آکاایران: چگونه خانه خوشبو داشته باشیم؟

خانه داریخاطرم هست در دوران دانشجویی استاد فرهیخته ای داشتم که همیشه می گفت: " طراحی باید طوری باشد که حواس پنج گانه ی کاربر را تحت تاثیر قرار دهد!" آن دوران شاید تا این اندازه به مفهوم این جمله پی نبردم تا امروز که می بینم برای داشتن یک خانه ی منحصر به فرد از هر حیث باید علاوه بر یک طراحی چشم نواز، مبلمان راحت، ترکیب رنگی مناسب و اجرای سایر اصول طراحی باید به جزییات مانند جریان یک رایحه ی دلپذیر در فضا و یا موسیقی روح نواز در فضا نیز توجه کرد. تا به توان خانه ای خواستی تر از قبل داشتیم. به همین منظور در این مطلب از آکا ایران می خواهیم شما را با ترفند های خوشبو کردن طبیعی منزل آشنا کنیم پس با ما همراه باشید. 

عوامل بد بویی را حذف کنید.

در مرحله ی اول برای خوشبو کردن فضای خانه باید عوامل بد بویی را حذف کنید برای این منظور از آشپزخانه شروع کنید. سطل زباله را هر روز تعویض کنید و هر دو روز یک بار با آب و مواد شوینده داخل آن را بشویید تا گند زدایی شود.
در هنگام طبخ و پز به بوی بدی که از سوختگی و یا ترکیب مواد غذایی مختلف بر جای می ماند توجه داشته باشد همچنین بسیار مهم است که در هنگام طبخ غذا از هود استفاده کنید. اگر به هر دلیلی بوی بد از فضای خانه ی شما حذف نشد از راه حل های مطلب از بین بردن بوی غذا در خانه، راهی داره؟ کمک بگیرید.
در مرحله ی بعدی به یخچال سری بزنید قطعا با باز و بسته شدن درب یخچال جریان هوا همراه با انواع بو به داخل خانه وارد می شود بنابراین در اولین زمان ممکن اقدام به تمیز کردن کردن یخچال نمایید برای این منظور از مطلب تمیز کردن یخچال و بسته بندی مواد غذایی، راه حل های فوری! کمک بگیرید. 

چگونه خانه خوشبو داشته باشیم؟ خانه داری

فاضلاب و آبراه موجود در آشپزخانه را فراموش نکنید برای این منظور به مطلب با این سه راه حل از شر بوی بد فاضلاب آشپزخانه خلاص شوید! مراجعه کنید.
حالا به سایر بخش های خانه سر بزنید بهتر است از سرویس بهداشتی شروع کنید. آکا ایران پیش تر در مطلب از بوی بد سرویس بهداشتی خلاص شوید! به طور مفصل راه های از بین بردن بوی بد سرویس بهداشتی را با شما در میان گذاشته است با مراجعه به آن روش مناسب خود را انتخاب کنید و بوی بد را حذف نمایید. 
حالا نوبت به اتاق خواب می رسد برای حذف عامل بد بو به کمد رختخواب ها سر بزنیم و با کمک اطلاعات موجود در مطلب از بین بردن بوی بد رختخواب با خوشبو کننده های خانگی! رختخواب های خود را خوشبو کنید تا جریان هوای معطر در تمام بخش های خانه شما جریان داشته باشد.

 چگونه خانه ی خوشبو داشته باشیم

خوشبو کننده طبیعی بسازید.

حالا که عومال بد بو را در فضای خانه حذف کردید اقدام به خوشبو کردن فضای خانه کنید. با ساخت خوشبو کننده های خانگی به سادگی می توانید فضای داخلی منزل تان را خوشبو کنید. برای خوشبو کردن طبیعی منزل از توضیحات مطلب ساخت خوشبو کننده هوا خانگی برای چهار فصل سال! کمک بگیرید. 

 طرز تهیه خوشبو کننده هوا
 خوشبو کردن فضای خانه
گل و گیاه پایا آذین

 از گل های معطر در خانه استفاده کنید. 

خوشبو کردن طبیعی منزل
امیر صادقی
عکاس: 
امیر صادقی

از شمع و عود استفاده کنید. 

علاوه بر ساخت خوشبو کننده های طبیعی می توانید در فضای خانه در صورت عدم حساسیت از شمع های معطر و یا عود استفاده کنید. حتی خودتان می توانید با چسباندن ترکیبات گیاهی معطر مثل دانه های قهوه، چوب دارچین، رزماری و.... به بدنه ی شمع ها، شمع های معطر بسازید و به سادگی خانه تان را خوشبو کنید. 

شمع متوسط با رایحه واکی کی ملون YANKEE CANDLE مدیسه

۱۲۰۰۰۰تومان
 

خوشبو کننده های صنعتی را فراموش نکنید. 

اگر هیچ کدام از ترفندهای بالا برای خوشبو کردن فضای خانه تان موثر نبود از خوشبو کننده های صنعتی با رایحه های قوی استفاده کنید. 

با مطالب بخش خانه داری می توانید بسیاری از مشکلاتی که تا به حال داشته اید، حل کنید. سوالات و نظرات خود را در قسمت افزودن دیدگاه در پایین صفحه به اشتراک بگذارید. 

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
نگاه حرفه ای به دکوراسیون داخلی!
خانه ای دلپذیر با مبلمانی متفاوت
<>
.

منبع : chidaneh.com