آکاایران: بازسازی ساختمان ۳۰ ساله در نارمک، دکوراسیونی برای امروز!

بازسازی: در میان طراحان و شرکت های طراحی و اجرا، انجام بازسازی برخی ساختمان ها از کارهای حساس و مهم و نسبتا سخت به شمار می رود، چراکه آزادی طراح را برای طراحی محدود کرده و ابتکار عمل را از او می گیرد، اما در همین شرایط سخت است که معمار ارزش و جایگاه خود را به نمایش گذاشته و ابتکار عمل را به دست می گیرد. امروز در آکا ایران به سراغ شرکت طراحی و معماری آتیه طراحان ایرانیان رفتیم تا با معرفی یکی از پروژه های بازسازی این شرکت در خدمت شما باشیم.

 بازسازی ساختمان
آتیه طراحان ایرانیان

اطلاعات کلی پروژه

  • نام پروژه: طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی دفتر اداری حمل و نقل احسان
  • کارفرما: خانم امینیان
  • قدمت بنا: ۳۰ سال
  • مدت زمان طراحی و اجرا: حدود ۹ ماه (از شهریور ۱۳۹۵)
  • آدرس: تهران، نارمک، خیابان سمنگان

 بازسازی
 بازسازی ساختمان
آتیه طراحان ایرانیان

بازسازی ساختمانی فرسوده

طبق گفته شرکت آتیه طراحان ایران با توجه به فرسودگی بنا، طراحی فضاهای این پروژه با دقت بسیار زیاد و ظرافت خاصی صورت گرفت تا در طول روند عملیات بازسازی، آسیبی به بدنه ساختمان وارد نگردد.

 بازسازی ساختمان
آتیه طراحان ایرانیان

ایجاد فضایی سرزنده و آرام

نکته مهم و چالش برانگیز در طراحی این پروژه، فضای تاریک و سرد ساختمان بود؛ به همین منظور طراح تصمیم گرفت که با استفاده از عناصری طبیعی مانند چوب و سنگ و هم چنین رنگ سبز، فضایی سرزنده و توام با آرامش را ایجاد کند که مناسب فعالیت های کاری این مجموعه باشد.

بازسازی ساختمان 30 ساله در نارمک، دکوراسیونی برای امروز! بازسازی فضاهای داخلی
 بازسازی ساختمان
آتیه طراحان ایرانیان

طراحی و اجرای تاسیسات

در روند بازسازی این دفتر کار اداری، علاوه بر نیاز به طراحی داخلی، نیاز مبرمی به مستحکم سازی ساختمان احساس شد؛ به همین منظور تیم اجرایی شرکت آتیه طراحان با بازسازی بنیادی تاسیسات برقی و مکانیکی، لوله کشی ها و فاضلاب ها و هم چنین مقاوم سازی، زمینه را برای طراحی داخلی و زیباسازی ساختمان فراهم کردند.

 بازسازی ساختمان اداری
 بازسازی ساختمان
آتیه طراحان ایرانیان

طراحی ورودی شیشه ای

در روند بازسازی و طراحی دفتر اداری از ورودی شیشه ای سرتاسری و بزرگ استفاده شده است. استفاده از شیشه برای ورودی باعث شده است تا طراحی داخلی و دکوراسیون این دفتر کار بیشتر و بهتر و زیباتر به چشم بیاید و دیده شود.

 بازسازی
 بازسازی ساختمان
آتیه طراحان ایرانیان

طراحی دیوار با کامپوزیت و کاغذ دیواری

در فضای داخلی این دفتر کار ما شاهد طراحی دیوار با کامپوزیت و کاغذ دیواری هستیم. رنگ نقره ای و براق کامپوزیت ها در کنار طرح خاص کاغذ دیواری باعث ایجاد زیبایی منحصر به فردی در محیط شده است. انتخاب این رنگ های روشن و براق به منظور جان بخشیدن و زنده کردن فضا بوده است.

 بازسازی ساختمان
آتیه طراحان ایرانیان

این پروژه ی دلپذیر دارای بخش های مختلفی است که ذکر تمام آنها خارج از این مطلب است. لذا شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دیدن سایر تصاویر این پروژه به پروفایل آتیه طراحان ایرانیان در آکا ایران مراجعه کنید. آتیه طراحان به یاری گروه طراحان حرفه ایی و با تجربه و تیم اجرایی متخصص و کارآزموده، سعی بر آن دارد آنچه از خود بر جای می گذارد برجسته و کم نظیر باشد.

نویسنده: معین قوی | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
مرکز آموزش های تخصصی معماری
نگاه حرفه ای به دکوراسیون داخلی!
<>
.

منبع : chidaneh.com