به رنگ زرد درآورید تا در فضا به چشم بیایند.

با اضافه کردن مقادیری رنگ زرد به برخی از وسایل خانه به یک طرح رنگی خنک و آرام شخصیت و گرما اضافه کنید. به جای این که تغییرات هزینه بر و دائمی ایجاد کنید، کافی است فضای خود را با وسایل تزئینی طراحی کنید که به راحتی قابل جابه جایی هستند. این کار باعث می شود که وقتی علاقه شما به رنگ مورد نظر کم شد و یا خواستید با تغییر فصل تغییری در تیرگی یا روشنی رنگ ها ایجاد کنید، به راحتی بتوانید با تغییر این وسایل تزئینی به نتیجه مورد نظر خود برسید و نیازی به هزینه زیادی هم نباشد.
 

 ترکیب رنگی

از یک خانواده رنگی استفاده کنید.

این جمله یعنی از رنگ های هم خانواده و هماهنگ استفاده کنید، به همین سادگی. با استفاده از سایه های متضاد رنگ زرد جلوه ای تماشایی در فضا خلق کنید و به اتاق خود لایه های رنگی دلپذیر اضافه کنید. در این صورت به فضای شما گرما و جذابیت های بصری زیادی اضافه می شود.
در طراحی این اتاق نشیمن تلفیقی از این روش استفاده شده است؛ کاغذدیواری پارچه ای این اتاق که به رنگ سبز چمنی متمایل به زرد است فضای اتاق را تعریف می کند و به آن جلوه ای خاص می دهد، و در عین حال آثار هنری نارنجی و لیمویی این پالت رنگی را روشن می کنند و به آن ظاهری بشاش و شاد اضافه می کنند. نوار باریک زرد رنگ موجود بر روی قالیچه، استفاده فراون از رنگ فیروزه ای را در این اتاق تحت شعاع قرار می دهد و باعث می شود تا اجزای مختلف اتاق یکدست و یکپارچه شوند.
 

ترکیب رنگها به رنگ زرد

با رنگ زرد فضا را خنثی کنید

چه رنگ پایه ای کِرم تر از رنگ بژ و گرم تر از رنگ خاکستری است و چه رنگی بیش تر از رنگ سفید شخصیت دارد؟ در این حالت استفاده از رنگ زرد کم رنگ خنثی فضا را کامل می کند.دیوارهای زرد- کره ای ملایم عشق انسان را برمی انگیزد. تنالیه رنگی موجود در این فضا به آن جلوه ای جذاب و آرامش بخش داده است.
 

با استفاده از رنگ زرد یک پالت رنگی گرفته و تیره را روشن کنید.

آیا می خواهید به اتاقی که دارای پالت رنگیست و تیره است حسی شاد و سرزنده اضافه کنید؟ رنگی که می تواند به خوبی از پس این کار بربیاید رنگ زرد است. سایه های رنگی تندی که سریعا در یک فضای تیره به چشم می آیند بهترین انتخاب هستند. سایه های روشن تر رنگ زرد، فاقد این که بیش از حد توجه ها را به خود جلب کنند پالت تیره اتاق را روشن می کنند.
 

یک دسته گل روشن فضا را تلطیف می کند

هیچ راهی بهتر از اضافه کردن یک دسته گل تازه و معطر که به رنگ زرد بشاش است،برای شاد و سرزنده کردن یک اتاق (و البته روحیه شما) نیست. این چیدمان سفید، سبز، و طلایی کاملا تماشایی و زیباست، اما اگر به دنبال ظاهری خاص تر و شاداب تر هستید، از یک دسته گل شامل لاله های زرد، لیلیوم زرد، رز زرد، و نرگس زرد استفاده کنید.
 

خانواده زرد را مهمان خانه خود کنید رنگ زرد

ترکیب عناصر متضاد

از سبک طراحی این اتاق نشیمن تلفیقی و رنگارنگ تقلید و در فضاها و عناصر نامتعارف مقادیری رنگ زرد تیره اضافه کنید. در این اتاق، استفاده از رنگ مایه های زرد فضای تیره را روشن و سرزنده کرده است.
شومینه و مبلمان رنگی چشم گیر و مدرن هستند که با عناصر قبیله ای که ظاهری قدیمی و نامتعارف دارند کنتراست خوبی ایجاد کرده اند. نتجیه این کار خلق فضایی است که دارای شخصیتی خاص و عناصر بصری جذاب است.
 

 چیدمان منزل با رنگ زرد

از عناصر طبیعی استفاده کنید.

اگر شما به گرمای رنگ زرد علاقه دارید اما به دنبال طراحی هستید که سبک ارگانیک تری دارد، از مواد و مصالح طبیعی با ته رنگ زرد، مانند کاغذدیواری اتاق بالا، استفاده کنید. چوب زرد رنگ، بامبوی عسلی، و پارچه های طبیعی به رنگ روشن گزینه های مناسب دیگری هستند.
 

 رنگ زرد

کابینت های رنگی را نیز نظر داشته باشید.

آیا از کابینت های سفید و ساده خسته شده اید؟ حمام یا آشپزخانه را با کابینت های زرد رنگ که جلوه ای شاد و جذاب به فضا می دهد به روز کنید. از عناصری به رنگ های خاکستری، سیاه، و سفید که دارای سبکی روستیک یا صنعتی هستند استفاده کنید تا کابینت های رنگی کم تر به چشم بیایند و فضا متعادل شود.
 

 تنالیته رنگ زرد

سایه های تیره رنگ زرد را تجربه کنید

اگر شما جزء طرفداران رنگ زرد کم رنگ یا ته رنگ های روشن تر آن نیستید، خانه خود را با تنالیته های تیره تر رنگ زرد مانند رنگ خردلی، طلایی، و یا رنگ زیتونی که مقادیر اندکی رنگ زرد در خود دارد طراحی کنید. این رنگ ها به خانه شما گرما، جذابیت، و ظاهری شیک اضافه می کند و جلوه ای آرام و متین خلق می کند.
 

 ترکیب رنگی

اتاق کودک را با زرد شاد و مهیج کنید

رنگ زرد روشن بهترین انتخاب برای اتاق خواب یک کودک است، چراکه سرزنده، مفرح، بازیگوش، و دارای شخصیت و عموما جذاب و چشم گیر است. با این وجود، در استفاده از این رنگ دقت کنید و احتیاط به خرج دهید و سعی کنید در کنار آن از رنگ سفید یا رنگ های متضاد دیگر بهره ببرید تا مطمئن شوید که فضای اتاق کودک شما به جای این که انرژی بخش و تحریک کننده باشد آرام و ملایم است. 
 

ترکیب رنگها به رنگ زرد

با رنگ طلایی فضا را گرم و جذاب کنید

آیا به دنبال فضایی گرم و جذاب هستید که دارای زیبایی پخته ای باشد؟ اتاق خود را با استفاده از تنالیته های مختلف رنگ طلایی طراحی کنید. در اتاق موجود در عکس بالا، کاشی های کوچک طلایی رنگ زمینه ای ایجاد کرده اند که این سینک سنتی خاص به خوبی به چشم بیاید.


آبی و زرد را با هم ترکیب کنید

رنگ آبی خنک  و رنگ زرد گرم رنگ هایی هستند که به خوبی با هم ترکیب می شوند. شما می توانید از این ترکیب چشم گیر و متنوع در هر خانه ای با هر سبک طراحی، از خانه های معاصر گرفته تا ویلاهای ساحلی با طرحی کلاسیک، استفاده کنید. نمونه چنین ترکیب رنگی  در عکس بالا مشخص شده است. توجه کنید که چگونه سایه های ملایم و آرام مورد استفاده قرار گرفته اند تا حال و هوایی آرام و ساکت در فضا ایجاد شود.

 

از این ترکیب رنگی شیک و دلپذیر نیز در این دفتر کار تلفیقی استفاده شده است، اما این بار از تنالیته های اشباع شده و تیره تر این دو رنگ استفاده شده است. ترکیب آبی و زرد قناری جلوه ای خاص و مدرن را در این فضا ایجاد کرده است.
 

خانواده زرد را مهمان خانه خود کنید رنگ زرد

آشپزخانه را با وسایل زرد طراحی کنید.

وسایل برقی زرد رنگ تاثیر خاصی در فضای آشپزخانه می گذارند. اگر به دنبال آشپزخانه ای منحصر به فرد با طراحی متمایزی هستید از وسایل برقی زرد رنگ، مانند اجاق گاز یا یخچال، استفاده کنید. اگر نمی خواهید در این زمینه خیلی خطر کنید، می توانید از برچسب های زرد رنگ استفاده کرده تا هرگاه خواستید وسیله برقی مورد نظر را به رنگ قبلی خود درآورید. 
 

 چیدمان منزل با رنگ زرد

رنگ زرد را با رنگ های برجسته دیگر ترکیب کنید.

آیا دوست دارید که فضای شما تبدیل به فضایی خاص و چشم گیر شود؟ رنگ زرد تیره را با سایه های رنگی برجسته و چشمگیر دیگر، مانند صورتی تیره، سبز زمردی، ارغوانی، و فیروزه ای، ترکیب کنید. ترکیب نهایی را با استفاده از رنگ های سفید، سیاه، خاکستری، رنگ های خنثی، و عناصر طبیعی متعادل کنید. این کار باعث می شود تا فضای شما یکدست شود و در عین حال رنگ های برجسته در معرض دید باقی بمانند. البته در ترکیب این رنگ ها باید مراقب باشید تا فضای شما شلوغ و بی نظم به نظر نرسد.


 رنگ زرد

با استفاده از رنگ زرد یک طرح کلاسیک را مدرن کنید.

آیا از ظاهر کلاسیک خانه خود خسته شده اید؟ از رنگ های کرم کره ای و لیمویی روشن (که معمولا در طراحی های سنتی از آن ها استفاده می شود) استفاده کنید و در کنار آن با استفاده از سایه های شاد و برجسته رنگ زرد فضای خود را شاد و سرزنده کنید. با رنگ زرد به درستی به این آشپزخانه مزرعه ای اضافه شده است و به آن ظاهری مدرن و به روز داده است. در حالی که کابینت های رنگی نقطه کانونی این آشپزخانه هستند، اما از همان رنگ در هود و نیز چارچوب سقف و دیوار استفاده شده است تا فضا یکدست و یکپارچه شود.
 

 تنالیته رنگ زرد

یکی از دیوارها را به رنگ زرد درآورید.

یک دیوار متفاوت زرد رنگ توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند. یکی از دیوارهای اتاق را به رنگ مورد علاقه خود درآورید یا اگر می خواهید یک عنصر بصری بسیار جذاب به فضا اضافه کنید از کاغذدیواری های طرح دار یا کاشی های دلپذیر مانند کاشی های زرد- نارنجی که در عکس بالا می بینید استفاده کنید.
 

 ترکیب رنگی

از رنگ های نئون استفاده کنید.

مردم معمولا هنگام طراحی خانه خود از رنگ های نئون، مانند رنگ زرد روشن، استفاده نمی کنند، اما شما این کار را انجام دهید و به این رنگ توجه بیش تری کنید. رمز موفقیت در استفاده از این رنگ در طراحی خانه خود این است که از آن با احتیاط و در ترکیب با رنگ های ملایم استفاده کنید. با این کار شما به فضایی زنده، به روز، خاص، و جذاب دست پیدا خواهید کرد. من عاشق این فضا هستم چراکه در آن از رنگ های زرد و سبز به خوبی استفاده شده است. واقعا تصور این فضا فاقد این دو رنگ غیرممکن است.
 

ترکیب رنگها به رنگ زرد

یک تم ساحلی ایجاد کنید.

حتما دلیلی دارد که رنگ زرد، در قالب سایه های مختلف خانه هایی که سبک ساحلی دارند حضور دارد. قبل از هر چیز این رنگ شاد، سرزنده و جذاب است و ویژگی هایی دارد که استفاده از آن را در هر خانه ساحلی ضروری می کند.
برای داشتن چنین فضایی در خانه، فضای خود را با مقداری رنگ زرد که در کنار آن از رنگ های سفید، قرمز، آبی، و فیروزه ای استفاده شده است طراحی کنید. این ترکیب رنگی را با بافت ها و مواد و مصالح طبیعی (مثل طناب، چوب خام، سبد، کنف، بامبو، و کتان) کامل کنید. هم چنین برای ایجاد حس و حالی آرام و ساحلی از طرح های ساحلی و دریایی بهره بگیرید.
 

خودتان بسازید.

آیا کمی وقت خالی، یک قوطی رنگ زرد، و یک قلم مو در اختیار دارید؟ مبل قدیمی خانه را که تصمیم داشتید آن را بیرون بریزید به رنگ زرد آفتابی درآورید. صندلی ها، میزها، کشوها، صندوق ها، و کابینت های قدیمی و دسته دوم را دور نریزید. آن ها را به رنگ زرد درآورید تا ظاهر آن ها به کلی تغییر کند.
 

از پارچه ها یا کاغذدیواری هایی که دارای طرح های زرد رنگ هستند استفاده کنید.

چقدر به وسایل زرد رنگ علاقه دارید؟ در این حالت می توانید از کاغذدیواری ها یا کوسن هایی که دارای طرح های زرد رنگ هستند استفاده کنید. برای مثال در عکس بالا می بینید که هم در کاغذدیواری و هم کوسن از رنگ زرد استفاده شده است. هم چنین یک چراغ مطالعه زرد رنگ در اتاق وجود دارد تا کلیت فضا یکدست و یکپارچه شود.

 

تبلیغات
طراحی خاص با سبک زندگی شما!
خانه ای دلپذیر با مبلمانی متفاوت
<>
.

منبع : chidaneh.com