آکاایران: بهترین رنگ برای آشپزخانه، سبز را امتحان کنید!

دکوراسیون آشپزخانه: آشپزخانه یا همان قلب خانه، برای ما ایرانی ها فضایی پر از عطر و بوی غذاهای دوست داشتنی و خوشمزه است. به دلیل طبخ وپز زیاد در این قسمت خانه، گرمای زیادی به خصوص در فصل تابستان از آن ساطع می شود. یکی از راهکارهای جالب برای ایجاد حس خنکی در این قسمت، استفاده از رنگ سبز است. رنگ سبز، به عنوان بهترین رنگ برای آشپزخانه، رنگی با حس و حالی خنک است. می توان گفت این رنگ از ترکیب رنگ آبی و زرد به وجود آمده است. آبی یک رنگ سرد و خنک است و هر چه سبز به دست آمده میزان بیشتری رنگ آبی به همراه داشته باشد، حس سرمای بیشتری دارد. در ادامه این مطلب چند راهکار ساده برای وارد کردن رنگ سبز به آشپزخانه را با شما در میان می گذارم.

رنگ سبز، رنگی سرشار از طراوت و شادابی است؛ رنگی که در طبیعت فراوان دیده می شود. انرژی حاصل از آن را نمی توان با انرژی به دست آمده از رنگ های دیگر مقایسه کرد. معمولا خاصیت رنگ ها، القای حس آرامش یا در نقطه مقابل آن، ایجاد احساسی پویا و پرتحرک است. در این میان سبز، رنگی است که در حین آرامش و متانت، از حس تازگی و شادابی سرشار است. اگر آن را با رنگ های خنثی به کار ببریم، حس سکون و آرامش را به محیط وارد می کنیم و درصورتی که نیاز به فضایی زنده و شادتر داشته باشیم، بهترین راهکار استفاده از نارنجی و قرمز در کنار سبز است.

 دکوراسیون آشپزخانه

رنگ آمیزی دیوار و سقف

شما می توانید با کمترین هزینه، دیوارها را به رنگ دلخواه تان رنگ آمیزی کنید. درصورتی که رنگ آمیزی دیوارهای آشپزخانه امکان پذیر نیست، یکی از دیوارهای مجاور ناهارخوری را رنگ آمیزی کنید. استفاده از رنگ سبز در فضای ناهارخوری باعث بالا رفتن اشتها و صرف غذا در آرامش می شود. اگر قصد رنگ آمیزی فضای داخلی تان را دارید می توانید از رنگ ساختمانی نیو کالر که قیمت هر قوطی ۱ کیلوگرمی رنگ آکریلیک مات ۷۵۰۰ تومان است استفاده کنید.

بهترین رنگ برای آشپزخانه

انتخاب کابینت سبز

اگر آشپزخانه شما وسیع است، می توانید تمام کابینت ها را به رنگ سبز طراحی کنید، اما درصورتی که فضای کوچکی دارید حتما این رنگ را در کنار رنگ های دیگر به کار ببرید. استفاده از رنگ سبز به میزان زیاد ایجاد کسالت و خستگی می کند. حتما میزان استفاده از آن را با ابعاد فضا هماهنگ انتخاب کنید. برای طراحی کابینت آشپزخانه تان از گروه معماری طرح آذین می توانید استفاده کنید که هر متر کابینت برحسب نوع متریال انتخابی از ۴۵۰ تا ۹۰۰ هزار تومان متغیر است.

صندلی کانتر مبلمان پالت ( مدل ۲۳۰)

قیمت نامشخص
 

صندلی های سبز

انتخاب صندلی با رنگ سبز به خصوص با ترکیب چوب، حس واقعی حضور در طبیعت را تداعی می کند و بهترین رنگ برای آشپزخانه شما ایجاد می کند. شما می توانید مناسب بارنگ های به کاررفته در آشپزخانه تان، میزان سیر یا روشن بودن رنگ سبز را انتخاب کنید. پیشنهاد ما برای انتخاب شما صندلی کانتر مبلمان جهانتاب که هزینه خرید هر صندلی حدود ۲۶۰ هزار تومان است.

کاشی ها را سبز کنید.

راهکار جالب دیگر برای حضور رنگ سبز در آشپزخانه، استفاده از کاشی است. شما می توانید کاشی های نوین را روی کاشی های قبلی بچسبانید. اگر قصد تغییر آشپزخانه تان را دارید، ولی به دلیل بنایی و آشفتگی از این کار سرباز می زنید، این پیشنهاد می تواند وسوسه برانگیز باشد. مطمئن باشید با حداقل آشفتگی به زیبایی چشمگیری دست می یابید. کاشی الماس کویر رفسنجان که هزینه خرید هر مترمربع کاشی در ابعاد ۲۰ در ۲۰، ۱۶۱۰۰ تومان است در این زمینه می تواند به شما کمک شایانی نماید.

 رنگ سبز

استفاده از اکسسوری به رنگ سبز

ترفند دیگر برای وارد کردن رنگ دوست داشتنی سبز به آشپزخانه، استفاده از عناصر کوچک است. چنانچه تازه تغییر دکوراسیون داده اید یا در حال حاضر امکان تغییرات را ندارید، با حداقل هزینه می توانید با تهیه عناصری به رنگ سبز، حال و هوای آشپزخانه تان را بهاری کنید. استفاده از اشیای کوچک، ولی چشمگیر مانند ظرف میوه، جای آبلیمو، جا ادویه ای، تخته گوشت و زیر بشقابی می تواند تغییر مطلوبی را در فضا ایجاد کند. لوازم خانگی ایکیا IKEA در این زمینه می تواند محصولات متنوعی را به شما ارائه دهد که به طور مثال قیمت خرید ۱ عدد زیر بشقابی آن ۱۶هزار تومان است.

اگر برای دکوراسیون نوین آشپزخانه خود به دنبال یک طراحی ویژه هستید، به بخش کابینت از زیر گروه اهالی فن آکا ایران مراجعه کنید و با دیدن نمونه کارهای بیشتر، بهترین آنها را متناسب با شرایط خود انتخاب کنید.  

تبلیغات
مرکز آموزش های تخصصی معماری
اتاق خوابی متفاوت برای فرزند شما!
<>
.

منبع : chidaneh.com