آکاایران: روش های نگهداری از کابینت های mdf

خانه داری: برای تمیز کردن کابینت و دیگر سازه های mdf ازیک اسفنج مرطوب استفاده نمایید و از اسکاچ و شوینده های اسیدی خودداری کنید ، زیرا استفاده از این مواد به کابینت و یراق آلات آن آسیب می رساند.

آکاایران: روش های نگهداری از کابینت های mdf

روش های نگهداری از کابینت های mdf خانه داری

هرگز دستمال های خیس آشپزخانه را برای خشک شدن از درب ها یا دستگیره کابینت آویزان نکنید ، زیرا تماس طولانی رطوبت با کابینت ، باعث آسیب جدی به آن می شود .

 کابینت

برای پاک نمودن درب هایی که قاب پروفیل mdf یا آلومینیومی دارند ، مراقب باشید مواد شوینده و آب به داخل درزها نفوذ نکند . زیرا نفوذ آب به مرور باعث کپک زدگی و ایجاد باکتری و در آخر باعث خرابی درب ها خواهد شد.

 نظافت و شستشوی

هرگز درب های کابینت های دیواری را باز نگذارید . زیرا بخار و گرمای حاصل از طبخ و پز باعث آسیب دیدن آن ها می شود.

 صفحه کابینت

درب را بیش از زاویه معمول باز ننمائید ، زیرا رگلاژ درب ها بهم خورده و باعث سائیدگی بین درب ها و بدنه خواهد شد.

 روش نگهداری از کابینت

برای پاک کردن لک ، اثرات دست ، جوهر و ماژیک هرگز از موادی چون وایتکس ، آستون ؛ الکل صنعتی ، مستقیم استفاده نفرمائید . زیرا این مواد می تواند به سطح رو کش دار mdf آسیب برساند . برای استفاده از این مواد بهتر است آن ها را با آب رقیق کرده و مورد استفاده قرار دهید .

 خانه داری

شیشه های حاوی سرکه ، روغن ، مربا و ترشیجات را قبل از اینکه داخل کابینت بگذارید مطمئن شوید ، زیر آن تمیز و یا درب آن باز نباشد زیرا در بلند مدت باعث ایجاد لک و تغییر رنک کابینت شما خواهد شد.

mdf

 صفحات کابینت از جنس hpl یا کرین ( سنگ مصنوعی ) آنتی باکتریال می باشد که مقاومت خوبی در برابر ضربات و گرما دارد اما در بعضی از مواقع بنا به درخواست مشتری به خاطر ارزانتر شدن قیمت کابینت از همان جنس درب کابینت که لبه آن به مقدار ۸ سانت دوبل شده و pvc می شود را مورد استفاده قرار می دهند . که مقاومت آن مانند صفحه به اصطلاح ما کابینت سازها شرکتی نمی باشد . بنابر این هم در مورد صفحه شرکتی و کرین و هم در مورد صفحه دوبل شده باید به نکات زیر توجه فرمائید.

الف- از بریدن نان و دیگر مواد غذایی بر روی

ب - از تراشیدن لک و غذاهای ریخته شده خشک یر روی صفحه و شستشوی آن با مواد شوینده اسیدی جدآ خودداری نمائید .

پ - از تجمع آب دور سینک و گوشه های صفحه کابینت به مدت طولانی جلوگیری کرده و با دستمال خشک نمائید ، زیرا در طولانی مدت باعث از بین رفتن آب بندی و ایجاد پوسیدگی در کابینت شما خواهد شد.

ت - ظروف داغ را مستقیم روی صفحه کابینت قرار ندهید و از زیر قابلمه ای که در همه منازل متداول است استفاده فرمائید.

تبلیغات
تجربه یک خواب رویایی!
بهترین را به ساختمان بپوشانید
<>
.

منبع : chidaneh.com