محصولات کشاورزی حاوی سموم و آفتکشش هایی هستند که متأسفانه برای سلامتی ما مضر ارزیابی می شوند. این سموم در میوه ها و سبزیجات باقی مانده و با مصرف آن ها وارد بدن می شوند. البته منظورمان این نیست که شما را از مصرف میوه و سبزیجات منع کنیم. اما می خواهیم در خصوص میوه و سبزیجاتی که کمتر به این سموم آلوده اند بیشتر آشنا شوید.
اگر به محصولات غذایی ارگانیک دسترسی ندارید بهتر است در انتخاب میوه و سبزیجات غیرارگانیک بیشتر دقت کرده و از انواع سالم تر آن ها استفاده کنید.

 

آووکادو
آووکادو در صدر لیست میوه ها و سبزیجات کمتر آلوده ی سال 2015 قرار داشته است. این میوه پوست سفتی دارد و بومی آمریکای مرکزی و مکزیک است. به دلیل همین پوست سفت، کمترین میزان آفتکشش ها را به خود جذب می کند.


ذرت
بر اساس گزارش وزارت کشاورزی ایالات متحده ی آمریکا (USDA)، باقیمانده ی آفتکشش ها که اغلب روی میوه و سبزیجات باقی می مانند حتی با شستشو و پوست کندن نیز از بین نمی روند. در این بین ذرت کمتر در معرض این آفتکشش ها قرار دارد. خوشبختانه کشت تابستانی این ماده ی غذایی باعث می شود که کمترین میزان آفتکشش ها را به خود جذب کند و دومین مقام در لیست سالم ترین ها را به خود اختصاص دهد.


آناناس
اگر جزو طرفداران طعم شیرین هستید به سراغ آناناس آبدار خوشمزه بروید. این میوه علاوه بر خوشمزه بودن حاوی کمترین میزان آفتکشش ها بوده و در رتبه ی سوم از نظر کمترین میزان آفتکشش ها قرار دارد. محققان Environmental Working Group عقیده دارند که پوست کلفت این میوه باعث شده است که کمترین میزان آفتکشش ها را به خود جذب کند.

میوه

کلم
با وجود اینکه اسفناج یکی از بهترین مواد غذایی از نظر ترکیبات مغذی است اما باید بدانید که این برگ های خوشمزه به راحتی به سموم و آفتکشش ها آلوده می شوند. اما کلم برگ جزو سبزیجاتی است که کمترین میزان آلودگی به آفتکشش ها را دارد و می توانید در سالادها از آن استفاده کنید.


پیاز
پیاز اشک آدم ها را در می آورد اما خوشبختانه دمار از روزگار سلامتی در نمی آورد. پوست نسبتاً ضخیم و لایه به لایه ی آن سدی در برابر جذب ترکیبات شیمیایی ایجاد کرده است. در عین حال کشت این سبزی نیاز زیادی به سموم و آفتکشش ندارد. چون بوی تلخ و تند پیاز می تواند مانند یک عامل محافظتی در برابر هجوم حشرات عمل کند. توصیه می کنیم که پیاز را در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

بادمجان نیز جزو سالم ترین ها از نظر جذب آفتکشش ها محسوب می شود. بر اساس بررسی های انجام شده مشاهده شده است که در حدود 75 درصد نمونه های آزمایش شده اثری از ترکیبات شیمیایی نبوده است


مارچوبه
مارچوبه نیز مانند پیاز نیاز چندانی به آفتکشش ندارد در نتیجه به کمترین میزان سموم و ترکیبات شیمیایی آلوده می شود. کشت این سبزی ساده است و برای محافظت آن ها از حشرات موذی نیاز چندانی به سموم نیست.


کود شیمیایی

انبه
انبه نیز طرفداران زیادی دارد. این میوه ی استوایی شیرین و آبدار نیز در بین میوه و سبزیجاتی که کمترین آلودگی به آفتکشش ها را دارند جای دارد. بر اساس بررسی های انجام شده فقط 10 درصد نمونه های آزمایشی به برخی از سموم آلوده بودند. خوشبختانه گوشت زردرنگ و آبدار این میوه توسط پوست کلفت آن حمایت می شود. توصیه می کنیم قبل از پوست گرفتن انبه پوست آن را به دقت شستشو دهید تا از انتقال بقایای آفتکشش ها به گوشت میوه جلوگیری شود.


کیوی
کیوی یا همان انگور فرنگی چینی جزو میوه های سرشار از ویتامین C محسوب می شود. پوست قهوه ای رنگ و پرزدار این میوه مانند سدی در برابر جذب بقایای آفتکشش ها عمل می کند. البته لازم هست که قبل از پوست کندن کیوی، پوست آن را به دقت شستشو داده و خشک کنید. اگر کیوی های سفتی خریداری کرده اید می توانید آن ها را در پاکت های کاغذی نگهدارید کنید. این پاکت ها باعث افزایش تجمع گاز اتیلن شده و باعث می شوند میوه هر چه زودتر برسد.


بادمجان
به عقیده ی محققان Environmental Working Group بادمجان نیز جزو سالم ترین ها از نظر جذب آفتکشش ها محسوب می شود. بر اساس بررسی های انجام شده مشاهده شده است که در حدود 75 درصد نمونه های آزمایش شده اثری از ترکیبات شیمیایی نبوده است. پوست ضخیم بادمجان گوشت این سبزی را از آلوده شده به آفتکشش ها و سموم مصون می کند.


گریپ فروت
رتبه ی یازدهم لیست سالم ترین میوه و سبزیجات از نظر آلودگی به آفتکشش ها به گریپ فروت تعلق دارد. در بررسی های انجام شده مشخص شد که 50 درصد نمونه های آزمایش شده از وجود آفتکشش ها پاک هستند و فقط 17 درصد نمونه ها حاوی بیش از 1 ترکیب شیمیایی بوده است. پوست ضخیم این میوه نیز محافظ آن از آلوده شدن به بقایای آفتکشش ها محسوب می شود.


آفتکش

خربزه
بدون شک در حین قاچ کردن این میوه به سفتی و سختی پوست آن پی برده اید. به نظر می رسد که این پوست سفت و سخت مانع از جذب بقایای آفتکشش ها می شود.

علاوه بر این خربزه نیز مانند طالبی و هندوانه که جزو میوه های سالم از نظر جذب آفتکشش ها هستند حاوی ویتامین A و C زیادی است که حتی در مقایسه یا پاپایا، پرتقال و گریپ فروت نیز بیشتر است.

 

 

گل کلم
گلم کلم نیز در مقایسه با اسفناج، کلم کیل و یا کاهو و غیره حاوی کمترین میزان ترکیبات شیمیایی است. در نتیجه می توانید به میزان زیادی از این کلم پرخاصیت استفاده کنید و از خواص بی شمار آن بهره مند شوید.


سیب زمینی شیرین
سیب زمینی شیرین جزو سبزیجات مغذی و البته خوشمزه است. آخرین رتبه ی این لیست به سیب زمینی شیرین تعلق دارد که گوشت نارنجی آن آلودگی کمی به بقایای آفتکشش ها دارد. این سبزی حاوی نشاسته ی کم و ویتامین های بیشتری نسبت به سیب زمینی های سفید است. شما می توانید از سیب زمینی شیرین به صورت پوره یا در سوپ و خورش ها استفاده کرده و از بتاکاروتن و ویتامین A آن بهره ببرید.

فاطمه مهدی پور

منبع : tebyan.net